• 1
  • 83
  • 84
  • 85
  • 86
  • 87
  • 89
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
jordanvass - майстор
А къде ти е напрежението върху товара, което трябва да се извади от мрежовото? Нали не е едно и също дали от 220 погасяваш до 3В за един светодиод или до 110В за някакъв друг уред?
Ако сте от София евтини диодни шини с добро качество - може да намерите на бул. рожен 15 - фирма Микимак. Те са топло бяло и студено бяло с различна дължина.
Дължините им са 30,5 см - 4W; 56,8см - 6W; 86,8см - 10W, 100см - 12W, 116см - 14W. Цени от 14 до 26,50лв. Гаранция една година.
http://bul-lighting.com/image/cache/dat ... 00x700.jpg
Другият вариант е да се сменят само пурите ако имате лум. тела - и да се премахнат стартерите - пурите са на 60см и 120см дебелина Т8. Има прозрачни, матирани, с въртящи фасунги и различнни ватове. Също предлагаме и всякакви диодни луни на евтини цени.
king82 - специалист
Усещам че някой ще бъде наказан.
kozl - майстор
Така от общо 3-те LED прожектори, втори даде фира и съответно последва рекламация в Конрад откъдето купих 3 с 2 г. гаранция. Третия се ползва рядко като подвижна лампа и вероятно ще изкара гаранцията. Докато обикалях складовете за шнапери и гледам склад с прожектори. На външен вид същите като в Конрад само, че с друга марка и 1 г. гаранция. Явно продавачите вече имат опит с тази стока :lol: Повече ме учуди цената на драйвер за такъв прожектор 23лв. при положение, че прожектора е 37,50 лв. :shock: А па един от присъствуващите се изказа да си взема по-мощен драйвер та да изкара по-дълго :? Вероятно не си завърши мисълта..... по-дълго от LED матрицата :roll:
Открай време ги залюбих светодиодите. Бяха индикаторни, светеха слабо. Правех платки с два транзистора, за да ми намигат, докато се появиха мигащи светодиоди и ето, че доде време да ни светнат. И така:
Първият опит, като смених халогенките на 12 В в асансьора с LED луни мога да отчета като финансов крах. Захранване 32 лв, луни >60лв, разправии по рекламации 40 лв или общо 132 лв. Икономия от енергия - вместо 20 Вт халогенка (защото винаги светеше 1 от общо три, 9 Вт от 3х3 Вт от луничките 3х1 Вт.
11 Вт по 16 ст. (изчислена от и средно от няколко фактури за ОН на ЕС) за 24 часа и 365 дни = 15,42 лв/год икономия.
Срок на изплащане (ако не се наложи подмяна на луничка) 132/15,42 = 8,56 г. :shock:
Изхвърлихме нажежаемите крушки с идея да пестим, с идея за икономия, ама за кого е икономията :? При тази кратка дълготряйност на LED осветлението къде е икономията :?
бат Вальо - специалист
Брей ти в кой век живееш , какви са тез цени? За един асансьор ти трябва захранване за 4-5 лева + 5 светодиодни модула за 5лв общо.
З си направих светодиодна ваничка от тия дето са по 500 вата. вътре съм монтирал алуминиева плочка с 10 едноватови светодиода за около 6-7 лева. Захранването се събира в кутийката на ваничката и струва пак 6-7 лева. На 32 волта работи схемата. Засега свети вече 2 години всяка вечер като се стъмни. Сложил съм датчик за светлина. Не е мръднала ваничката.
Junak - майстор
christy написа:
Ако сте от София евтини диодни шини.
Докога смяташ да се правиш на търговец :?
viewtopic.php?f=11&t=6158&start=840#p618448
viewtopic.php?f=57&t=47179#p618441

Туй не го ли прочете

"Не се допуска директна или индиректна комерсиална реклама. Не се допускат каквито и да е обяви за предлагане на стоки или услуги. Злоупотребата ще доведе до отнемане на достъпа ви до форума."
Ще се чувствам предупредена :yawinkle: За да не се обезсмисли инвестицията ви за диодно светление както на колегата, взимайте си с гаранция от удобно за вас място. Иначе може да ви излезне двойно. :)

"Брей ти в кой век живееш , какви са тез цени? За един асансьор ти трябва захранване за 4-5 лева"

Трафчета за LED ли слагаш и с каква мощност? Има едни малки бели с букса от тях ли взимаш или са по-различни? Ако можеш ми ги опиши и сподели от колко време си ги сложил, дават ли ти дефекти? И всяка платка по колко вата е ?
hidrazin - майстор
christy написа:
... взимайте си с гаранция от удобно за вас място. Иначе може да ви излезне двойно. :)
А тези крушки виждала ли си ги?
ЛАМПИ
:partyman:
Лампите, за които написах (диодните шини) - да. Те са с матирано стъкло. В комплекта имат кабел директно за в контакта. Подобни са на енергоспестяващите шини, но светят доста по-добре. Закрепването е на щипки. Ако искаш ключе, няма на тях и не е желателно да се пробива- но и на кабела да се монтира едно мързеливо също не мисля че е проблем.
бат Вальо - специалист
Аз сложих едни трафове за ЛЕД които са с кръгла форма и са целите пластмасови, водоустойчиви. 5 вата са и влизат през дупка за луничка. Взимам ги от фирмата на жена ми и не знам къде се продават по магазините.
  • 1
  • 83
  • 84
  • 85
  • 86
  • 87
  • 89

Тема "Осветление със светодиоди" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: