Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте, имам странен проблем с осветлението на растерния окачен таван в банята. Поставих 2 LED луни на 220V, които разбира се във влагозащитени тела. Вчера в един определен момент докато бях в банята изгаснаха и двете. Проверих серийния ключ - не е от него. Но когато проверих фасунга на едната видях че и в двете дупчици (той е от вида MR16 G5.3 за луна 220V с иглени накрайници) фазоуказателя свети. Това нормално ли е за фасунг за LED луна на 220V?
Благодаря предварително!
moimoimoi - майстор
изчезнала ти е нулата......да не си и ти в панелка :lol:

а като изключиш ключа фазата изчезва ли от фасунгата
nikolov333 - майстор
Колко вата са луните? Тези влагозащитени тела са затворени и нямат проветряване, та вътре се загряват доста и ако отгоре са изолирани с вата, вътре може да вдигнат 90 градуса. Другото е че този цoкъл по принцип не е за 230V, но китайците побългаряват луните за да са съвместими с него.. На 230V за предпочитане е GU10..
krasi92 - майстор
Има хлабава връзка някъде по линията.Ако си ги правил сам знаеш къде да търсиш снадките които маи вероятно са на лустър клема и просто трябва да изключиш бушона за осветление в банята да почистиш жиците от окиси и да протегнеш клемите като не е лошо да подмениш и фасонките и луничките с GU10.Светодиодните не се нагряват колкото халогенните .
Здравейте отново! Благодаря на всички за отговорите. Проблема беше в хлабавата връзка в началото. За всеки случай смених и крушките и фасунгите с GU10. Сега всичко е наред :).

Тема "Проблем с фасунг на LED луна на 220V" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: