• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте! Имам за задача да реша следната схема http://imgur.com/a/H4mr7 (схема 2), но нещо не успявам да разбера как. Имам записки, закон на Ом, Кирхоф и т.н. но не успявам да съумея как точно да изпълня точките от задачата. Имам чувството, че някои неща не са точно както изглеждат според описаните формули.. Ще съм много благодарен, ако някой би ми помогнал, целта ми е да науча как точно стават нещата (кои формули точно се прилагат и как), а не само механично да я имам решена един път.. Благодаря предварително на всички!! :tonqe:
iliya_i - майстор
R1 = p * L / S
Тока във веригата:
I=U/[R1+R2*R4/(R2+R4) + R5]
От там пара на напрежение го определяш като:
U(R1) = I * R1
U(R5) = I * R5
До тук всичко е по закона на Ом
U(C2) = U(R5)

После решаваш система от 2 уравнения:
I(R2)*R2 = I(R4) * R4 = U(C1) - От 2-ри закон на Кигхоф (пада на напрежение върху R2 i R4 е еднакъв.
I = I(R2) + I(R4) - От първи закон на Kирхоф
iliya_i написа:
R1 = p * L / S
Тока във веригата:
I=U/[R1+R2*R4/(R2+R4) + R5]
От там пара на напрежение го определяш като:
U(R1) = I * R1
U(R5) = I * R5
До тук всичко е по закона на Ом
U(C2) = U(R5)

После решаваш система от 2 уравнения:
I(R2)*R2 = I(R4) * R4 = U(C1) - От 2-ри закон на Кигхоф (пада на напрежение върху R2 i R4 е еднакъв.
I = I(R2) + I(R4) - От първи закон на Kирхоф
Благодаря много за информацията! Успях да определя падовете на напрежение в схемата. Но не успявам да се справя с намирането на мощностите :cry: Извинявам се ако не съм разбрал част от нещата.
Lisko - майстор
Novakut написа:
iliya_i написа:
R1 = p * L / S
Тока във веригата:
I=U/[R1+R2*R4/(R2+R4) + R5]
От там пара на напрежение го определяш като:
U(R1) = I * R1
U(R5) = I * R5
До тук всичко е по закона на Ом
U(C2) = U(R5)

После решаваш система от 2 уравнения:
I(R2)*R2 = I(R4) * R4 = U(C1) - От 2-ри закон на Кигхоф (пада на напрежение върху R2 i R4 е еднакъв.
I = I(R2) + I(R4) - От първи закон на Kирхоф
Благодаря много за информацията! Успях да определя падовете на напрежение в схемата. Но не успявам да се справя с намирането на мощностите :cry: Извинявам се ако не съм разбрал част от нещата.
Е те са ти го написали, какво толкова има да се успява. За мощността е още по-лесно. Само прилагаш формулата за мощност - всичко необходимо вече е намерено.
iliya_i - майстор
Novakut написа:
Благодаря много за информацията! Успях да определя падовете на напрежение в схемата. Но не успявам да се справя с намирането на мощностите :cry: Извинявам се ако не съм разбрал част от нещата.
Ами мощностите се смятат като:
P = U * I = U^2/R = I^2 * R.
Като си определил токовете и падовете на напрежения на всеки елемент, в какво се състои точно проблема с намиране на мощностите?

Ти май се опитваш да си решиш домашното, без да си си чел учебника!
hidrazin - майстор
iliya_i написа:
Ти май се опитваш да си решиш домашното, без да си си чел учебника!
Е, ами продължавай да му решаваш домашните.
А тоя шушляк ще продължава да си рови из фейса и да се хили че си е намерил будала дето да му реши домашното.
:partyman:
Zlateff - специалист
Бъзикайте се вие с момчето, че да видите утре други ден като ви стане началник. =D> :-D P.S. Това са задачи по теоретична електротехника втори курс.
Lisko - майстор
hidrazin написа:
iliya_i написа:
Ти май се опитваш да си решиш домашното, без да си си чел учебника!
Е, ами продължавай да му решаваш домашните.
А тоя шушляк ще продължава да си рови из фейса и да се хили че си е намерил будала дето да му реши домашното.
:partyman:
Точно тия стават началници :mrgreen:
kozl - майстор
Да защото колкото по-малко знаят за мощността толкова по-смело се разпореждат.
А каква е ролята на кондензаторите в тази задача?
  • 1
  • 2

Тема "Помощ по електротехника (схема)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: