Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
ivanov6600 - специалист
Здравейте. Проблема е в една машина с 5(пет) нагревателя. Много често горят а са доста скъпи.
Проблема се разбра от какво е но нямам решение за момента.
Когато работят и 5те нагревателя всичко е ок. Но ако изгори първия който е до термодатчика при датчика температурата става по ниска и съответно останалите 4 нагреватела не смогват и изгарят.
Прикачен файл:
111.JPG
111.JPG (11.81 KиБ) Видяна 2234 пъти
Въпро са ми е:
Мога ли и как да следя всеки един нагревател дали работи. Пример със светлинна индикация.
Нагревателите са по 600В. на две фази два и един на третата.
Gnus - специалист
Сложи по един датчик на ток
ivanov6600 - специалист
Дай някакъв пример, че нищо не се сещам
FM STEREO - специалист
Сложи термодатчика в центъра.
ivanov6600 - специалист
За съжаление неможе да се промени нищо. Датчика е на резба направен фабрично и ваната е кофти да се дупчи от ново.
http://www.zahranvane.com/30%D0%90-%D1% ... %80-ACS712
Може ли помощ за свързването към нагревателя и как точно ще покаже, че нагревателя е изгорял?
Последна промяна от ivanov6600 на вт ное 15, 2016 6:21 pm, променено общо 1 път.
zdravcho - специалист
Каква е тази машина, как са захранени нагревателите - всеки с индивидуален прекъсвач или с общ? Нещо с глим лампи евентуално може да се пробва, но трябва да се знае как са свързани нещата. Може и с ампермери, но пък дали ще има място да се монтират някъде. Едната ми идея за глимките е като на ключовете за осветление с вградена глимлампа. Ако всеки нагревател има индивидуален прекъсвач, ако не да се сложи по един такъв допълнително. Паралелно на всеки прекъсвач по една глимлампа. При включено захранване и въпросните прекъсвачи отворени - глимките трябва да светят ако нагревателите са изправни - през тях се затваря веригата. Ако някоя глимка не свети при проверка с отворени прекъсвачи, значи съответния нагревател е прекъснал.
ivanov6600 - специалист
Общо взето място има колкото искаш. Всеки нагревател е отделна лустер клема. Но с глимката няма как да стане или поне аз не зацепвам как. Нагревателите имат главен прекъсвач но се включват и изключват от контактор свързан към термодатчика с предварително зададена температува
zdravcho - специалист
Това за което питаш
http://www.zahranvane.com/30%D0%90-%D1% ... %80-ACS712
е само датчик, но нещо трябва да "чете" информацията от него.

За глимките си мисля че би могло лесно да стане, особено щом има място. Ня каква електрическа схема на уреда или поне снимки да се ориентираме по лесно
ben84 - специалист
Обикновено покрай изгорелия нагревател повърхността се метализира и е много възможно да протече ток достатъчен за една глим лампа.

Инак "древните" са описали нещо подобно и в духа на направи сам.
Вторичната може да не е с толкова навивки, като се има предвид, че ще следи некаква печка. :partyman:

Прикачен файл

DSC_1776.JPG

Тема "Въпрос за следене за изгорял нагревател." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: