Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
tzetz009 - специалист
От английското PDF : "If the propeller / motor is out of the water, the safety protection feature will
prevent the motor from operating. Ensure the propeller/motor is submerged in the water." , коет на български е горе-долу "Ако витлото / мотора е извън водата, функцията за защита на безопасността ще
предотвратяване на двигателя от работа. Осигуряване на витлото / двигателят е потопен във водата." . Нещо ПРИ ДВИГАТЕЛЯ играе датчик за потапяне ! :tonqe:
tzetz009 - специалист
Дори главите на болтовете , които се виждат зад перката могат да играят " датчик за вода " !
zdravcho - специалист
Има логика в тази защита, но нали е спрял мотора вътре в морето, та собственика е трябвало да излиза с греблата.
Но може покрай смяната на четките да са разбутали нещо друго и защитата да сработва постоянно
tzetz009 - специалист
Гребял някой - дръжки ! Само с такъв мотор кой луд влиза в морето ??? Майсторчето е засилен във върбите за да се ефектира и да се хване сериозно с ремонта !
iliya_i - майстор
Кво море бе? Той е от Самоков. Предполагам и комшията. Явно се е случило в язовиро. Ядва ли се е изгърбил толкова колкото казва, за да си мислите, че е в морето.
nikolov333 - майстор
tzetz009 написа:
Дори главите на болтовете , които се виждат зад перката могат да играят " датчик за вода " !
+1..струва ми се, че това е най-вероятната причина.. :partyman:
tzetz009 - специалист
Майсторчето на два пъти "влиза" и "излиза" !?! Май всичко е здраво !?! =D>
piron45 - майстор
tzetz009 написа:
Дори главите на болтовете , които се виждат зад перката могат да играят " датчик за вода " !
Възможно е , още не съм разглобил самия мотор, макар че комшията ме убеждава, че имало датчик за вода. Само че първите проби ги правихме в дълбока мивка на двора пълна с вода. Има логика проблема да се проявява когато мотора е вързан към управлението, но защо ще прави същото и при откачен мотор.Единствената връзка между мотора и управлението за двата захранващи кабела. Последното което установих е, че спира сигнала на PWM-а и изхода съответно също спира. Утре ще ровя да видя дали ще разбера защо.
За неверниците само да уточня / не че е важно/ - не съм рибар за да разтягам лафове, нито съм майстор или сервизен техник. Комшията е известен актьор в София и вилата му е до моята къща. Всяко лято е по моретата и вече си е купил нов мотор, но ми домъкна този, защото знае че ми е хоби да се ровя във всякаква техника. На мен ми е краста да разбера когато нещо не работи и да опитам да го подкарам. Така че утре продължавам.
Благодаря на всички отзовали се, ще пиша като стигна до някакъв резултат.
tzetz009 - специалист
К'во става зад борда ??? :rolleyes:
p.v.x - майстор
Да се внимава с перката.
В студено време става много крехка.
Да не я чукне като излиза към брега.

Тема "Извънбордов електрически мотор - проблем" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: