• 1
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • 162
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
То моабет няма. Няма и нищо което да е приложимо и да тръгне да се прилага у нас. Иска ти се ама [-X .
Относно бойлер с контакт. Ей ти една примерна схема на бойлер - първата дето ми попадна. Сега ако нещо разбираш от ел. техника си отговори сам защо не е добре бойлера да е с контакт.

Изображение

Между другото ти какво общо имаш е електротехниката?
:partyman:
mitko_rupite - специалист
Кво е добре и кво не ... по добре знаят ПРОИЗВОДИТЕЛИТЕ
Има бойлери с ЩЕПСЕЛИ + тва всички около 5 -10 литра са със щепсели и невиждам по какво се различават от 80 литровите 2..или 3 KW.......

Да такава ДТЗ може да се ползва при такъв бойлер ..!
Може да се ползва при пералня която е в баня !
Може да се ползва при Печка Мечта , Раховец ... !(сега неискам да ми тълкуваш ква максимална консумация може да се достигне от печка Мечта .над 16А. и че имат възможност за трифазно свързване ......... Важното е че ги има заводско с ЩЕПСЕЛИ )
Може да се ползва и в други случаи ...когато имаш трипроводна с ДТЗ в таблото ... но на някой контакт е прекъснато земното ( дупчена е стената примерно )

И престани да избиваш нещата .... дали и кой от кво разбира .......
То немците са тъпи и неразбират ...произвеждат глупости ...
hidrazin написа:
Между другото ти какво общо имаш е електротехниката?
Главен енергетик съм на четри предприятия :lol:
hidrazin - майстор
Ха, Главния енергетик го забравих. :lol: Ей ти такива контакти и у нас. Купи си и си ги слагай.
http://www.schrack.bg/shop/arestorni-za ... 15134.html
Ти така и не успя да ми отговориш по горната схема защо не трябва бойлера да е на контакт. И как да ми отговориш? То миналата година питаше как се свързва кръстат ключ. То пък откога не тези дето копаят канали за кабели в Германия почнаха да им викат главни енергетици? :?
:partyman:
MIRO_073 - майстор
hidrazin написа:
Ха, Главния енергетик го забравих. :lol: Ей ти такива контакти и у нас. Купи си и си ги слагай.
http://www.schrack.bg/shop/arestorni-za ... 15134.html
Ко да купи? Ше купи дръжки!Нали това му обяснявам Ще чака една дванадесета от годината да го купи от България
доставка-запитай, готов за вземане-запитай :weedman:
По близо му е Германията и 200 евра
thinkpad - майстор
hidrazin написа:
Ти така и не успя да ми отговориш по горната схема защо не трябва бойлера да е на контакт.
Защото нашите контакти са неполярни. Друг е въпроса до колко грамотно е съставена схемата и че нещо не ми се нрави. Да не е от 10 литрова 30 годишна Юнга случайно? Защото едното много съмнително ми мяза на ротационен превключвател. Последно при мен съм имал бойлер с такъв преди години. Това сигурно е от времето, когато бързоварите се правеха от ентусиасти от 2 лъжици и жица.
п.п А се съмнявам в грамотността на схемата, защото никъде не виждам ТЕРМОЗАЩИТА. Без нея бойлера е бомба, като се разчита единствено на предпазният клапан да избие преди същият да ти избие стената на жилището. Тоест ако не е задръстен от котлен камък и ако редовно е прочистван.
hidrazin - майстор
thinkpad написа:
... Друг е въпроса до колко грамотно е съставена схемата и че нещо не ми се нрави. Да не е от 10 литрова 30 годишна Юнга случайно? Защото едното много съмнително ми мяза на ротационен превключвател. Последно при мен съм имал бойлер с такъв преди години. Това сигурно е от времето, когато бързоварите се правеха от ентусиасти от 2 лъжици и жица.
Ми какво да ти се нрави? Това е схема на фурна за готварска печка. :lol: Ей ти друга. Тази по-хубава ли е?

Изображение
С малка разлика че в старите български бойлери термозащитата е с два извода. :-D

Изображение

Та схемата е типична за масовите стари 3-киловатови бойлери. Ама от къде да знаеш? То там е сложна работа и не е за всеки. Кой ще те пусне да бараш там, че да познаваш схемата? :-D
:partyman:
P.S. Аааа... Ти даже не знаеш как се казват тези ключове. Не са ротационни а им казват пет тактови, седем тактови ... :lol:
Тани - модератор
Всъщност и двамата сте прави! Както при всеки спор, всеки е прав от своята гледна точка!

Никой не би си сложил показания контакт с ДТЗ в тези бани:

Изображение

Изображение

но пък ако някой Тинки е инсталирал любимия си мостовак под някоя от тези :

http://bani-bg.com/index.php?m=320&lang ... 1%82%D1%8F

, и докато са монтирали аксесоарите са
mitko_rupite написа:
Тук в Германия вече на две места срещнах такъв контакт ....( на стари инсталации ... инсталациите беха с три жила ... без ДТЗ в таблото .... но В банята имаше от тея контакти ...
Земното жило беше ПРЕКЪСНАТО от таблото до банята ( някой като е дупчил явно го е прекъснал ) ....И хората са решили въпроса с поставянето на такъв контакт
то контакта си е направо без пари в сравнение с къртенето на плочки за прекарването на нов кабел! То като се замисли човек, на която и да е баня кътренето на фаянса за прекарване на нов кабел, дори да си намери същите плочки, няма как да е по-евтино от тези 160 лв. Особено пък в Германия. Те си го монтирт не, защото са богати, а защото са прагматични и могат да си правят сметката. А може би и затова са богати :wink:

ПП Упс, мислех че съм изпратил този пост още преди час след поста на Хидразин с линка за контакт с ДТЗ, но някой е писал преди мен!
hidrazin - майстор
Ха. Това някоя нова и модерна баньо-кухня ли е? :-D А относно това:
Земното жило беше ПРЕКЪСНАТО от таблото до банята ( някой като е дупчил явно го е прекъснал )
[-X Щом е дупчено и е прекъснат РЕ проводника, няма НИКАКВА гаранция че не е нарушена и изолацията на фазовия проводник. Та вариантите са два.
Или се отказваш нацяло от кабела и си пускаш съвсем нов или ... къртене. Това с въпросния контакт СЛЕД повредения участък не е никакво решение. Още по-малко разумно.
:partyman:
thinkpad - майстор
hidrazin написа:
Ми какво да ти се нрави? Това е схема на фурна за готварска печка.
Радвам се, че термозащитата е била с 2 извода, но сега не е. Твоите масови бойлери не са толкова масови и моят не използва тактов ключ, а плавно регулиране. Това, че си начертал дебилно грешна схема е твой проблем, не мой. Няма идиот проектант, който да остави бойлер без термозащита. Гледай си схемите, които пускаш внимателно! А ключа докато се превключва със завъртане на оста, ще си го наричам както си искам.
Тани написа:
но пък ако някой Тинки е инсталирал любимия си мостовак под някоя от тези :
Тани, обикновено като се прави нещо се остава и електрическа схема или скица. Има уреди за проследяване на кабели. Не е оправдание мостовака при дълбаене на поразия. Ако ще и гофра с ПВ-А или СВТ да беше - все тая. А иначе подкрепям Хидрата за компрометираните кабели - по-добре е да се пусне нов. Пускането на нов кабел може да мине през махането на не повече от 1 ред плочки. Иначе съм виждал и разни решения като кабел ШВПС пльоснат по тавана на банята, хванат с антигронови скоби.
hidrazin - майстор
thinkpad написа:
hidrazin написа:
... Твоите масови бойлери не са толкова масови и моят не използва тактов ключ, а плавно регулиране. Това, че си начертал дебилно грешна схема е твой проблем, не мой. Няма идиот проектант, който да остави бойлер без термозащита. Гледай си схемите, които пускаш внимателно! А ключа докато се превключва със завъртане на оста, ще си го наричам както си искам.
Аааа... Това за дебила ще го кажеш на този:
http://www.tehcomservis.com/forum/topic ... 3&topic=27
А за идиотите проектанти си прав.Няма такива. Обаче има други ... дето не гледат какво пише по схемата - горни нагреватели, долни нагреватели. Това че не можеш да се ориентираш по една пределно елементарна схема си твой проблем. Не си ли се замислял за очила?
:partyman:
  • 1
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • 162

Тема "Дефектно токова защита" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: