• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
kvd74 - специалист
Привет имам бубина от UPS и искам да премеря изх.напрежения, но не съм сигурен на кои кабели да захраня с 220в. Има три дебели с уши и 6 с букса завършващи кабели.
Прикачен файл:
IMG_20170120_094858.jpg
DMN - майстор
Според мен:
Тия дебелите с ушите(на които не се виждат ушите...) на тях е свързан изхода на инвертора(електрониката, която управлява трансформатора) - т.е. там се подава 12/24V(зависи от какъв UPS е) , като червения най-вероятно е средната точка - т.е. не е това, което търсиш.
От другата страна ще трябва да е, дето са 6-те кабела. Може би да са двата сини, но никак не съм сигурен. С мултицет би могло да се разбере, търсиш най-високоомната намотка като за начало.
Какво точно искаш да направиш, за какво ще го ползваш?
kvd74 - специалист
Така ми и казаха, на която намотка е най- високо съпротивлението тя е първичната , тоест се захр.с 220 в., но не вярвах, мислех, че се захр.към най- дебелите кабели.
На двата крайни кабела, откъм буксата, ( черен/ червен) е най- голямо съпротивлението.
Просто продавам бобината и ми искат инфо дали има 18-19в.изходящо напрежение, предполагам то захр.батериите на 12в.
Някаква идея за какво може да ми е полезен ups без батерии?
Последна промяна от kvd74 на пет яну 20, 2017 3:50 pm, променено общо 2 пъти.
ig_ivanov - специалист
Отгоре на трафа има надпис кой е модела. С малко ровене в интернет може да се намери схемата на свързване.
Що се отнася до снимката- дебелите кабели с обувките са към инвертора, двата сини се ползват за зареждането на акумулаторите (отиват към грец и схема за заряд), а 4-пиновата букса е за 230В. А са 4 пина, щото е свален от UPS с AVR (регулиране на изходното напрежение на UPSa).
От личен опит не ти препоръчвам да ползваш такъв траф- след час работа не може да се пипне с ръка, толкова много грее.
petrov7111 - специалист
Тия трафове в UPS-ите не са за 220в.
kvd74 - специалист
Какво искаш да кажеш?
fikata - майстор

Бубина от UPS

Това ли е БОБИНА на снимката?
kvd74 - специалист
Извинявам се за правописната грешка.
petrov7111 - специалист
Искам да кажа, че това не е понижаващ траф. за220в. Имам такъв и аз съм се опитвал да го свързвам към 220 и ми падат предпазителите.
kvd74 - специалист
Не разбирам много, но нали трябва да има подходящо напрежение и за батериите.
  • 1
  • 2

Тема "Бубина от UPS" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: