Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
mupk0 - специалист
Здравейте. Имам печка на газ , която е сложена на терасата. Между печката и челната стена на терасата се намира бутилката с ръчен вентил. Печката е ГамаЛукс от Карфур...стара ,но работи добре. Понеже нямам място около печката за поставяне на прибори реших да си измайсторя такова. Между печката и стената влиза точно бутилката с по 1см хлабина. Идеята ми е да залепя един профил квадратен на стената и да хвана друг за печката като отгоре му сложа дъска и така печката ще има продължение. Въпроса е обаче как ще пускам и спирам газта. Пробвах да намеря информация за електрически вентили за битови бутилки ,но не виждам. Самата печка има пиезокристална запалка и рл клапан в нея. Нарочно съм гасил котлона и след 3 до 5 секунди печката си спира сама газта. Има термодатчик. Притеснението ми обаче е ,че ако разчитам само на него ( печката е на 6 или 7 години май) да не стане беля ? Идея как да закрия бутилката и да я управлявам през печката ? Не ми пречи и допълнителен бутон да поставя..все пак е стара и с мека ламарина..все пак за 300лв хаха
hidrazin - майстор
И тва кво общо има с електротехниката???
:partyman:
mupk0 - специалист
Чудех се в кой раздел да е...нито е за кухня нито за електротехника. Още по-малко пък за инструменти.
iliya_i - майстор
mupk0 написа:
Въпроса е обаче как ще пускам и спирам газта.
Отпред. Това което ще слагаш отгоре не позволява ли да се бръкне с ръка отпред, или ще го слагаш да лежи върху бутилката? Бъркащ с ръка между плота и бутилката и обръщаш чопа на вентила.
Моята е в шкаф, който не се отваря отгоре като ракла, а отпред като нормален шкаф. И това не е никакъв проблем.
Последна промяна от iliya_i на вт окт 25, 2016 8:16 pm, променено общо 1 път.
horgasz - специалист
mupk0 написа:
... Идеята ми е да залепя един профил квадратен на стената и да хвана друг за печката като отгоре му сложа дъска и така печката ще има продължение. Въпроса е обаче как ще пускам и спирам газта.....
Доколкото рабрах, бутилката ще бъде под тази дъска - така ли е? Какво разстояние остава между дъската и печката? Как ще сменяш бутилката?
П.П. с колегата сме писали заедно.
mupk0 - специалист
Ще има около 20-25см..искаше ми се просто да го направя електрически..но уви. Ще се бърка явно
MamaMy - майстор
Когато имаш газов уред с нужда от ток си губиш най-ценното му качество, а то е автономията. Сега дори и когато няма ток пак гладни няма да седнете на масата, а манджата дори от хладилника пак има как да я стоплиш. Като спреш от мързел газта с ел. клапан, при спиране на тока си като тия с камините с водна риза, но без ЮПС. Треперят, но не си признават, че грешат. Постоянно ги слушам, как в град живеят и тока спира рядко и за кратко. После ми се жалват, че цяла нощ не са мигнали. При всяко мигване на тока и скачат да гасят огъня :lol: . Миналата година след една авария директно ми поискаха ЮПС който държи поне 2 дена без ток без значение колко струва. Голям смях. От едната крайност та на другата.
Duke_BG - специалист
направи плота на панта - вдигаш го и спираш от вентила

Тема "съвет за преправяне на готварска газова печка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: