Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
valentino76bs - майстор
Здравейте,искам да си вдигна тоците на един имот на село,че нещо взеха да не стигат !В момента гледам в таблото ,че съм на 63А предпазител и кабел 2x10 свт малка дължина.Минавам направо на трифазен ток и като четох изискванията на EVN главата ме заболя.Някой скоро да е правил това и да знае долу горе цените щото никак не ми харесват нещата :)
Прикачен файл:
_bm.jpg
DundyTheCroc - майстор
Така е, до 15 киловата цената е поносима, после става през кръста. Номера, ако минава още, е да почерпиш техниците и да ти сложат по-сериозен предпазител в таблото. Има и друг вариант, както е при мен, запазва се монофазния (2х10мм1 63А предпазител) и се опъва и трифазен на тънката цена, всичко това на един електромер.
valentino76bs - майстор
Коя е най евтината 3ф. партида ,иначе в таблото нямаме проблеми :)
hidrazin - майстор
По-скоро би трябвало да те притеснява проучването за увеличаване на предоставената мощност, отколкото парите.
Масово отказват заради липса на свободна мощност. Всички ЕРП-та не искат да инвестират в нови мощности.
Та основно там е борбата - да ти разрешат увеличаване на предоставената мощност.
За цената - това е цена за нова партида.
Поне преди време се заплащаше разликата между двете партиди. Това по някакви спомени де.
Но най-добре в някой офис на ЕВН и там ще ти кажат за цени и за необходими документи.
Иначе това с черпнята едва ли вече върви, щото всички вече искат пари. :-D
И не е решение защото сега някой ще ти сложи по-голям предпазител и другия месец може да ти го махне.
И нищо не можеш да кажеш...
:partyman:
DundyTheCroc - майстор
Под почерпка имах предвид точно финикийски знаци :-D
При мен сам си смених 3х25 с 3х32А в ГРТ, ама така, че на кутийката му дори не мръдна пломбата. След това минаваха да сменят главния прекъсвач, после и електромерите, още си седи предпазителя, може пък да е до късмет :partyman:

Тема "Партида трифазен ток!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: