Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
thebugger - специалист
Здравейте, имам един руски осцилоскоп C1-118A, на който наскоро направих профилактика и смених всички електролити, че даже някои замених с по високи стойности и наистина проблесна и работи по добре от фабрично. Обаче остана един проблем. Когато работя в обхвата на us за по високи честоти, осветаемостта на екрана пада толкова много че ако не е тъмна стаята не можеш почти нищо да видиш. Според вас на какво може да се дължи този проблем?
petromaniq - специалист
Според мен изтощен луминофор - от там намалено послесветене. Като че ли не си постигнал кой знае какво с подмяната на кондензаторите. Опитай с увеличаване отоплението(емисията).
thebugger - специалист
Не, от кондензаторите ми бягаше симхронизацията. Това го оправих. Също осветеността е перфектна като работя в обхвата на ms, но превключа ли на us, със всяко увеличение на степента ми пада осветеността. Иначе мислех го за емисията, но няма логика да работи добре на ниски честоти и да не работо добре на високи, тя е независима от честотата.
kolev_k - специалист
Мисля че е нормално.Лъча бяга много бързо и луминофора не успява да се разсвети.Преди години имах осцилоскоп на работа и го имаше същия ефект.
thebugger - специалист
Мхм звучи логично, да, защото без сигнал си свети добре нулевото ниво, като подадеш сигнал и потъмнява. Това, увеличаване на емисията няма да те о оправи май? Всъщност аз не се сещам за начин да го оправя това. Явно ще трябва да меря на тъмно високочестотни неща.

Тема "Осветеност на осцилоскоп" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: