Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
baeto - напреднал
Имаш ли глим лампа на ключа? Понякога от тях идват проблемите.
A.Asenov - специалист
baeto написа:
Имаш ли глим лампа на ключа? Понякога от тях идват проблемите.
Не, ключа е обикновен, но е доста стар.
hidrazin - майстор
Най-вероятно ключа прекъсва нулата а не фазата.
Доста често срещано малоумие в старите инсталации.
:partyman:
A.Asenov - специалист
Здравейте отново. Намерих решение на проблема и ще докарам ток от другаде. Но ще се наложи да използвам към 3-4 метра кабел 24AWG или 0.2мм. За тази дължина дали съпротивлението и загубите биха затормозили работата на захранването ?
Захранването е 2 ампера(24 вата) , консуматора(лентата) също е 24 вата, кабела между захранването и лентата е 3-4 м ?
nikolov333 - майстор
Ами пробвай най-добре..ако имаш мултицет, свържи кабела със захранването и лентата и премери напрежението от захранването и колко става на лентата. Мисля, че пада ще е около 15%, което е около 2V т.е.на лентата ще имаш около 10V и ще свети с 4-5W по-слабо..
Последна промяна от nikolov333 на пет дек 16, 2016 4:11 pm, променено общо 1 път.
ky-kyy - майстор
Като те притесняват, тия загуби по жицата, защо не пуснеш по нея 220В и там да вържеш захранването?
A.Asenov - специалист
ky-kyy написа:
Като те притесняват, тия загуби по жицата, защо не пуснеш по нея 220В и там да вържеш захранването?
Най лесно е да опъна 220 в кабели, но първоначалната ми идея с фасунгата беше за да не опъвам 220в кабели по стените и тавана. Освен това, в този случа трябва и да държа и захранващият адаптер на тавана :) :)
За това се спрях на варианта адаптера да е включен директно в контакта, до лентата да отива почти незабележимият 0,2мм кабел.
ky-kyy - майстор
A.Asenov написа:
ky-kyy написа:
Като те притесняват, тия загуби по жицата, защо не пуснеш по нея 220В и там да вържеш захранването?
Най лесно е да опъна 220 в кабели, но първоначалната ми идея с фасунгата беше за да не опъвам 220в кабели по стените и тавана. Освен това, в този случа трябва и да държа и захранващият адаптер на тавана :) :)
За това се спрях на варианта адаптера да е включен директно в контакта, до лентата да отива почти незабележимият 0,2мм кабел.
Е, то не може онва до края и душата в рая :-D
nikolov333 - майстор
Най-добре сложи 0.5мм2 силиконов ШВПЛ-А прозрачен..няма да имаш пад и няма да се вижда толкова..

Тема "Смяна на фасунга с контакт ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: