Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
muhala - майстор
Здравейте,

Предстои ми свързване на МВ фурна и котлони за вграждане.
И двата уреда са с щепсели. Ще ги отрежа и ще монтирам с т.нар. твърда връзка.

Кабелите на инсталацията за 2,5мм2.
Кабелите на консуматорите са 3х1.5мм2 меки.
Имам инструменти за кримпване, при които кримпа е с квадратно сечение.
Обаче ми се струва доста несигурно това кримпване на кабел 1.5мм2.

Много трудно (да не кажа невъзможно) ще бъде обслужването на връзката. За това ми се иска да е максимално сигурна.
Някакви идеи ?
p.v.x - майстор
Калайдисай меките връзки.
Ако са нови уредите , не пречи ли за спазване на гаранцията.

:rock:
hidrazin - майстор
muhala написа:
...Обаче ми се струва доста несигурно това кримпване на кабел 1.5мм2....
И що така ти се струва? По принцип кримпването е една много надеждна връзка.
Другото са ти го казали - WAGO клеми.
:partyman:
rado_ev - специалист
Какво Ви притеснява, ако микровълновата фурна е на щепсел. Нейният кабел 3х1,5мм2 ще издържи тока през контакта, който контакт е за 16А. и няма да нагори нищо. Щом ще правите твърда връзка на котлоните трябва да им смените захранващия кабел с 3х2,5мм.2 Ако остане стария кабел е малко излишно упражнение да се прави твърда връзка.
zdravcho - специалист
rado_ev написа:
Щом ще правите твърда връзка на котлоните трябва да им смените захранващия кабел с 3х2,5мм.2 Ако остане стария кабел е малко излишно упражнение да се прави твърда връзка.
Защо, какъв е проблема? Смяната на кабела изисква отваряне на уреда, което може да компрометира гаранцията, а 1,5кв.мм. са достатъчни за 2-2,5kW. Едва ли ще включват всички котлони едновременно на MAX. За максимално сигурно кримпване, после калайдисване и добра изолация. И не на последно място - размини местата на връзките. Остави единия кабел от инсталацията с около 5см по-дълъг от другия и по същия начин и меките кабели, така че двете връзки да не са една до друга, а на около 5см една от друга.
muhala написа:
Имам инструменти за кримпване, при които кримпа е с квадратно сечение.
- по точно, какво представляват, за обувки, за накрайници, за муфи...
nikolov333 - майстор
...не изисква отварянето на уреда, а на едни пластмасови капачета, които просто покриват мястото на свръзките..поне при моите, и най-малкото е че ти запазва оригинални щепселите, ако потрябват някой ден..за гаранциите.
Ники274 - специалист
Аз съм имал подобен проблем и най-безболезнено беше да сменя съществуващия контакт с качествен двоен(шнайдер серия уника).Вече три-четири години си работи безпроблемно.
valentino76bs - майстор
На пазара се продават щепсел и контакт(комплект) за уреди с повишена мощност(25А) ,монтирал съм такъв и мога да кажа ,че са красиви и качествено направени(с много лек недостатък но не е нещо особено) :). НЕщо подобно но черни не знам дали са на същаъта фирма!http://forum.napravisam.bg/viewtopic.ph ... 1&start=20

Тема "Стационарни консуматори и шнурови изводи." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: