Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте,
изгорих си сам чистоновия видеорегистратор и много ме е яд.
Имам станция за запояване и умението да го направя, но не мога да открия какъв е гадния елемент който е изгорял. Вижда се че е смд с корпус sot-25 и маркировка върху него A15W. Единствено тук успях да намеря нещо подобно : http://chip.tomsk.ru/chip/chipdoc.nsf/v ... &count=500 , като се открива само А15х, в което мооооже би се вписва А15W, но не е сигурно. Някой има ли умението да разпознае точно там какъв елемент трябва да стои? Според сайта който публикувах, това е 3.6V Voltage regulator.
В различни сайтове с кодировки на смд-та дават под а15х разливни неща. Нямам каталог, в който да има описана точно тази кодировка. Схема на камерата ен можах да намеря от никъде. От ролей отказаха да ми помогнат, защото те просто подменяли платки, не ги ремонтирали?!?! :)
Ще съм Ви благодарен ако успеем заедно да открием какво е това. Благодаря предвадително!
Прикачен файл:
20170114_140948 (Medium).jpg
velas - специалист
От Ролей не са ти отказали, те не могат да ти помогнат със схема, защото просто нямат. Едва ли са открили топлата вода, за да крият информация. Маса подобна продукция е само с даден бранд, а произведени в необятните китайски заводски халета.
Друг е въпросът дали си заслужава да ремонтираш видеорегистратор за 20-тина лева с архаичен чип...
ig_ivanov - специалист
AM2406 би трябвало да е регулатора на напрежение. Трябва да излязат три напрежения (три регулатора са на платката): 1.8В, 2.7В и третото би трябвало да зарежда батерията (най-долния регулатор)

Тема "Ремонт на видеорегистратор Rollei 71" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: