• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 16
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
sinfon - специалист
hidrazin написа:
Същото се отнася и за купуващите климатици...
Здравей! НЯМА КЛИМАТИК НА СВЕТА, на който с понижаване на външната температура да НЕ МУ СПАДА ефективността.
Колко хора съм чувал, чел или говорил, в най-студените дни пускаха духалки или радиатори!?
Като си толкова умен, кое е най-икономичното отопление? Пръднята ли ти? Аз като казвам, че или крадеш ток или продаваш деца в Гърция...
hidrazin - майстор
Чао за сега. Достатъчно ме забавлява тази вечер и ще спя приятно и спокойно (на климатик, също както си спах когато беше -17 и надолу).
Лека и на теб!
:partyman:
infomar
sinfon написа:
iliya_i написа:
Щото ако къщата е твоя, ти ще си титуляра!
Здравей! Това не е така. На когото се пише партидата при пускането на тока, на това име си остава, докато не се смени. Промяна на собственост на жилище не променя автоматично титуляра по партидите
Не си прав тук.
Когато купих къщата на село преди 5-6 години веднага прехвърлих името на партидата на името на майка ми, на чието име я бях купил. Става с отиване в енергото с натуралният акт - не се плаща нищо.
Когато почина майка ми, отидох с документ за наследник и прехвърлих партидата на мое име - пак не се плаща нищо и е работа за 10 минути.
nikolov333 написа:
9кв.най-лесно стават с 2х4+1.. :-D :-D :lol:
Корегирам се - писал съм го по спомен от преди 15-тина години. предполагам, че е бил сигурно 10 мм2.
Грешката е моя и се извинявам. :prayer:
sinfon написа:
Ники274 написа:
Само не стана ясно с какво се отопляваш-с бойлера ли?
Здравей! С алтернативно гориво. И за сега срещам 2 групи хора:
- за едните 90лв сметка за ток е обичайна без кой знае какви уреди
- другите плащат за отопление на замък по 130-150лв, като всичко бичи на макс.
Някой много нагло лъже или някой като Хидразин краде ток. Изводите ги оставям сам да си ги направиш!
Не си прав. Тов акоето ти поше hidrazin го вярвам, че е така.
Ето ти моята фактува за предният месец. За този още не е излязла.
както съм го писал многократно ползвамуреди:
- лаптоп
- два телевизора LG 32 инча
- кафе машина
- тостер
- кана за вода
- голям до тавана хладилник
- голям до тавана фризер с чекмеджета
- готварска печка на газ, но фурна на ток
- пералня
- сушилен барабан
- бойлер 100 л.
- климатик - в момента 12/HITACHI и друг епизодично 12/GEN. по един час вечер.
- сушилен барабан
- крушки14 бр. енергоспестяващи... и луминисцентни.

Отоплението ми е - една стая 5 х 3.5 на 24 гр, спалня 3.5х3.5 е на 18 гр. столова 3.5 х 3.5 на 18 гр, кухничка 2х2 и тоалетна 2х2 на 16 гр. Размерите са ориентировъчни не са до сантиметър...
Този който ти е казай, че с климатик не може да се топли къща много те е излъгал - аз съм жив пример, че може дори и при -15 гр. Тази зима тока спря за 8 часа... температурата падна с 1 -2 гр. в 03:00 на стаята... докато запаля камината в 08:00.


Изображение

За да не кажеш, че някой те мами ти давам и снимка на стаите....
http://snimki.be/store/1/141484462728.jpg
http://snimki.be/store/1/901484462757.jpg
Виж дебелината на стената - има и външна топлоизолация.
http://snimki.be/store/1/811484462784.jpg
http://snimki.be/store/1/261484462810.jpg
http://snimki.be/store/1/331484462833.jpg
http://snimki.be/store/1/581484462858.jpg
Последна промяна от infomar на нед яну 15, 2017 8:57 am, променено общо 3 пъти.
preslav - майстор
sinfon написа:
hidrazin написа:
P.S. Както вече ти казаха - търси проблема другаде.
За да ти излапа това бойлерче 100 кинта, трябва да е гол (без изолация) и да го държиш на двора...
9. Сателитен приемник на телевизор.
Добро утро!
С това трябваше да започнеш бе човек - сателитите осъществяват връзка с космоса, а от там кой какво смуче не се знае, може да си захранват спътниците за твоя сметка.
А СЕГА СЕРИОЗНО - понеже питаш другите за снимки на сметките им явно можеш сам да си разчетеш своята, нека си говорим в изразходвани киловати, а не в лева. КАКВО ИМАМ ПРЕДВИД - едната тарифа на електромера ти може да се окаже, че не те водят битов потребител и те таксуват като за промишлен ток. Имаше такъв случай с една хитра лисица от входа - партидата и се води на фирмата, вероятно за приспадане на данъци, ама сметките и дебели.
Нищо не казваш и кой още живее с теб, само споменаваш, че топлиш 2 помещения на дърва, ама аз имам познат, който поради липса на друг отоплителен уред си пускаше фурната - дали докато си на работа някой не прави същото???
И последно, малко в страни от темата - сателит 30 лв./мес, интернет 20 лв./мес, телефон минимум 10 лв./мес - кой рИве за тези разходи, воят обикновено настава като трябва въпросните 50-70 лв. да се добавят към зимните сметки за ток.
zz_stefanov - майстор
Ми то винаги темите са му реване, че е скъпо, няма никакъв анализ на неговите действия.
Туй по 300W, онуй било енергоспестяващо... ама кое по колко време работи, няма да чуеш.
Или крадеш ток или ме мислиш за тъп или живееш в апартамент и те топлят околните.
Някой много нагло лъже или някой като Хидразин краде ток. Изводите ги оставям сам да си ги направиш!
Тинки, не сме цигани. Плащаме си сметките.
Поредната тема в която ореваваш форума с проблемите си с които не можеш да се справиш. Пак тея дето се оправят са крадци и негодници.
kozl - майстор
gogo7777 написа:
Абе ти май не четеш какво ти се пише, а си на принципа "едно си баба знае, едно си баба бае".
Не.......ти май не знаеш на кой даваш съвети :wink:
Ей на! Тинки пак е надробил тема от поредицата "Мисията невъзможна". Тя темата е за забавление.
Смятате ли, че Тинки е толкова задръстен, че да тражи под вола телето :?
Аз мисля, че характера му е "спорен". За всеко нещо влиза в спор и като котките по гръб не пада.
Еми забавлявайте се, но не се напрягайте повече от 10-ина киловата освен ако немате още фази, че мое да ви избие башона и да се наложи да забършете сапуня или пък да сменяте партидата :-D
preslav - майстор
zz_stefanov написа:
Ми то винаги темите са му реване, че е скъпо, няма никакъв анализ на неговите действия.
Туй по 300W, онуй било енергоспестяващо... ама кое по колко време работи, няма да чуеш.
Или крадеш ток или ме мислиш за тъп или живееш в апартамент и те топлят околните.
Някой много нагло лъже или някой като Хидразин краде ток. Изводите ги оставям сам да си ги направиш!
Тинки, не сме цигани. Плащаме си сметките.
Поредната тема в която ореваваш форума с проблемите си с които не можеш да се справиш. Пак тея дето се оправят са крадци и негодници.
Тъкмо и аз щях да пиша по въпроса с крадците, а имаше и някакви други определения като "нагъл" и т.н. - изпреварил си ме.
Искам обаче да кача един файл, на който е последната фактура на мои близки - имам я защото съм им нещо като син и знам дори белите пари за черни дни къде стоят. Не ми се получава "разширението doc не е позволено".
Ще преразказвам, а който иска да вярва.
- Да започнем с прославутия бойлер - 50 л. 1500 W, стои в неизолирана външна баня, ползва се за къпане и миене на съдове, топли се когато поизстине. В къщата живеят 2ма възрастни и 2ма млади - възрастните не се къпят всеки ден, но младите не пропускат, за количеството домакински съдове, които се мият всеки да си представи колко са, възрастните хапват по 3 пъти на ден, младите минимум по два.
- 3 телевизора, 3 сателитни приемника, единият от телевизорите работи цял ден, другите два когато младите са у дома.
- Фурна "Раховец" - почти девствена ако се съди по възрастта и 18 - 20 годишна мома. Всяка втора манджа е на фурната, а на ел. котлоните се вари само боб, леща и тук таме някоя картофена манджичка, щях да пропусна и омлетите, ама те са веднъж седмично.
- Микровълнова - само за претопляне.
- Кафеварка - не повече от 2 пъти дневно.
- Хлебопекарна през ден или два.
- Пералня - малко по млада от фурната, но все пак "Индезит" с вертикално зареждане - пере се цялата тази фамилия, което означава, че минимум през ден пералнята върти чорапи, гащи, чаршафи.
- Хладилник от втората балканска, ако ще и да е "Хот пойнт".
- Фризер, малък, вертикален, около 50 литра - нищо, че и той е "Индезит", ама се изключва един път в годината за размразяване.
- Дойдохме на най-сложната част - комбинирано отопление, климатици, конвектори, духалки и стенна печка за банята - всичко на ток. Къщата е на два етажа, на долния са възрастните с инверторен климатик и кухнята с духалка, на горния са младите, единият с обикновен климатик, другият с конвектор. В студовете климатиците не са изключвани (само нощем се намаля температурата), духалката работи при нужда, а то все има някой в кухнята, конвекторът се включва само за очупване на въздуха преди лягане, печката в банята работи при нужда, ама имаше няколко случая, в които работи като превенция на замръзването в банята.
- Къщата е с изолация на втория етаж, само една от стаите е с PVC дограма.
- Зарядни за GSM, крушки за осветление няма да броя, ама цяла нощ свети градинското осветление.
Дойде ред за равносметката Тинки ли си, Синфон ли си, който и бучалник да си.
За периода 24.11. - 23.12.16 г.
1046 kWh от които 690 дневна и 356 нощна
Дължима сума 194.66 лева или около 2.9 кубика дърва.
Мисли да си оправиш партидата тинки - там ти е преразхода.
Последна промяна от preslav на нед яну 15, 2017 10:35 am, променено общо 2 пъти.
GalinBelos - специалист
sinfon написа:
Какво съм направил в тая посока? Всички крушки са LED, хладилникът е на 2 години клас А, готварската печка е на 5 месеца почти нова, телевизорът е LCD, дори ползвам енергоспестяващ компютър. Какво повече мога да направя? Да си светя на свещи и да готвя на огнище?
Сметката ти от 100 лв. на месец е нещо нормално , ненормално е че тези 100 лв. ти събарят семейния бюджет . Вместо да мислиш за икономии , мисли как да изкарваш повече пари .
olelemaiko - специалист
и какво пише на този дос.то туи всеки го знае.главата ме боли като те чета.
preslav - майстор
olelemaiko написа:
и какво пише на този дос.то туи всеки го знае.главата ме боли като те чета.
Ами не ме чети - на doc-а е снимка на последната фактура за ток, за да не си приказваме лаба-триби неща, а да говорим с документи и факти!
Мислех си, че само когато пишеш те заболява глава, но явно и когато четеш не ти се получава.
Имаш ли още въпроси или да търся начин да ти снимам фактурата, която така или иначе не можеш да прочетеш?
Появи ми се едно съмнение - ти да не си новия Тинки, Синфон или Инфомар?
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 16

Тема "Търся проточен бойлер под налягане, който да замести обикновен!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: