Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
redchampions - помощник
Здравейте, колеги!

Каква е разликатра между MPD и SMPD и какво е DRIVER? Трябва ми трансформатор за LED лунички и видях, че има няколко вида. Луничките ми са като на снимката:
Прикачен файл:
20180203_213321.jpg
romanpm - майстор
Трябва да се чете , информация има достатъчно :) Например тук : http://www.lightex.bg/index.php?route=p ... blog&id=16
kozl - майстор
съб авг 29, 2020 1:30 pmromanpm написа:
Трябва да се чете , информация има достатъчно :) Например тук : http://www.lightex.bg/index.php?route=p ... blog&id=16
В този пример има за разлика м-у драйвер и стабилизирано постояннотоково захранване AC/DC.
На автора му трябва стабилизирано постояннотоково захранване AC/DC 220/12V. Mощността според мощността и броя на захранваните лунички от едно захранване.
А ква е разликата в такива захранвания обозначени с MPD и SMPD нямам идея, но Гугъла за първото показва захранвания затворени в пластмасов корпус, а за другото загворени в метален корпус.
Обаче на мен ми е по-любопитно след като луничката корпус GU5.3 е надписана само като DC как е обозначен + и - на крачетата :?
bycec - специалист
Един "Грец " на входа решава проблема.
kozl - майстор
пон авг 31, 2020 8:42 ambycec написа:
Един "Грец " на входа решава проблема.
Кой проблем решава :?
Това да за въртиш буксата на 180 градуса ли е проблем :?
А пък от LED крушките за 12 V де ползвам всичките имат вградена грец схема, така че е без значение поляритета съм буксата и освен това могат да работят със захранвания за променлив ток (AC/AC), каквито са тези за халогенните крушки. Аз ползвам и LED крушки към захранване за халогенни лампи, но половината от крушките към захранването са халогенни, защото захранванията за халогенни крушки имат минимална мощност под която се задейства защита и ако пълната замяна на халоген с ЛЕД дава по-малка сумарна мощност от минималната на захранването, то светенето не е гарантирано. Пробвал съм и при мен се получи намаляване на изходното напрежение и съответно слаба светлина от ЛЕД-овете.
redchampions - помощник
Имах път през MrBricolage и грабнах този:
Прикачен файл:
traf.jpg


Не успяха да ми отговорят на горепосочените въпроси, ставал за LED лунички ми казаха и го взех. MPD пише на него. Луничките светят идеално, поляритетът им няма значение.

Между другото, тия 7 лунички светиха перфектно 2 години с траф за халогенни лунички и после започнаха да гаснат една по една няколко секунди или минути след светване, накрая оставаше само една. Отначало набедих тях и ме беше много яд, че дадох 7лв за бройка, гледах да са с метален корпус, широк ъгъл, ала-бала, но после се сетих, че трафа е за халогенки, изтествах ги всичките една по една с един адаптер за 12V и видях, че си работят.
А предишния траф го сложих в банята с халогенки, че там единия изгоря, и си работи, не знам как 2 години работеше с LED и после отказа с тях.

Тема "Въпрос за видове траф за LED лунички" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: