• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
bube760205 - специалист
zdravcho написа:
bube760205 написа:
а тук кое е реленцето?
Това е друг/нов автомат :? различава се от този на първата снимка.

Като стана въпрос за стълбищни автомати, нещо много ретро, но все още работещо...
Прикачен файл:
Avtomat.jpg
Това е сигурно на поне 35-40 години! И казваш че работи-а как се настройва колко време да свети?
zdravcho - специалист
Даже повече - сградата е от 60-те години някъде. Регулирането става с механичния часовников механизъм (тиктака като се задейства). Малко повече от необходимото май свети осветлението, но не сме го пипали - докато работи никакво баране, че иначе ще има ходене по мъките :-D
kozl - майстор
shadow__01 написа:
kozl написа:
може ли линк на такъв да го видя?
http://www.hit-electronics.com/i-oshte/ ... m-7020.htm
Не съм го ползвал. Случайно попаднах на него като разглеждах сайта веднъж.
Значи функцията за която писах е, че при продължително задържане на бутона автомата гаси осветлението, а не увеличава времето на светене.
Shadow_01 автоматът от линка не е подходящ за схема с контактор, защото ще му се затрие ф-ята за плавен старт на крушки с НЖ.
Другата ф-я за предупреждаване с премигване я има в Еатона, но тя съкращава дълготрайността на крушките с НЖ. Проверено при нас със схема с контактор. Еатана има и други функции, примерно тек натискане пали при чифт гаси.
И аз разчитам на контактора + АП да спаси автомата от повреда. Така в нашия вход има 7 автомата. Един за етажната стълбищна клетка и по един на всеки итаж за коридорите. Откак свързах всичи през контактори автомати не съм сменял. Иначе ст.автомати повредени имам. Пълнят една 3 литрова кофа. Разни модели. Освен тва на партера монтирах PIR -ове да пускат осветлението при движение. Това пък наложи да добавя реле за осветеност и сета като е светло осветлението в ст.клетка за вси етажи не може да се пусне. В коридорите може, но пък там е тъмно, че прозорците далече са.
Е сега некои се доредиха с ламби с датчици, обаче мъката ми разгонват като требе да се настройват.
bube760205 - специалист
kozl написа:
shadow__01 написа:
kozl написа:
може ли линк на такъв да го видя?
http://www.hit-electronics.com/i-oshte/ ... m-7020.htm
Не съм го ползвал. Случайно попаднах на него като разглеждах сайта веднъж.
Значи функцията за която писах е, че при продължително задържане на бутона автомата гаси осветлението, а не увеличава времето на светене.
Shadow_01 автоматът от линка не е подходящ за схема с контактор, защото ще му се затрие ф-ята за плавен старт на крушки с НЖ.
Другата ф-я за предупреждаване с премигване я има в Еатона, но тя съкращава дълготрайността на крушките с НЖ. Проверено при нас със схема с контактор. Еатана има и други функции, примерно тек натискане пали при чифт гаси.
И аз разчитам на контактора + АП да спаси автомата от повреда. Така в нашия вход има 7 автомата. Един за етажната стълбищна клетка и по един на всеки итаж за коридорите. Откак свързах всичи през контактори автомати не съм сменял. Иначе ст.автомати повредени имам. Пълнят една 3 литрова кофа. Разни модели. Освен тва на партера монтирах PIR -ове да пускат осветлението при движение. Това пък наложи да добавя реле за осветеност и сета като е светло осветлението в ст.клетка за вси етажи не може да се пусне. В коридорите може, но пък там е тъмно, че прозорците далече са.
Е сега некои се доредиха с ламби с датчици, обаче мъката ми разгонват като требе да се настройват.
Какъв е този вход бе?...ЧУДО!! И за всеки етаж е с отделен ACE и контактор?
bube760205 - специалист
Някой може ли да ми даде съвет как мога да разбера кои са кабелите за бутоните на осветлението- че са голяма топка оплетени,а забравих да ги маркирам ! защото нещо не става? Ако натисна даден бутон и с мултицета меря за късо?Или няма как да стане?
kozl - майстор
bube760205 написа:
Някой може ли да ми даде съвет как мога да разбера кои са кабелите за бутоните на осветлението- че са голяма топка оплетени,а забравих да ги маркирам ! защото нещо не става? Ако натисна даден бутон и с мултицета меря за късо?Или няма как да стане?
Ще стане ако си запазил надписите на другите кабели иначе може и фоерверки да докараш.
Какво не ти е ясно, кое е нула и кое бутони ли?
Ако е така без да нитискаш бутон, с мултицета на измерване верига, м-у кабел "нула" и шина "нула" в таблото трябва да имаш верига, а м-у кабел "бутони" и шина "нула" в таблото не трябва да имаш верига.
Пробна лампа имаш ли?
bube760205 - специалист
kozl написа:
bube760205 написа:
Някой може ли да ми даде съвет как мога да разбера кои са кабелите за бутоните на осветлението- че са голяма топка оплетени,а забравих да ги маркирам ! защото нещо не става? Ако натисна даден бутон и с мултицета меря за късо?Или няма как да стане?
Ще стане ако си запазил надписите на другите кабели иначе може и фоерверки да докараш.
Какво не ти е ясно, кое е нула и кое бутони ли?
Ако е така без да нитискаш бутон, с мултицета на измерване верига, м-у кабел "нула" и шина "нула" в таблото трябва да имаш верига, а м-у кабел "бутони" и шина "нула" в таблото не трябва да имаш верига.
Пробна лампа имаш ли?
Да не ми е ясно кое са бутоните и лампите! Защото от преди години имаше насъбрани 2 контактора стари и от там има удължавани наснаждани кабели и ужасс ! Та исках да разбера кое са бутоните и кое са лампите! :( KOZL Благодаря ти предварително...
kozl - майстор
Е тогава ако имаш пробна лампа може да я свържеш м-у фаза и една от жиците. После на другата. Ако на едната свети, а на другата не, то несветещата е с бутоните. За проверка докато е свързана лампата натисни бутон, трябва да светне.
Ако светят и двете - занчи има задържан бутон.
bube760205 - специалист
kozl написа:
Е тогава ако имаш пробна лампа може да я свържеш м-у фаза и една от жиците. После на другата. Ако на едната свети, а на другата не, то несветещата е с бутоните. За проверка докато е свързана лампата натисни бутон, трябва да светне.
Ако светят и двете - занчи има задържан бутон.
Аз нулата я знам и фазата! Исках да разбера кое са бутоните и кое е са лампите :) и от бутоните и от лампите трябва по един проводник да има вързан към нулата нали?
kozl - майстор
Да. Ама дано не си ги развързал.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9

Тема "Автомат за стълбище ACE -5" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: