• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
krasi92 - майстор
Имат календар и сами си знаят кога да превклячват тарифите за да не го правят техниците.Можеш да влияеш на часа и датата а ако ти трябва за други неща освен за дневна и нощна трябва друг часовник.
bube760205 - специалист
krasi92 написа:
Имат календар и сами си знаят кога да превклячват тарифите за да не го правят техниците.Можеш да влияеш на часа и датата а ако ти трябва за други неща освен за дневна и нощна трябва друг часовник.
Значи -мога да го ползвам евентуално да ми включва бойлера вечерта в 22:00 защото снощи тогава включи!
krasi92 - майстор
За бойлера на нощна тарифа става
amdatlon - специалист
Часа на вкючване и изключване мисля не могат да се настройват, дори и да ги промениш, след определено време пак се връщат към първоначално зададените в него.
Щом е на ЕВН часовника, какво прави при теб ? :D
shadow__01 - майстор
amdatlon написа:
Часа на вкючване и изключване мисля не могат да се настройват, дори и да ги промениш, след определено време пак се връщат към първоначално зададените в него.
Щом е на ЕВН часовника, какво прави при теб ? :D
Имам няколко такива часовника и на всичките часът им се настройва. Не знам какви са тези дето не могат да се настройват. Едва ли са някаква специална поръчка.
След смяната на електромерите тези часовници станаха излишни и който набара такъв от някое табло го взима.
bube760205 - специалист
shadow__01 написа:
amdatlon написа:
Часа на вкючване и изключване мисля не могат да се настройват, дори и да ги промениш, след определено време пак се връщат към първоначално зададените в него.
Щом е на ЕВН часовника, какво прави при теб ? :D
Имам няколко такива часовника и на всичките часът им се настройва. Не знам какви са тези дето не могат да се настройват. Едва ли са някаква специална поръчка.
След смяната на електромерите тези часовници станаха излишни и който набара такъв от някое табло го взима.

Твоите да не са Фонотроника 2 или по нов модел?
zz_stefanov - майстор
Не е проблем тези часовници да са специална поръчка. Базовия модел на Ф1 си се настройва.
Обаче може от EVN да са искали да се предпазят от манипулации, защото след като се запечата часовника няма индикация за това как са настроени часовете за смяна на тарифите.
Фонотроника 2 е друга бира, става за тарифен , но с календара с изгревите/залезите, основно е предназначен за управление на улично и парково осветление.
shadow__01 - майстор
bube760205 написа:
Твоите да не са Фонотроника 2 или по нов модел?
Не са. От първият модел са. Още ме е яд как преди години не купих от продавалника един "Фонотроника 2". Даваха го само за 20 лева. Тогава си казах "не ми трябва, няма да го ползвам" и сега съжалявам. Искам да имам поне един в колекцията преди да изчезнат напълно.
zz_stefanov - майстор
Ф2 се произвеждат, миналия месец купихме два
  • 1
  • 2

Тема "Настройка,на часовник Фонотроника 1" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: