• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
erg - помощник
preslav написа:
Това черното може да се окаже, че не е "един от главните предпазители", а точно предпазителя на бойлера. Когато свалиш това черното имаш ли ток на останалите места в къщата?
По-горе вече споменах, че на него е вързано и осветлението на апартамента. Вероятно са вързани и други контури. През другия "главен" предпазител минават като минимум някои от контактите в стените. В момента на тестването на бойлера, нищо друго като консуматор в апартамента не беше включено, освен че светеха 3-4 крушки по стаите и осветлението на банята. Довечера ще се пробвам да снимам и тех. харектеристики на всичко това да дам.
preslav - майстор
erg написа:
preslav написа:
Това черното може да се окаже, че не е "един от главните предпазители", а точно предпазителя на бойлера. Когато свалиш това черното имаш ли ток на останалите места в къщата?
По-горе вече споменах, че на него е вързано и осветлението на апартамента. Вероятно са вързани и други контури. През другия "главен" предпазител минават като минимум някои от контактите в стените. В момента на тестването на бойлера, нищо друго като консуматор в апартамента не беше включено, освен че светеха 3-4 крушки по стаите и осветлението на банята. Довечера ще се пробвам да снимам и тех. харектеристики на всичко това да дам.
Да човек, никой не те упреква в нищо, но до сега трябваше да си обследвал кой бушон какво прекъсва, да си ги надпишеш и пак да си говорим защо бушонът на бойлера пада след 2-3 мин. работа. В скромната си практика съм се нагледал на всякакви безумия - важното е да няма убити!
zz_stefanov - майстор
kozl написа:
А кво пише на черното?
Ми бяло. Е става и със самозалепящо етикетче от книжарницата :-D
kozl - майстор
erg написа:
Язък за кебапчетата... :partyman: Аз ако бях, първо щях да си доизпека кебапчетата със запалката, после щях да мисля за любимата на жичкаджиите. Добре, ще повторя за трети път <- ама, че словосъчетание измъдрих :rolleyes: "Гърми" един единствен автоматичен предпазител (черен на цвят), оранжевите предпазители отгоре, би трябвало да му викат "Шефе...". Те си стоят през цялото време надървени и само се хилят - "Аааа... шефе, к'о стана...". А на брата му близнак до него, също му е през оная работа.
zz_stefanov написа:
Ми бяло. Е става и със самозалепящо етикетче от книжарницата :-D
Фани единия да :axe: другио :lol:
Ако и снимките са омазани като обясненията :megaeek:
nikolovvd - майстор
Хайде сега пък и ти. Надеждата умира последна, стига тъщата да не се казва Надежда! :lol:
zdravcho - специалист
Така като чета, да не се окаже, че на един и същи бушон освен бойлера е вързан и друг голям консуматор и да му идват в повече тоците от време на време... или пък бойлера е вързан на бушона на осветлението :?
preslav - майстор
zdravcho написа:
Така като чета, да не се окаже, че на един и същи бушон освен бойлера е вързан и друг голям консуматор и да му идват в повече тоците от време на време... или пък бойлера е вързан на бушона на осветлението :?
То колко да е един бойлер - има, няма 50 ламБи!
zz_stefanov - майстор
zdravcho написа:
Така като чета, да не се окаже, че на един и същи бушон освен бойлера е вързан и друг голям консуматор и да му идват в повече тоците от време на време... или пък бойлера е вързан на бушона на осветлението :?
Купих апартамент със запаралелени два бушона. Трябва ли да казвам как щеше да ме освятка тока когато почнах да сменям наред контактите, след като възстанових единия изгорял предпазител, добре че пробвам с фазомера. Да го убиеш майстора малко е :)
preslav - майстор
zz_stefanov написа:
zdravcho написа:
Така като чета, да не се окаже, че на един и същи бушон освен бойлера е вързан и друг голям консуматор и да му идват в повече тоците от време на време... или пък бойлера е вързан на бушона на осветлението :?
Купих апартамент със запаралелени два бушона. Трябва ли да казвам как щеше да ме освятка тока когато почнах да сменям наред контактите, след като възстанових единия изгорял предпазител, добре че пробвам с фазомера. Да го убиеш майстора малко е :)
И по-тежки случаи е имало, примерно с бушони прекъсващи "0"та или бушон и на фаза и на нула.
nikolovvd - майстор
Пропускаме нещо!
Не знаем кой модел е бойлера. У нас бойлера е на Елдом, но има два клуча за всеки един от двата сухи наглевателя от по 800W. Регулира се температурата, до която искам да загрее водата.
Ако и при колегата е същия и при само един включен нагревател предпазителя пада след 2-3 минути, то консумацията е на ръба. Ако и осветлението е свързано на този предпазител и има осветително тяло като мен с мощност 500W то нещата са ясни.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10

Тема "Паднал бушон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: