• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
lz1wvm - специалист
Става въпрос за лед осветление на минусови камери.
Съществуващото осветление е с лед пури на 220 волта,които са в противовлажни тела,и са със силиконова уплътнителна лента,но все пак пропущат влага(конденз).Тези лед пури издържат около 2-3-4 месеца и изгарят.Изгаря обикновенно един от светодиодите в лед пурата .Захранващия драйвер в 99 процента от случаите е здрав.
Та въпроса ми е има ли някой,който е правил(поддържал) такова осветление,да даде съвет за доработка,или изграждане на ново безаварийно осветление за минусови хладилни камери.
Благодаря. :partyman:
hidrazin - майстор
нед ное 01, 2020 10:44 pmlz1wvm написа:
...Изгаря обикновенно един от светодиодите в лед пурата...
Пурите да не са ДЖИК-ТАК ???
Това че изгря един диод ВЪТРЕ в пурата означава че проблема не е в минусувите температури а в производителя на ламБите.
Иначе си има луминесцентни пури за хладилни камери но те трябва да бачкат само при МИНУСОВИ температури.
:partyman:
P.S. Аз бих сменил телата с пури с друго - LED прожектори. След малка доработка.
От задната страна където е процепа на рамката със стъклото се силиконира допълнително.
Така съм направил с над 150 LED прожектора дето са на открито - зиме, лете, дъжд, сняг ...
Преди силиконирането не изкарваха по много въпреки заявения IP67
moimoimoi - майстор
проблема е конденза
аз съм слагал прожектори 10 вата на в-так в камери дето са по минус 35 градуса но ги оставям да работят денонощно,така няма конденз

един 10 вата прожектор при денонощна работа за един месец харчи 1,5лева
lz1wvm - специалист
Пурите са от тази марка.
https://vivalux.bg/en/product/viv003221[url][/url]

В плюсовите камери няма такъв проблем.И пак да кажа,драйвера е здрав изгаря светодиод от лентата.
moimoimoi - майстор
https://vivalux.bg/en/product/viv003221
смени марката,те на вивалукс са същите китайци

скоро попаднах на лед пури на osram ,бяха си стъклени и цена на около 6 лева без ддс, което ме изненада понеже и китайските v-tak,ultralux или vivalux са пак толкова
http://www.led-bg.com/bg/product/osram- ... a-2-godini
Последна промяна от moimoimoi на пон ное 02, 2020 9:01 am, променено общо 1 път.
kozl - майстор
Един плах въпрос:
О срам а, не е ли китайски и той?

Може би качеството на китайските стоки с марка Осрам е по-високо, но от патило имам съмнение в това.
И не мога да дам мнение за конкретния случай, но за халогенни пури и автомобилни крушки - не О, :prayer: а най-вече СРАМ.
zz_stefanov - майстор
Остави пурите. В камери на -20 съм слагал готови херметични LED тела на Филипс и Пила. Скъпи са но с гаранция и дълъг живот.
Закрепват се на щипки не им се пробива корпуса за монтажа и не ги мори конденза, не им се сменя консуматив.
Не можах да да ги намеря в каталога, ако кажеш в коя гора си, мога да ти кажа коя е фирмата от която ги купувам.
moimoimoi - майстор
осрам и той е китайски
zz_stefanov - майстор
Има доста неща които трябва да се направят така, че в тялото да не постъпва влага.
Изпратил съм ти ЛС за телата.
lz1wvm - специалист
Благодаря за отговорите и ЛС.
Лед пурите са с различни марки,от около 3 месеца се започна подмяната с вивалукс,но и при тях проблема е същия.Балона е стъклен и херметизацията не е нарушена(ако има такава).Светодиода изгаря точно по средата(което е типично за напреженов или токов пробив,не от влага).Докато драйвера е здрав,макар че влагата и конденза имат по-голям достъп до него а и не е херметично капсулован.
Това което се сещам е,че при ниски температури евентуално може да се повиши тока на драйвера или да се намали праговото напрежение на прехода на диода.Друго,което дават за тези лампи е че имат определен брой цъкания 15-50 хиляди пъти.А тези камери се отварят със сигурност над 40-50 пъти дневно.
  • 1
  • 2

Тема "Осветление за хладилни камери" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: