Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Моля ,помогнете с един елемент от една машина от 80-те години.Съмнява ме елемента ,които е на снимката ,че не работи, тъй като при замерване не отчитам никакво съпротивление и в двете му посоки.На външен вид наподобява ценеров диод и размера му е като на ценер с това изключение че, черното пръстенче е по средата, a не в единия край.На неизвестният елемент нищо не пише.Някой, ако е виждал подобен елемент ,моля да помогне с някакво инфо.Благодаря
Прилагам снимка:Изображение
Ето и платката на която се намира въпростният елементИзображение
hidrazin - майстор
Динистор.
И с какво го замерваш - с домати, с развалени яйца, с камъни, с краставици ... ???
:partyman:
Мерих го с омметър с опцията за диоди.Вързах го с един лед диод и му пуснах от 3 до 30 волта постоянен ток ,пак нищо.
Вече не знам как да го меря.Моля ,помогнете.И с какво да го заменя.Еквивалент някакъв Иде ми да го премахна от схемата.
Някой ако има предложение да казва,че съм се отчаял.

П.П Пуснах през схемата 220 волта променливо и измерих напрежението след триака-динистор излезна 208 волта .Явно работи
Последна промяна от anaxos на ср окт 12, 2016 9:04 pm, променено общо 1 път.
velas - специалист
hidrazin написа:
Динистор.
И с какво го замерваш - с домати, с развалени яйца, с камъни, с краставици ... ???
:partyman:
:prayer: Кефя ти се на всеки пост приятелю!...

А за колегата (по форум "Направи си сам") - направи си сам...
nikolovvd - майстор
hidrazin написа:
Динистор.
И с какво го замерваш - с домати, с развалени яйца, с камъни, с краставици ... ???
:partyman:
Пише го в името на елемента - Динистор!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Тема "Помощ-Неизвестен елемент" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: