• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
DMN - майстор
sinfon написа:
И двете "тарифи" са с една и съща стойност - 21 стотинки на киловат.
А мен това е, което ме нервира рязко! И то от доста време.
Защо при условие, че електромерите, вече всички последна мода с часовник, две тарифи и куп други екстри, защо тия от енергото все още водят партидите еднотарифни? Това е пладнешки обир! И все още продължава! Ма.ка им...
preslav - майстор
Предлагам към форума да се създаде подфорум, а може и само към темата подтема със заглавие - https://www.youtube.com/watch?v=iVTVpfQU_RA
А може и книга за предложения и ОПЛАКВАНИЯ от папардаци, папараци и всякакви други РАЦИ.
В същност нека ти кажа в прав текст, че лъжеш - баба ти и дедо ти не ползват енергоспестяващ лаптоп, не пускат пералня всеки ден или през ден, не се къпят всеки ден по два пъти, на тези студове можеш спокойно да си изключиш хладилника, газовите котлони едва ли някой от старците пали т.е. ти самият живееш там, обособи си стая, в която да си плащаш сметките сам, а другото да си го плащат те и много скоро ще кандисат на двойнотарифен електромер.
Абе тя стана една, от един проточен бойлер ПОД НАЛЯГАНЕ ще си кажем и кой коя комшийка ебе.
sinfon - специалист
DMN написа:
А мен това е, което ме нервира рязко! И то от доста време. Защо при условие, че електромерите, вече всички последна мода с часовник, две тарифи и куп други екстри, защо тия от енергото все още водят партидите еднотарифни? Това е пладнешки обир! И все още продължава! Ма.ка им...
Здравей! Подкрепям те! Да, така е! Това го хванах преди около година! И още толкова ще навивам титуляра, т.е баща ми да отиде да подаде заявление! Отчитат се 2 тарифи, защото са с часовник, но и на двете тарифи е една и съща цена! И разбира се, при смяна на електромер винаги "забравят" да ти пуснат двете тарифи!
djendov написа:
Хаха туй за капитана и срама по мой адрес ли беше?
Здравей!За срама не беше по твой адес. Надявам се като сложа таймер големият бойлер да се пуска само вечер, а в кухнята им сложа една проточна хуй*я, сметката ще падне с 20-тина лева. И ако най-накрая навия за нощната тарифа...повече.
infomar написа:
... за мен е нормално и няма как да платя 40 лева на фона на това което харча....
Кажи сега какъв ти е проблема, че нещо не го виждам :? Почнах да се уморявам, а се считам за търпелив...
Здравей! Проблема е твърде много харчене. На фона на почти никакви електроуреди и ползването на бойлер предимно вечер. Стои включен, за да можеш да си измиеш в кухнята ръцете с топла вода. Проблема е, че 100лв е МНОГО. Разбирам, че това е къща..и никой не топли, по-високи са загубите на топлина. Но се вбесявам на подобна сметка, като виждам, че хора се топлят на ток и плащат подобна сметка. А тук не стига, че се хамали с дърва, ами се плащат и огромни сметки за ток.
Сметнах го - 270лв на месец излизат сметките в отоплителния сезон за ток и вода. Сигурен съм, че и да се скъса човек, в апартамент не може да ги докара, освен ако не ползва за отоплени пружините от леглото, както мангалите в Столипиново.
preslav написа:
В същност нека ти кажа в прав текст, че лъжеш - баба ти и дедо ти не ползват енергоспестяващ лаптоп, не пускат пералня всеки ден или през ден...
Чакай малко бе. Майка ми не е на 100 години и съм им подарил едно Lenovo T40, да си чете готварските рецепти! Не се къпят по 2 пъти на ден, ама всеки от тях се къпе по 1 път на ден!
Аз там не живея. И готварска печка с газов котлон ги навих да вземат. А пералня се пуска, защото имам брат, който още живее там. Изпадаш в излишни фактологии и разследвания. Не мога да разбера какво ме разследваш като полицай!?
iliya_i - майстор
Ей,то като се обясни добре картината, става друго...
Помисли за свързването на двата бойлера, без рязане на тръби - дали не е възможно?
Аз също съм с 2 бойлера - един в кухнята и един в банята. Между тях има 10 м. тръба. В двата края на тази тръба има кранчета. Така може винаги в авариен режим кухнята да се захрани от бойлера в банята само със завъртане на две кранчета. А в крайни ситуации, лятото можеш да вземеш бърз душ от кухненския бойлер. :-D
zdravcho - специалист
Сега последно общо 100лв за ток ти се виждат много или добавяш +100ина лв зимата към сумата Х, че се обърках вече? Ако са само 100 стига рИва щото аз плащам повече, а сигурно и не само аз. Е нямам тец, мец, газ, дърва всичко ми е на ток. А и като не ги харчиш ти тия киловати и не ги плащаш за какво е тая драма. Предложил си варианти за решаване на проблема - като не искат да се оправят. Половин България се занимава с нерешимите проблеми на родата ти.
preslav - майстор
sinfon написа:
DMN написа:
А мен това е, което ме нервира рязко! И то от доста време. Защо при условие, че електромерите, вече всички последна мода с часовник, две тарифи и куп други екстри, защо тия от енергото все още водят партидите еднотарифни? Това е пладнешки обир! И все още продължава! Ма.ка им...
Здравей! Подкрепям те! Да, така е! Това го хванах преди около година! И още толкова ще навивам титуляра, т.е баща ми да отиде да подаде заявление! Отчитат се 2 тарифи, защото са с часовник, но и на двете тарифи е една и съща цена! И разбира се, при смяна на електромер винаги "забравят" да ти пуснат двете тарифи!
djendov написа:
Хаха туй за капитана и срама по мой адрес ли беше?
Здравей!За срама не беше по твой адес. Надявам се като сложа таймер големият бойлер да се пуска само вечер, а в кухнята им сложа една проточна хуй*я, сметката ще падне с 20-тина лева. И ако най-накрая навия за нощната тарифа...повече.
infomar написа:
... за мен е нормално и няма как да платя 40 лева на фона на това което харча....
Кажи сега какъв ти е проблема, че нещо не го виждам :? Почнах да се уморявам, а се считам за търпелив...
Здравей! Проблема е твърде много харчене. На фона на почти никакви електроуреди и ползването на бойлер предимно вечер. Стои включен, за да можеш да си измиеш в кухнята ръцете с топла вода. Проблема е, че 100лв е МНОГО. Разбирам, че това е къща..и никой не топли, по-високи са загубите на топлина. Но се вбесявам на подобна сметка, като виждам, че хора се топлят на ток и плащат подобна сметка. А тук не стига, че се хамали с дърва, ами се плащат и огромни сметки за ток.
Сметнах го - 270лв на месец излизат сметките в отоплителния сезон за ток и вода. Сигурен съм, че и да се скъса човек, в апартамент не може да ги докара, освен ако не ползва за отоплени пружините от леглото, както мангалите в Столипиново.
preslav написа:
В същност нека ти кажа в прав текст, че лъжеш - баба ти и дедо ти не ползват енергоспестяващ лаптоп, не пускат пералня всеки ден или през ден...
Чакай малко бе. Майка ми не е на 100 години и съм им подарил едно Lenovo T40, да си чете готварските рецепти! Не се къпят по 2 пъти на ден, ама всеки от тях се къпе по 1 път на ден!
Аз там не живея. И готварска печка с газов котлон ги навих да вземат. А пералня се пуска, защото имам брат, който още живее там. Изпадаш в излишни фактологии и разследвания. Не мога да разбера какво ме разследваш като полицай!?
Изобщо не те разследвам, а и не ми пука за теб, но когато отидеш на доктор трябва да му кажеш къде те боли или сърби иначе ще ти даде нещо разхлабително и ще те прати в ъгъла да кихаш, ама ако смееш.
Твоите питания се оказа, че са хипотетични, нещо от рода какво би било ако баба ми е мъжка - брат ти не си го слага на сърце, чука си на топло, а ти си се заел да купуваш проточни бойлери, да сменяш дограми, да правиш схеми за намаляне на сметките.
Почваш да ме дразниш, мислех, че ти имаш някаква грижа, а се оказа, че зълва ти като си бърсала дупето си оцапала и оная работа - последно? Начеса ли си езика за кашоните, осведоми ли околните колко е скапана Държавата ни - изобщо знаеш ли по колко яйца дневно снасят кокошките, в същност нека най-напред решим вечния проблем, кое е първично, яйцето или кокошката.
sinfon - специалист
preslav написа:
Почваш да ме дразниш, мислех, че ти имаш някаква грижа...
Мисля, че е достатъчно, че искам да помогна на родителите си. Но станах или готованко, който живее с мама и тате, а като излезе че не е така, пък съм бил дразнил, защото не ме засягало директно. Идвам просто на гости често и виждам.
И дограмата не съм я платил аз, само помагах при ремонта.
kolcho - специалист
sinfon написа:
не мога да накарам баща ми да отиде в ЕВН, за да подаде такова заявление. Навивам го от месеци, но упорството няма край - като не, не.
Е, след горната информация едно поне е сигурно: по параметър "инат" - син си на баща си, без никакво съмнение! Да сте живи и здрави !
preslav - майстор
sinfon написа:
И дограмата не съм я платил аз, само помагах при ремонта.
От предишните ти постове излезе, че ти си правил ремонта, сменял си дограми, ел. инсталации, плащаш сметки, режеш и цепиш дърва - сега и проточен бойлер ще подариш.
Тъп ли съм, на тъпи ли правиш всички или просто си вярваш, че те е грижа за някого?
На дъртака, дори и да ми е баща, бих му препоръчал да се оправя сам ако е такъв инат, че една партида да не си оправи. На баба си (майка си) не бих купил GSM, камо ли лаптоп - не се прави на Христос, убеден съм, че и той не е нахранил N на брой души с една риба, легендите са друга работа, къщи тогава е нямало (за кашони да не говорим), живеели са в пещери!
Моите уважения, ама си леко безпардонен!
DMN - майстор
preslav написа:
Почваш да ме дразниш,
DMN написа:
На мен въпроса ми е - щом толкова ви дразни, защо пишете и участвате в темите му?
preslav написа:
Мен не ме дразни
preslav написа:

Бъркаш, аз съм шизофреник и съм бил къде ли не - не се лекува това състояние
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16

Тема "Търся проточен бойлер под налягане, който да замести обикновен!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: