• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
reevil - специалист
Здравейте, вземах от ибей китайски димиращи луни с коб диод на 9вата на 220волта. Сложил съм 7бр. луни и едно плафонче с 2бр крушки g9 с нажежаема жичка.
Димера е турски на Макел и всичко си бачка без проблем. След месец работа ми изгоря една луна-така звучно си гръмна. Смених я и се надявах да е изключение. Снощи, на няма два месеца, след 40-50мин светене на 2/3 от макса(предимно там държа осветеността) пак се чу пукот, но този път изгасна всичко. Добре че турците сложили бушончета в димера и едното беше заминало. Проблемната луна е цъфнала по същия начин както първата-кондензатора е бомбаж.
Луните никога не са светили повече от 3-4часа, а и тезе два месеца не всяка вечер са светили. Поставям ги с развито тяло за по-добро охлаждане. Не знам за какво служи този кондензатор, но не вярвам да гърми от прегряване, пускането също не трябва да е проблем, защото цъфва след 40мин работа.
Помогнете с дешифровката на тоя кондензатор, че да знам какъв да си купя. На него пише 3472J 630V
Ей тука, примерно има няколко на 630в но дали ии кой ше стане http://pepina.org/elementi.php?redx=30&c=107&grup=8&t=
Благодаря

Прикачен файл

20170107_110105.jpg

Прикачен файл

20170107_110134.jpg

Прикачен файл

20170107_110224.jpg
shadow__01 - майстор
Много е вероятно цялата платка да си е заминала. Купил си боклуци. Тези лунички са най-най-ниско качество.
Каква ти икономия на енергия като след два месеца купуваш нови лунички. С лампите със жички е по-евтино осветлението.
Този кондензатор (въпреки че не съответства на кода му) би трябвало да е 470 нанофарада на 630V. Първата цифрата не е "3". Тройката е изписана по-друг начин(виж числото "630").
novgradski - специалист
В моята таблица има най-много с 3 цифри, a с точка и 2 цифри е в микрофаради , от твоята 1-ва снимка аз предполагам е .472J,което може да е 472nF +/-5%,a пред точката по-скоро не е 3 защото в 630V 3-ката е друга (споменато по-горе), но ако гледам само 3-те цифри и буква 4,7nF.
ползвал съм информация от тук:
http://railwaymodel.blog.bg/hobi/2013/0 ... ti.1133856
hidrazin - майстор
Кондензатора е 4,7nF 630V. Първия символ не е 3 а йероглифа на китайския производител. :-D
Нищо не пречи да пробва със смяна на кондензатора.
То така или иначе не работи. Мое да тръгне, а мое и да не тръгне...
:partyman:
GalinBelos - специалист
Кондензатора е 472j 630v - 4700pF - 4.7 nF . Проблема обаче не е в него . Проблема идва от греенето на елементите под него. Кофти дизайн на платката . Не знам каква ви е толкова ползата да си купувате такива работи от e-bay . В магазините е пълно с всякакви лунички , които имат и гаранция . Ако ги беше взел от български магазин сега просто щеше да им ги върнеш .
reevil - специалист
https://vikiwat.com/kondenzator-4.7nf-630v-mpt.html
Този трябва да е, остава и да си намеря в Габрово
Дават му температура 85градуса, верно ли се загрява тая платка повече от това #-o
reevil - специалист
Днес питах в елимекс и казаха, че нямат кондензатори :x А иначе и аз знаех, че там има такива дреболии
Междувременно се издъни още една лампа и пак повлече бушона на димера, добрече са по 10ст тия бушончета
Мисля ако стане номера с друг кондензатор да го сложа с по-дълги крачета та да е по-далеч от платката.
nikolov333 - майстор
Ами поръчай им да ти доставят от друг техен магазин, поне в нашия град е така. Поръчвам и идват на другия ден, ако го имат в складовете. Иначе от друг магазин идва до 2 дни.
reevil - специалист
Намерих кондензатори, но номера не стана, явно и драйвъра е изпушил :x
Ако имате впечатления от някакви читави лед димируеми луни давайте линкове.
Мои роднини имат пак от тези китайските и вече изкарват втора година без щета, но нямаме името на продавача от е бей, май е до късмет с тия жълтури...
  • 1
  • 2

Тема "Помощ за кондензатор на луна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: