Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Nikolov1980 - помощник
Счупи се плота и сега ще трябва да се сменя. Искам обаче да се възползвам, тъй като като цяло се ползва едната плоча, а не четирите, а място в кухнята няма. Та идеята ми е вместо големия плот, да взема малък и на освободеното място да може да се ползва. Проблема е че в момента този плот е точно над вградена печка. Това дали има някакво значение ако над печката половината е вграден плот, а другата половина обикновен?
toshetozaz - специалист
Nikolov1980 написа:
Счупи се плота и сега ще трябва да се сменя. Искам обаче да се възползвам, тъй като като цяло се ползва едната плоча, а не четирите, а място в кухнята няма. Та идеята ми е вместо големия плот, да взема малък и на освободеното място да може да се ползва. Проблема е че в момента този плот е точно над вградена печка. Това дали има някакво значение ако над печката половината е вграден плот, а другата половина обикновен?
Ако може да поясниш това:
"Това дали има някакво значение ако над печката половината е вграден плот, а другата половина обикновен?"

От това,което разбирам няма как да направиш тази магия без да смениш целия термоплот.Просто ти искаш в дупката,която е изрязана за 4 котлона да сложиш 2-ка котлони.Ще си имаш 2-ка котлони и една прилична дупка. :)
Nikolov1980 - помощник
Да, точно това искам. Само дето тази дупка ще е над вградената печка. Мен това не ме притеснява, ще взема от същия материал, ще го изрежа и ще го напасна, демек няма да има празно. Ще останат някакви линии, но като се сложи отгоре нещо декоративно и няма да ли личи .
Nikolov1980 - помощник
Това което в момента ме тревожи е следното:

дали това, че е над печката ще е проблем и второ в момента ключовете за плочите излизат през таблото на печката, а май са от две различни марки. Варианта е да внимавам ключовете на новите плочи да са същия размер или ако са отгоре, просто да оставя старите ключове на печката без функции.
rado_ev - специалист
Новият електрически плот ако е като отделен електроуред, само го захранваш с 230волта, а стария електрически плот го разкачаш от буксите на печката. Буксите остават свободни. За пълнежа няма проблем, че е над вградена фурна.
toshetozaz - специалист
Nikolov1980 написа:
Да, точно това искам. Само дето тази дупка ще е над вградената печка. Мен това не ме притеснява, ще взема от същия материал, ще го изрежа и ще го напасна, демек няма да има празно. Ще останат някакви линии, но като се сложи отгоре нещо декоративно и няма да ли личи .
Щом си решил така да го правиш с напасване и няма да ти вади очите ОК.Гледай,като избираш новия плот хубаво размера,че при всеки прозиводител е различно.Да не стане така че плота ти е по-малък от дупката.
toshetozaz - специалист
Почти съм сигурен ,че няма как да управляваш новия плот със старите копчета.
Nikolov1980 - помощник
Да, добре ще преценя размерите, а иначе ясно, че новия плот няма да стане със старите копчета, просто в момента всички копчета са на фурната но гледам фурната една марка, плота друга. Иначе просто ще ги оставя на фурната старите защото новия плот най-вероятно директно отгоре ще са и ще е с отделно захранване. Нямам голям избор, а и едва ли ще намеря същия плот.
lyubohar - майстор
А най добре е да си извикаш специалист-търговец на плочи и след като с него уточните всички въпроси той сглобява
и прави тест.След това запълваш дупката.
Nikolov1980 - помощник
Честно казано за 200лв едва ли някой ще ми обърне внимание, а и повечето не са от хората, които бих пуснал в дома си. Освен това запълването трябва да стане паралелно със слагането на плочата. Мога да измеря сам едни размери, а за вързването ще си извикам еладжия.

Тема "Мога ли да сменя плот за вграждане с четири плочи с такъв само с две?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: