Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
arxd129 - специалист
gibined написа:
Не са успели да преодолеят допълнителната аларма. поставена от мен.
Добре сте описали опита за откраднат колата Ви.
Но, моля, споделете нещо за допълнителната аларма.
Не питам къде сте сложили копчето за включване и изключване на алармата. А, моля, да споделите какво от системата за запалване сте блокирали.И по какъв начин сте го блокирали. Благодаря.
gibined - напреднал
Здравей tzetz009 ! Всичко е така, както съм го описал, като съм спестил някои неща, за да не се удължи темата, но всичко е вярно! Аз съм собственика, а крадците, нито са заловени, нито съм ги и търсил! Писах по горе, че са били трима, защото при разпитване в района има свидетели, които са ги видели да бутат колата. Единият дори каза, че се е чудил, защо тези момчета бутат тази хубава кола!!!
Аз се отървах само с една строшена ключалка на вратата и подмяна на кормилния блок с ключ патронника и стартовия блок.
И винаги съветвам моите познати, че всяка нестандартна намеса в електрониката има по голям ефект от каквато и да е аларма.
И все пак гаранция на 100 процента няма!
Всичко най добро и да не ни среща мечка в гората!
gibined - напреднал
Към питащия колега! Начините са много / дори и за една и съща кола/ и винаги се подхожда според вида на запалителната система и типа на електрониката. И най вече освен традиционната аларма, било то фабричната, или допълнително поставена, нищо да не подсказва, че има и друга защита. / А и собственика да не забрави за допълнителната защита /. Това само затруднява крадците, освен ако не са решили да я дигнат с кран!!!
hidrazin - майстор
gibined написа:
... Това само затруднява крадците, освен ако не са решили да я дигнат с кран!!!
Е, чак пък с кран... Крадат ги направо с платформа. Качват и я отнасят пък тя нека си пищи... :-D
:partyman:
nikolovvd - майстор
При мен, както при всички автомобили от последните 10-15 години, без ключа с чипа няма палене, а аз допълних затрудненията с блокиране на скоростния лост. Е има и туй онуй за изненада, а като се има предвид, че има и допълнителна аларма с дистанционно, което има диспрей и се вижда всичката най-важна информация. С дистанционното може да се пали и гаси колата, а бутона за отваряне на багажника задейства един флакон със газ, та като ми се задейства алармата докато сляза до колата ония не знаят на кой свят са. Бе направо са под упойка. Кеф ти да ги трепеш, кеф ти :butthead: , а най-обичам да ги изкарам в полето, да ги съблека и вържа някъде. През Зимата при -10 една туба вода, на Пролет стръкче коприва, а през Лятото сладка вода, ако има мед още по-добре. След няколко часа са като ангелчета. :lol:
tzetz009 - специалист
nikolovvd , ставаш за рибарин брат ми ! Признат си ! Ама тая блокировка на скоростния лост(???) ша ме прощаваш ама ......! Знам какво има под "топката и пръчката" и оттам до скоростната кутия ! Да не си "автоматик" ? :?

Тема "Мигащ светодиод за 12V" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: