• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
FM STEREO - специалист
hidrazin написа:
erg написа:
... Успях по-подробно да разгледам тоя буламач. ...
И кой го сътвори то буламач? Щото гледам ти е нацвъкал навсякъде башони по 25А.
Има един 16А - сигурно за осветлението. :-D
:partyman:
Има и по тежки случай,в една циганска къща всичките бяха нацвъкани по 40А :-D
hidrazin - майстор
FM STEREO написа:
... всичките бяха нацвъкани по 40А :-D
Желязно! Ами то им трябва бая ток за захранват пружините от легла...
:partyman:
FM STEREO - специалист
hidrazin написа:
FM STEREO написа:
... всичките бяха нацвъкани по 40А :-D
Желязно! Ами то им трябва бая ток за захранват пружините от легла...
:partyman:
Не тези не крадат,имат работа,богаташи са, "ел.техника" циганин правил инсталацията поради "кадърност" преценил че така трябва да е лошото в случая е, че им казах,че трябва да се сменят защото при претоваране на даден кръг има риск от запалване на кабелите,но те решиха да си останат така. Друга майстория на "ел.техника" е снаждане на 16м2 алуминиев (френски) кабел идващ от таблото на улицата с 4мм2 меден мостов кабел отиващ към етажните табла на къщата на спайка :-D
DMN - майстор
FM STEREO написа:
Не тези не крадат,имат работа,богаташи са, "ел.техника" циганин правил инсталацията поради "кадърност" преценил че така трябва да е лошото в случая е, че им казах,че трябва да се сменят защото при претоваране на даден кръг има риск от запалване на кабелите,но те решиха да си останат така. Друга майстория на "ел.техника" е снаждане на 16м2 алуминиев (френски) кабел идващ от таблото на улицата с 4мм2 меден мостов кабел отиващ към етажните табла на къщата на спайка
Това са изчисления по циганската математика - на 4 квадрата кабел - 40А бушон, на 2.5 квадрата - 25А. Сигурно цялата им инсталация вътре е с 4 квадрата (такъв кабел намерили/откраднали, такъв сложили), та затова и бушоните са 40А :-D .
Ако обаче кабелите и бушоните са китайски, сметките цигански, а уредите български, тогава става интересно.... :-D
:partyman:
erg - помощник
hidrazin написа:
И кой го сътвори то буламач? Щото гледам ти е нацвъкал навсякъде башони по 25А.
Има един 16А - сигурно за осветлението. :-D
:partyman:
Ми кой... фирмата-строител, всичко що е ток и вода, кабели и тръби, стени и джамове, е сложено от строителя. Ся не вярвам да са чак пък бунаци, все пак са профешуоналисти. Да, този с 16А е за осветлението. :supz:
hidrazin - майстор
erg написа:
Ся не вярвам да са чак пък бунаци...
А трябва.
:partyman:
erg - помощник
hidrazin написа:
А трябва.
Все пак напулувина съм атеист, не ми се къртят стените да им гледам сечението на кабелите, но кой знае... Неведоми са пътищата Божии и тези на тока! [-o<
hidrazin - майстор
Най-малкия проблем ти са кабелите но може да ги видиш като извадиш един контакт.
Слабото звено в случая е всеки контакт. Нормалните контакти са за ток до 16А.
Демек при претоварване на даден контакт башона няма да изключи и е възможно точно от запален контакт да тръгне белята.
Ама ти си решаваш де...
:partyman:
kozl - майстор
Ай ся не по строителите, че се засегнах :lol:
Ние като строителна фирма уважаваме проектите и ги изпълняваме :roll: Е някой път от поредицата га свършат мъните, таблата се кичат с остатъците в торбата :lol: И за жалост мъните свършват все кота се опре до зъпълването на таблата :?
Понеже за сина купихме апартамент от колеги и те ми го предават с празно табло. Знаели, че ще подменя всичко та да ме улеснят. Та изтръсках им торбата и изпадаха се 25А. Е тук таме 16-ки и нито едно кьораво ДТЗ. И за главен отнейде домъкнаха 63А 3Р, въпреки че в ГРТ е е мноо-по гладен с 25А.
Сега нямам условия, но по-късно ще копна чертеж на ап.табло да гледаме какво е нацвъкал колегата проектант.
И все пак erg теб строителя те е уважил и с ДТЗ-та :wink:
erg - помощник
Бих искал да питам колегата kozl, ако не е неудобно. Нормално ли е, тока да минава през две ДТЗ-та едновременно ?
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10

Тема "Паднал бушон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: