Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Съжалявам,ако има вече такава тема,но за първи път видях фасунгите на Ultralux и те нямат стандартните болтчета за монтаж към кабелите .Ако може някой да ми обясни как точно се свързват.Благодаря предварително!
rado_ev - специалист
Ако нямат болтчета, трябва да са като пружинните клеми. Нанизваш кабела в отвора и една пластина го притиска за да контактува. Трябва, обаче жилото на кабела да е едножично. Ако е многожично трябва да се калайдиса за да е твърдо. Веднъж вкаран кабел трудно се демонтира. Изваждането става с въртене и едновременно изтегляне.
rado_ev написа:
Ако нямат болтчета, трябва да са като пружинните клеми. Нанизваш кабела в отвора и една пластина го притиска за да контактува. Трябва, обаче жилото на кабела да е едножично. Ако е многожично трябва да се калайдиса за да е твърдо. Веднъж вкаран кабел трудно се демонтира. Изваждането става с въртене и едновременно изтегляне.
Благодаря за отговора, но пробвах и така и мисля, че не става. Ти използвал ли си фасунги на Ултралукс? Тази е модел за полилей. Този механизъм с прожинните клеми не е ли също и на ключовете? Ето и една снимка, за да стане по ясно http://prikachi.com/images.php?images/111/9020111w.jpg
Ники274 - специалист
Този захват е тип ваго.Става си само с напъхване на предварително зачистено около 1-1,5см (зависи от модела) жило.Много не и се разбира на снимката,но би трябвало левите две кръгли дупчици да са за за влез-излез на нулата примерно,а другите две ,влез-излез на фазата-фазата трябва да е на пъпката в средата.Понякога пластините са много натегнати,друг път трудно се улучва ъгъла под ,който трябва да се пъхне жилото-така,че не винаги е лесно.А отвора по средата е за освобождаване на жилото,това освобождаване може да се ползва и при пъхане на жилото в случай ако е многожично както каза колегата и е по-трудно да бъде пъхнато.Освобождаването става с много тънка отверка,а в редки случаи и с шило.
rado_ev - специалист
Не се сещам дали фасунгите са били точно на Ултралукс, но фасунгите, които съм монтирал до сега са били два вида - с болтчета или с пружинни клеми. Твоята е с пружинните клеми и така трябва да се монтира. Разглеждах и снимки из нета на фасунги Ултралукс, че този линк не се отваря. Такива са, с пружинни клеми.
За сведение, има още един вид фасунги за полилей, които се продават с кабелите запресовани направо на тях. Там се сменят направо с кабела.

Тема "Смяна на фасунга Ultralux" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: