Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Fender - специалист
Здравейте, прибирам се днес от работа и щракам ключа на едната лампа в трапезарията и хоп не свети. Викам си изгоряла крушка, хубаво де, смених я и пак не свети. Вадя фазомера на фасонката няма никой, фазомера не свети. Викам си ключа е сдал багажа. Отварям го него и всичко е наред, работи си, след него си има ток. Рекох си е жицата е прекъснала някъде, ама от какво може да прекъсне чудя се. След няколко часа тръгнах да си ляхам, щракам си ключа по навик и хоп лампата си светна все едно нищо не е било. Къде може да е проблема? Апартамента е ново строителство, от два месеца съм в него. Лампата има отделен проводник за зануляване, занулена е. Може ли някаква утечка да е, ако е защо дефектно токовата не е сработила. Не разбирам много и не ми е ясно къде мога да търся проблема и дали няма да се повтори това и до колко е опасно? До лампата имам още една жица за втора фасонка например, освен нея да я ползвам, а първата да я разкача. Очаквам някакви съвети.
Chefo77 - майстор
А защо дефектотоковата и крушката са на един кръг? И за какво И е зануляване на тази лампа???
Първото съм чувал, че е забранено, второто ми е интересно.
nikolov333 - майстор
А вадил ли си ключа от конзолата, за да проверяваш работи ли, или само му сваля капачката..? Ако дадеш и модел на ключа ще ни улесниш с хвърлянето на боба.. :-D :-D :lol:
Fender - специалист
Нямам идея лампата дали е вързана с дефектно токовата, но до нея вървят четири проводника, два черни за фаза, един син за нула и един жълто-зелен който няма какво да е друго освен зануляване. Него съм го закачил на корпуса на плафона и понеже плафона е с една фасонка съм вързал едната фаза(единия черен проводник). Ключа е единичен Асфора на Шнайдер. Вадих го ключа от стената, мислех да не е прекъснала жицата след клемата, но всичко си беше наред имаше фаза на проводника.
nikolov333 - майстор
Според мен си "наместил" проводниците като си вадил ключа или контактните пластини са си "намерили мястото"при разбутването на ключа.. Не мисля че има сериозен проблем, някъде. Може да смениш фазата с другата или ключа, ако пак се получи проблема.
moimoimoi - майстор
кабела от ключа до лампата минава през разклонителна кутия,възможно е там да е проблема ,да има лоша връзка
kozl - майстор
След ключа има фаза, а в плафона няма :?
+1 за разклонителната кутия.
Въпреки, че с малка вероятност може да има прекъснат проводник нейде по трасето и тогава кофти.
А какви жици има при ключа?
nikolovvd - майстор
До колкото знам, ДТЗ не е свързана с осветлението.
Прехвърли си осветителното тяло на другата жица и забрави за провлема, а през лятото отвори разпределителната кутия и огледай положението.
Твоят случай ми напомня, че съм пропуснал да отворя разпределителните кутии у нас и да калайдисам всички връзки, защото всичко си работи според изискванията и трябва да задържа положението така за винаги.
shotik - майстор
Вчера имах подобен случай, но бързо и неочаквано разбрах, че клемата за фазата на ключа се клати и като го бях извадил жицата я опъваше и даваше контакт, като го монтирах , не дава . Та пристегнах малко болтчето, клемата се позатегна и сега нямам проблем.
Та виж ключа в какво състояние е и затегни клемите или го смени.
Hoвoceлckи - майстор
Не бих изключил напълно, лош контакт в плафона.

Тема "Аномалия с крушката в трапезарията, дайте съвет." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: