Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
spahov - помощник
Здравейте!Търся проста схема за управление на реле от този тип.Ще се управлява главно осветление на къщата.Схемата не трябва да включва програмиране на PIC контролери и прочие.Просто трябва да може да запаметява команда от дистанционно за включване и изключване на релето.Благодаря предварително!
kolev_k - специалист
Ами отиваш в един сносен магазин за осветителна техника и за 30 кинти си купуваш 3-канален модул с дистанционно(на радио вълни до 30 м.хваща)
spahov - помощник
Това ,че има навсякъде готови варианти е ясно но идеята е аз да го направя отколкото нуждата от това устройство.Ако има някой схемата на линка който съм дал ,моля да помогне.
nikolov333 - майстор
Инфра ред управлението на реле не е добро решение за осветление.. Виж в тази тема какво съм направил.. Дистанционните ми ключове са по 10.60лв. и ловят много добре. Имат си дистанционно за 16 канала и могат да запомнят по 10 различни кодове..
GalinBelos - специалист
spahov написа:
Това ,че има навсякъде готови варианти е ясно но идеята е аз да го направя отколкото нуждата от това устройство.Ако има някой схемата на линка който съм дал ,моля да помогне.
Тя схемата е повече от елементарна , само че се използва микроконтролер . Проблема е по-скоро да напишеш кода за микроконтролера . Разгледай сайта на Ардуино , основните неща са преведени и на български , и веднага ще разбереш как се прави .
Ето ти как се прави само че е на английски , но има всичко - схема , код , обяснения .
https://arduino-info.wikispaces.com/IR-RemoteControl
Последна промяна от GalinBelos на пон яну 16, 2017 12:13 pm, променено общо 1 път.

Тема "Схема за управление на реле със дистанционно" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: