Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте,
Не съм сигурен дали това е правилното място за моят проблем, но ако има някой компетентен моля да ми пише...
Имам тонколоните от много време вече няколко години 3-4 отскоро започнаха да издават странен променлив звук много тих но е постоянен дори когато не съм ги включил към компютъра. В същото време качеството на звука не е променено. Качих и видео за да се чуе... https://youtu.be/6dNu9021nxc
Мерси
kozl - майстор
Като гледам в Гугле бая скъпи активни тонколони.
Ами без да са свързани към компа или без никакъв свързваш кабел за входящ сигнал към тях издават ли звуците?
Ако и през двете тонколони се чува едно и също, мисля, че дефекта е в захранването. Доколкото рабрах са с акумулатори и вероятно има преобразувател за повишаване на напрежението на крайните стъпала.
И все пак премести ги тези колони сами другъде да не би да усилват външен сигнал, поради слаба екранировка.
FM STEREO - специалист
Проблема ти е в апаратурата към която са свързани,както каза колегата преди мен има проблем с захранването или нч.усилвателят към който са свързани.
Благодаря за бързият отговор. Само от захранващата колона излиза този звук вече проверих. Когато включих самостоятелно само захранващата колона на друг контакт вкъщи не издава такъв шум. Тук покрай компютъра и интернета и телефона са много неща на един разклонител дали е от това? има ли опасност да продължавам да ги ползвам така? Мерси
kozl - майстор
Може и аз да не съм дочел, но има ли батерии или работят само от мрежово захранване? И ако има батерии и мрежовото захранване е изключено, пак ли го прави този шум?
Щом на друг контакт, в друго помещение няма този звук, предполагам смущенията се приемат или от мрежовото захранване или по електромагнитна индукция, което се случва и с GSM-ите при доближаване до активни тонколони.
Опасност за колоните при това ниско ниво на звука от смущението, според мен няма. Само че е дразнещо.
ivailokrustev - специалист
И аз имах такъв проблем, но не намерих отговор и си ги ползвах доста време така, като им свикнеш не ти прави впечатление. Не мисля, че може да им стане нещо.
zdravcho - специалист
geromih написа:
Когато включих самостоятелно само захранващата колона на друг контакт вкъщи не издава такъв шум. Тук покрай компютъра и интернета и телефона са много неща на един разклонител дали е от това?
Щом като включиш колоната в друг контакт и шума изчезва определено влиза някакво смущение през захранването. Може някое лошо направено или на път да се развали импулсно захранване да хвърля тези "боклуци" Пробвай да я включиш където си е била, а да изключваш едно по едно другите неща - компютър, зарядно... и виж дали ще изчезне пак този шум. Ако изчезне ще разбереш кое е причината за смущенията
Благодаря на всички за отговорите, успокоих се че не е от колоните инак трябва да търся сервизи... ще пробвам това и други работи да видим, Лека вечер !

Тема "Проблем с Тонколони Audioengine 5A" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: