Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
A.Asenov - специалист
Здравейте. Искам да си осветявам едната стая със светодиодна лента вместо с досегашният плафон. Проблемът е, най-близкият контакт е много далече, и ще е грозно да опъвам кабели по стените на цялата стая, та се чудих дали ще е възможно да откача фасунгата и на нейно място да закача контакт в , който да включвам захранването на лентата. Самият контакт и захранване ще останат вътре в плафона и няма да се виждат, а кабела ще минава директно по тавана, а не по стените.
Как мислите ? Това реализируемо и безопасно ли е ?
П.С. Захранването, което смятам да използвам, ще е 24 вата - с изходни параметри 12V 2A, така че смятам няма да претовари инсталацията, която до сега снабдяваше 60 ватова крушка.
iliya_i - майстор
И защо ще слагаш контакт? Ползвай твърда връзка с клеми или директно двата кабела стягаш на клемите на плафона.
A.Asenov - специалист
Защото ще използвам адаптер от 220 на 12 волта и си мисля, че най сигурно ще стане ако направо адаптера е пъхнат в това , за което е създаден - в контакт.
hidrazin - майстор
A.Asenov написа:
... и си мисля, че най сигурно ще стане ако направо адаптера е пъхнат в това , за което е създаден - в контакт.
гупости , казват малките деца...
:partyman:
iliya_i - майстор
Има и адаптери с кабел. Нали не меслиш тази лента да си я носиш в различни стаи и включваш в различни контакти?
sinfon - специалист
Здрасти! Изводите на зарядното на лустер клема поне 8 квадрата директно. И това е. :) В малките лустер клеми не можеш да мушнеш на захранващият адаптер изводите.
A.Asenov - специалист
sinfon написа:
Здрасти! Изводите на зарядното на лустер клема поне 8 квадрата директно. И това е. :) В малките лустер клеми не можеш да мушнеш на захранващият адаптер изводите.

Чудесна идея. Не се бях сетил. Така ще го свържа.
Относно варианта с контакта, това е първото, за което се сетих, а адаптера вече съм го купил, така че вариантите са ограничени.
moimoimoi - майстор
няма 8 мм*клеми
има ....4-6-10-16 ит.н.

10 мм* стават ама най добре си носи адаптора
kozl - майстор
Единствената причина да не срежа кабела и изхвърля щепсела в подобен случай е, че не ми признаха гаранция на захранване на което бях срязал кабела и го ползвах на твърда връзка.
A.Asenov - специалист
Моето захранване си е досущ като тези на телефоните. Няма кабел преди кутийката, а клемите са директно на нея.

Тема "Смяна на фасунга с контакт ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: