• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте колеги,
Скоро при мен попадна клавиатура и мишка Microsoft wireless laser keyboard 5000.
Комплекта включва клавиатура мишка и ресивер.
Когато свържа ресивъра към PC/laptop чрез USB-to няма абсолютно никаква индикация за разпознаване на хардуера. На ресивъра има 3 лед светлинки в зелено, които при пускане в USB-то трябва да светнат, но при мен не светват. Отворих ресивъра и замаерих дали идва напрежение до него. Има 5v до буксата на ресивера и 5v до първия кондензатор, който видимо изглежда здрав. Ще приложа и снимка на схемата. Възможно ли е да има проблем със самия USB накрайник, тъй като модела на клавиатурата не е нов. Ще се радвам да чуя компетентни мнения.

Изображение
FM STEREO - специалист
Възможно е, пробвай на друг компютър за да се увериш, че проблема не е в лаптопа, може да няма инсталирани необходимите драйвери.
Пробвах на друг компютър също, пробвах и с нужния софтуер, но промяна и разпознаване няма...
FM STEREO - специалист
Значи има някакъв проблем в ресивера и без сервиз наадали ще се оправи, нека и други колеги в форумът по на ТИ с материята да изкажат мнение. Успех!
plamen6703 - майстор
Просто направи това, което са направили преди да попадне при теб тази техника, бракувай я като предишният й собственик! :partyman:
Попадането при мен, беше под формата на.подарък... Да му я подаря обратно освен и дя му гръмна една песница
Antonii - майстор
Проверихте ли отделните жилата на USB кабела, че на мен ми се е случвало едното от DATA жилата да е прекъснало.
Има напрежение, но няма комуникация.
kozl - майстор
ivaka11 написа:
Ще приложа и снимка на схемата.
:?
DMN - майстор
Според мен авторът в първия си пост е приложил снимка на схемата, според неговите разбирания за "схема" :) .
:partyman:
kozl - майстор
Е нали е мерил напрежение на кондензатора - де го че го не вида в схемата :?
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с ресивър за безжична мишка и клавиатура Microsoft" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: