• 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 27
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
stedima - напреднал
вт фев 11, 2020 2:22 pmfbr написа:
Сам ще си дадеш отговор на въпроса. Правиш една векторна диаграма на трифазна система. После с триъгълника пренасяш със съответния мащаб трите фази една след друга. Накрая ще получиш резултантната утечка със съответната стойност и фаза. Ако тази стойност надвишава 30 милиампера, ще задейства, ако не, няма. С просто око, задачата която си дал се вижда, че утечката няма да превиши 30 милиампера. И това е вярно само при чисто активна утечка.
не е ли същото и за две фази от по примерно 40mA утечка- пак няма да изключи
zz_stefanov - майстор
На път съм да го пробвам с три резистора по 5 kOm. :)
Но и аз мисля че трябва и на трите да са равни за да не изключи. При две утечки равни на 30мА, няма също да изключи защото прага на сработване ще е друг, но не ми се смята :)
nikolov333 - майстор
вт фев 11, 2020 9:33 amstedima написа:
интересна тема,но ми се искаше по последователни проби за да се разбере точно от къде е било всичко та да се възнагради общия труд на всички,но....

по повод трифазните ДТЗ ,ако на две от фазите се появят равни утечки в един и същ момент,то тя няма да изключи,затова е опасна за монофазни консуматори,затова е трябвало да си я оставиш за трифазния консуматор,а за монофазните -монофазни ДТЗ,както каза колега по рано

в крайна сметка е решен проблема,това е най важното за колегата в Германия,и да внимава много с работните и защитни нули :partyman:
+111.. Трифазната ДТЗ е опасна за монофазни консуматори и според мен трябва да се промени това табло.. :idea: :idea: :idea: :partyman:

stedima - напреднал
вт фев 11, 2020 3:11 pmzz_stefanov написа:
На път съм да го пробвам с три резистора по 5 kOm. :)
Но и аз мисля че трябва и на трите да са равни за да не изключи. При две утечки равни на 30мА, няма също да изключи защото прага на сработване ще е друг, но не ми се смята :)
пробвал съм всичко,няма да изключи ,трябва да има разлика в утечките 30 мА за да изключи,формулата която съм дал е абсолютно точна,това исках да кажа на колегата който ме поправи за трите фази а не двете(и на двете и на трите все същото)

всичко е опитно доказано от мен,а не теория и празни приказки
drastar - специалист
Каква е вероятността това да се случи ?
24-30мА на 2-3 фази едновременно, за по-малко от 40 ms. Хайде да не откриваме топлата вода. Толкова много инженери(ABB, Hager, General Electric,schneider electric......) са одобрили, ние не :-D

:partyman: :partyman: :partyman:
nikolov333 - майстор
Кое са одобрили.. Трифазна ДТЗ е за трифазни консуматори. Напълно е възможно, това да е част от обяснението на проблема в случая.
iliya_i - майстор
вт фев 11, 2020 2:03 pmstedima написа:
как работи тогава 3фДТЗ на електромотор,след като няма нула,нима изключва

тока на утечка на 3фДТЗ се определя от следната формула

IMG_20200211_135845.jpg
А къде са фазите във тази формула? Как отчиташ дефазирането на по 120 градуса между фазите (не си ли се питал защо са наречени така)?
Променливи токове не се сумират аритметично, а геометрично (векторно, като трите вектора са на по 120 градуса един спрямо друг).
Или може и аритметично от графиката дето ти дадох, но за весеки един момент от времето.
drastar - специалист
вт фев 11, 2020 5:43 pmnikolov333 написа:
Кое са одобрили.. Трифазна ДТЗ е за трифазни консуматори. Напълно е възможно, това да е част от обяснението на проблема в случая.
Разгледай схемата на предпоследната страница.
https://download.schneider-electric.com ... D_guide_BG

:partyman:
nikolov333 - майстор
Тази ли..?

Прикачен файл

IMG_20200211_183129.jpg
drastar - специалист
Да, тази.
Скоро фирмата в която работя ще става партньор на шнайдер, и ще задам няколко въпроса на техните специалисти. Също, към края на месеца ще се срещна с "лаборатория" за издаването на 4 обекта. Ще попитам и тях.

:partyman:
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 27

Тема "ДТЗ не изключва" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: