• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
EDI - майстор
Да питам майсторите, че не знам.Имам един ръчен циркуляр, глася го за маса и ще му слагам плавен старт.Купих си подул на СПАРКИ за ъглошлайф M 1400 CES PLUS HD, който е всичко в едно.Обаче не мога да се оправя със свързването към ключ и мотора на циркуляра.Модула е на снимката.Ако някой знае свързването, моля да ми обясни като на идиотче - тази жица отива там, другата отива на другото място.Между двете двойки кабели има и по един метален щифт, явно и там нещо отива, но какво.Гледах разгърнатата схема на шлайфа, имам някакво мнение, кое къде отива, но хич не съм сигурен.Термосондата е ясна, тя не ме занимава.Или яко някой има шлайф от тази серия, да хвърли едно око под капака и да ми драсне как се свързва блока.

Прикачен файл

БЛОК.jpg
БЛОК.jpg (78.92 KиБ) Видяна 2575 пъти
torbalan - Дървен философ
Изображение

Така, както гледам - тези с по-малките кабелни обувки отиват към четките - в твоя случай към захравнащия кабел на циркуляра.

Другите с големите обувки - към ключа за пускане.
EDI - майстор
Аз виждам нещо такова - 220 волта отиват към двата ниски чепа между кабелите, големите кабелни обувки към ключ, малките към мотора, но не съм сигурен.
torbalan - Дървен философ
http://belzip.ru/katalogOwn/default/view?id=4313

Има и описание на елементите. Но схема електрическа не намерих...
Ако я имаш - пусния.
EDI - майстор
Нямам електрическа схема и аз рових, но не намерих никъде.Блока е в пластмасова кутия и залят с черна смола и вътре нищо не се види.
torbalan - Дървен философ
Моята логика е, че е опасно да включиш това, което отива към двигателя в щепсела, вместо към двигателя.

За това към щепсела са по-големите обувки, че да не можеш да закачиш малките.
EDI - майстор
Като пробвам ще стане ясно, б.х го в блока, хич няма да му се церемоня. :lol:
preslav - майстор
EDI написа:
Като пробвам ще стане ясно, б.х го в блока, хич няма да му се церемоня. :lol:
Не бързай!
А какво отива в бялата букса - освен захранване на ротора имаш захранване и на статора, мисля, че това има значение при свързването.
Изчакай мнението на някой дето има такава машина или има поне схема на свързване!
bat_danio - специалист
Аз имам МВ 1200 СЕ плюс....Отворих го ама зада поддържа обороти под товар - бялата букса е тахо сезор или нещо подобно което мери обороти . Незнам до колко е същото но при мен буксите отиват на старора и другите към копчето..... четките са захранени през дросели от статора. Та дали без тахото ще прави каквото и да е адекватно освен на максимални обороти не мога да кажа. Малките (тънките кабели) не са обувки а пресовки и те точно са на копчето вързани.
preslav - майстор
bat_danio написа:
Аз имам МВ 1200 СЕ плюс....Отворих го ама зада поддържа обороти под товар - бялата букса е тахо сезор или нещо подобно което мери обороти . Незнам до колко е същото но при мен буксите отиват на старора и другите към копчето..... четките са захранени през дросели от статора. Та дали без тахото ще прави каквото и да е адекватно освен на максимални обороти не мога да кажа. Малките (тънките кабели) не са обувки а пресовки и те точно са на копчето вързани.
Много добра подсказка, тахото вероятно е с датчик на Хол, който чете от магнитно пръстенче, което на другата машинка няма да го има и няма как да се сложи.
  • 1
  • 2

Тема "Помощ за свързване на модул за плавен старт и поддържане на обороти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: