Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
bube760205 - специалист
Здравейте! Имам следния проблем.искам да свържа този контактор към бойлер но ми трябва съвет към кой входове и кой изходи да го свържа!
Прикачен файл:
IMG_20161023_185419[1].jpg
Прикачен файл:
IMG_20161023_185453[1].jpg
Ето и снимки на самия контакор!Обмислям вариянт да сложа и дистанционно което е 3-канално и снимка .Моля дайте мнение и съвет както и схема на свързване!
Прикачен файл:
IMG_20161023_190120[1].jpg
tzetz009 - специалист
Първо си осигури малко по-дебел проводник , че с този "квадрат и половина" хич не е добре ! :-D Ще ни трябва и снимка на изводите на бобината(те са някъде към основата ) NC-NC и NO-NO изводите няма да ти трябват !
bube760205 - специалист
Не се сещам кой са тези NC-NC изводи! Ето и снимка на изводите на бобината ! Предполагам са тези ?!Кабел съм си набавил хубав 2х2,5 имам! Просто тези кабели не съм ги махнал от контактора!
Прикачен файл:
IMG_20161023_201929[1].jpg
Прикачен файл:
IMG_20161023_201843[1].jpg
shadow__01 - майстор
Здравей, надрасках ти набързо нещо по твоите снимки дано го разбереш.
Прикачен файл:
IMG_2016102.jpg
Мостовете между клемите на контактора и към бойлера ги правиш с проводник 2,5мм^2, а към радио модула може и с 1мм^2 (ако имаш).
bube760205 - специалист
99% те раазбрах! Имам само още едно питане! Ако е без модул за дистанционно а с ключ монтиран на стената пак ли е същата схемата или?
rado_ev - специалист
Къде ще бъде монтирано всичко това?
tzetz009 - специалист
Три поста написах -Хандроида все ме цака!!! :evil:
bube760205 - специалист
rado_ev написа:
Къде ще бъде монтирано всичко това?
В дома на една наша баба!
tzetz009 - специалист
......и бабата с "дистанцията" ше се оправя ???
rado_ev - специалист
Ако контактора е монтиран в банята, трябва стабилна влагозащитена кутия тъй като контакторът не е влагоустойчив. В самия бойлер няма място за контактора. Ако ще се слага модул за дистанционно управление, той трябва да е за удобно място за добър обхват на дистанционното. Трябва да пробваш дали този модул, монтиран в кутията до контактора ще работи нормално. Ако има ключ на стената, какъв е смисъла от контактора. Бойлерът е стационарен консуматор с постоянна консумация на електроенергия. Бойлер три киловата теоретично има 13,044 ампера и този ток ще се променя в граници +/- 10% в зависимост от моментната стойност на напрежението. Има достатъчно здрави ключове, които да се монтират на стената, подходящи за включване на бойлер. Като пример готварска печка е по-голям консуматор от бойлера в едно домакинство, а в по-вече от случаите се включва с щепсел и контакт които издържат 16 ампера. Никой, обаче няма идея да слага там контактори. :) Всичко това ти го пиша информативно. Както си решил, така ще си направиш нещата. Ако мога да съм полезен ще помогна. Друго мое питане е изградена ли е инсталацията или всичко ще се прави ново. :)

Тема "Схема на свързване на Контактор "ELMARK"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: