Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
tzetz009 - специалист
Аз мисля още малко да "потроля" ( :x ) !
Ето примерна схема на мощен ценер !
Прикачен файл:
Solar-Charger2.png
Solar-Charger2.png (25.33 KиБ) Видяна 1462 пъти
Това ограденото в червено . Схемата все още се ползва ( включително и ОТ МЕН ) . Аз ползвам с един транзистор , тука са използвани три . (За соларните микросистеми ги ползват като товар , щото без товар се увреждали панелите .Не го възприемам това. Тука думата има HIDRAZIN .)
Ето Ви и още една схема , само че с управление .
Прикачен файл:
Solar-Charger2.png
Solar-Charger2.png (25.33 KиБ) Видяна 1462 пъти

Прикачен файл

207-936aa7b198 - 2.gif
207-936aa7b198 - 2.gif (18.5 KиБ) Видяна 1462 пъти
kozl - майстор
Това са само идеи за схеми, които да зареждат с поотделен контрол на всеки акумулатор при два последователно свързани акумулатори. Аз схема за такова не виждам.
bigdragon написа:
DMN написа:
gogo7777 написа:
През по-разредения ще протече повече ток.
Това може да стане при зареждане, ако акумулаторите са свързани паралелно, но щом имаме 2 акумулатора по 12V, а UPS-а е за 24V, то следва, че акумулаторите са свързани последователно, а в този случай няма как през тях да протича различен заряден ток. По-добрият вариант е UPS-а да ги зарежда и следи по отделно, но дали е така не знам.
Като не знаеш, защо се обаждащ?
Всеки в колата си има по 6 последователно свързани оловни акумулатора...
Те как ли се изравняват?
Изравняват се докато са еднакви. И като една от клетките се промени спрямо другите ебaва майката на целия акумулатор. Те за тва преди години мноо , га концепцията не беше америчка, акумулаторите имаха възможност за подмяна на клетка. Сега всичко вече се прави по стандарта "еbeш и фъргаш".
koveslav - майстор
Май не се четем. В професионалните зарядни станции се зареждат и по голям брой акумулатори с последователно свързване.Техните потенциали как се изравняват според вас? Просто периодично се следи напрежението върху полюсите на всяка една от батерийте и няма никакво значение дали зареждаш две или десет или двадесет батерии последователно.Ако всички батерии са изправни,ще се "изравнят",както се изразява колегата.
http://www.maksimalbg.com/bg/item/20.html
hidrazin - майстор
tzetz009 написа:
...Ето примерна схема на мощен ценер !...
Не се бъркай! Това не е мощен ценер а шунтов регулатор за заряд на акумулатор от соларен панел.
И схемата е мноооооого древна и тъпа. Като зареди акумулатора, прехвърля енергията на мощните транзистори.
И за къв чеп? Сетих се, ще потопиш транзисторите в някоя кофа за да си топлиш вода. :lol:
Я тогава ми кажи как тази схема ще изравни напреженията в отделните клетки на акумулатора?
Все пак този 12-волтов акумулатор е съставен от 6 броя акумулатора по 2 волта.
А аз как ли съм ги изравнявал тези акумулатори? Никак.
Пролетта ще направят 6 години от как не са изравнявани горките... :-D
Прикачен файл:
45678.jpg
:partyman:
hidrazin - майстор
valentino76bs написа:
Това е сърцето нали :) ?
:) Да, сърцето е.
Това му е зарядното.
Зарядното със сигурност е по-високо от мен. :-D
Ноооо... отдавна се отървах и от него и от акумулаторите...
:partyman:
tzetz009 - специалист
Тъй-като не ми се "вижда" схемата ето и перспективната пълна "тролска" визия .
Прикачен файл:
asd.png
asd.png (9.11 KиБ) Видяна 1371 пъти
hidrazin - майстор
ТИ МУ ВИКАШ НЕДЕЙ ..ЕЛА..ТО ПАК ЕЛА!!!
:partyman:
kolev_k - специалист
[/quote]
Чакай ,чакай къде се разбързахте всички по полека спокойно ще го вкараме в релси пак!
Имах един случай преди време с един камион с два акумулатора 12v свързани последователно и винаги се скапваще акумулатора на който се ползва плюса.И проблема си бе масов при тези камиони.Та така си отече във времето просто ги въртеше човека през няколко месеца т.е. сменяше местата им![/quote]
А в тези камиони дали няма консуматори на 12V,които да вземат от средната точка към минуса?Поради това двата се разреждат различно а се зареждат с еднакъв ток
valentino76bs - майстор
Първо за това гледахме.

Тема "Изравняване на нееднакво заредени акумулатори." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: