• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
torbalan - Дървен философ
Какво сте се хванали да смятате мощности...

Въпроса е как да се понижи напрежението, а не как се променя мощността, като функция на захранващото напрежение...
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Отговорите ги има, ама автора няма интерес нещо.
1. С траф - на втора страница дадох линк за трафа - за 15А е (35лв.), ама ще го понесе. Ако иска да търси по-мощен!
2. С фазов регулатор, който да може да регулира почти от 0 до макс.
torbalan - Дървен философ
Ми какво тогава те избива на философстване върху закона на ом за част от веригата и то за активини консуматори???


Сега как ме вкара в размисъл...

Ъглошлайфа ми няма регулиране на оборотите... А това не е кой знае какви пари...
preslav - майстор
torbalan написа:
Ми какво тогава те избива на философстване върху закона на ом за част от веригата и то за активини консуматори???


Сега как ме вкара в размисъл...

Ъглошлайфа ми няма регулиране на оборотите... А това не е кой знае какви пари...
Точно за това се замислих и аз, дори си мисля, че ще е най-добре потенциометъра да се замени с постоянно съпротивление за избягване на грешки. Най-елгантно решение ми изглежда смяната на ключа на ъглошлайфа с такъв от машина с регулируеми обороти.
torbalan - Дървен философ
На мен ми се върти в главата да го сложа на един удължител... Ама е малко слабичко за моя ъглошлайф...
preslav - майстор
torbalan написа:
На мен ми се върти в главата да го сложа на един удължител... Ама е малко слабичко за моя ъглошлайф...
Удължителят е рискова работа, все ще се намери някой да включи ъглошлайфа директно в мрежата!
Надолу съм копирал данните на произволен шлайф, цялата електроника е в корпуса му, но за цени не мога да говоря. 1900 W са достатъчно или???
Dдиск: 125 мм
Антивибрационна система: да
Защита от претоварване: да
Защита срещу повторно включване: да
Константна електроника: да
Модел: GWS 19-125 CIE
Мощност, /W/: 1900.00 W
Обороти без товар: 2800-11500 об./мин.
Плавен старт: да
Регулиране на обороти: да
torbalan - Дървен философ
То моя ъглошлайф си е за 220 волта... Допадна ми идеята да имам регулиране на оборотите...
preslav - майстор
torbalan написа:
То моя ъглошлайф си е за 220 волта... Допадна ми идеята да имам регулиране на оборотите...
За мен плавният старт е по-голямата екстра - регулирането на оборотите е според дисковете, които ползваш.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Как да подкарам 110в мотор на 220?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: