• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
bube760205 - специалист
kozl написа:
А надписа ли проводниците, след като си уцелил джакпота или следващия път пак ще разиграваш комбинации?

Да! след като махнах и кабелите от звънчевата инсталация които вървяха заедно с тези на стълбището ,и дори открих и кабелите за таванското помещение,който преди години някой е прекъснал ...Сега ги знам кой за къде е! Ако ви бях снимал каква плетеница е от жици И 2 контактора имаше стари !
kozl - майстор
Тряба ми схемата на такъв АСЕ-5. С реле е, два светодиода, три транзистора, ...............

Изображение

Прикачен файл

АС-5_4.JPG
hidrazin - майстор
Стига де, то има 10-тина елемента на кръст. Лист, молив и си ти...
:partyman:
kozl - майстор
Като няма кой така ще стане, но няма да е скоро. За сега има резерви разни модели ст.автомати, ма тоя е по-"умен", че индикира натиснат бутон.
kozl - майстор
Прикачен файл:
АС-5_елементи.jpg
АС-5_елементи.jpg (111.53 KиБ) Видяна 3329 пъти
Те га схемата:
Прикачен файл:
AC-5 схема.jpg
Платката:
Прикачен файл:
AC-5_3.jpg
Последна промяна от kozl на ср май 31, 2017 11:04 pm, променено общо 1 път.
hidrazin - майстор
И какъв е проблема на тоя автомат?
Подозирам какъв е де, но все пак да попитам...
:partyman:
kozl - майстор
Общо казано - понякога работи, по-често не.
По-точно описание.
След престой сработва и изключва при изтичане на времето. Но ако преди изтичане на времето се натисне бутон осветлението гасне. Повторно натискане на бутона не го пали, докато не изтече време по-голямо от това на запалени лампи без през това време да се натиска бутон.
Моето съмнение е в гасящия кондензатор, че му е намалял капацитета, но разследване по-късно. Сега нема време, а резервни автомати има още, освен тях и неколко за поправка, но са различни модели на АС-5. Имам и от тези с глимката.
kozl - майстор
Развитие по ремонта:
Както и предположих оказа се С1. Капацитетмера показа 90 nF вместо 470. На практика С2 се е зареждал за някакъв по-дълъг период, което е позволявало след престой автомата да сработи, докато през релето се разреди С1 до напрежение на отпускане на котвата на релето и повторно задействане на автомата, чак като се зареди С5, без през това време да се натиска бутон, който да го разреди.
Преди ремонта:
Прикачен файл:
AC-5_AC-5.jpg
След ремонта:
Прикачен файл:
AC-5 рем.jpg
Оказа се, че днес в работещите магазини няма изобщо такива кондензатори, та наслоих два налични с 1/2 капацитет.
shadow__01 - майстор
kozl написа:
Развитие по ремонта:
Оказа се, че днес в работещите магазини няма изобщо такива кондензатори, та наслоих два налични с 1/2 капацитет.
Има, има... http://elimex.bg/product/100855/c470n-275vac-wxpc.html
Днес магазините са работели от 10-14 часа.http://elimex.bg/page/7/za-kontakt.html
hidrazin - майстор
kozl написа:
Както и предположих оказа се С1. Капацитетмера показа 90 nF вместо 470. На практика С2 се е зареждал за някакъв по-дълъг период,...
На практика не ти е стигало захранването както и предположих.
Можело е да минеш и без измерване на капацитета - просто да измериш колко имаш на С2.
Той ти е филтриращия на захранването и там трябва да имаш около 24 волта - за колкото е намотката на релето.
Класика в жанра - гасящия да загуби капацитет защото е еФтин, китайски или от Елимекс... :lol:
shadow__01 написа:
Има, има... http://elimex.bg/product/100855/c470n-275vac-wxpc.html
Мъгла, този кондензатор НЕ Е за там, не става. Ей тоя би работил, поне известно време преди да замине и той:
http://elimex.bg/product/95561/c470n-40 ... 0-400.html
Освен това като пише че има 20бр. в магазинната верига, това не означава че го има и в конкретния магазин.
Може 5бр. да са в Разград, 15бр. в Асеновград и нито един в София...
Пък и Елимекс е магазин от типа "Купувай само в краен случай". :-D
:partyman:
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Автомат за стълбище ACE -5" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: