Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Има ли смисъл да използвам катоден отводител за да разделя галванично нула от защитният проводник преди ДТЗ?
Ще постигна ли по-голяма сигурност на инсталацията? :?
muhala - майстор
bgman написа:
Има ли смисъл да използвам катоден отводител за да разделя галванично нула от защитният проводник преди ДТЗ?
Ще постигна ли по-голяма сигурност на инсталацията? :?
Обясни малко по-подробно какво искаш да направиш ?
Каква е постановката ? Къде е вързан ПЕ проводника ? За нулата в главното табло или ?
muhala написа:
bgman написа:
Има ли смисъл да използвам катоден отводител за да разделя галванично нула от защитният проводник преди ДТЗ?
Ще постигна ли по-голяма сигурност на инсталацията? :?
Обясни малко по-подробно какво искаш да направиш ?
Каква е постановката ? Къде е вързан ПЕ проводника ? За нулата в главното табло или ?
ПЕ е вързан за нулата в разпределителното табло.
Чудя се дали има смисъл да направя това:
Прикачен файл:
Clipboard01.jpg
Clipboard01.jpg (8.48 KиБ) Видяна 1485 пъти
hidrazin - майстор
Пак нищо не ти се разбира. По дадената схема тоя PE къде е свързан освен за катодния отводител?
:partyman:
nikolov333 - майстор
Ей така мисля да я правя аз..

Прикачен файл

ris_16.gif
ris_16.gif (9.5 KиБ) Видяна 1477 пъти
ПЕ не е вързан другаде към нула или земя. Отива към консуматорите.
Схемата я видях за:
http://predpazitel.com/product_info.php/products_id/187

Идеята мисля, че е да предпази офазяването на корпус, ако отпадне нулата преди разпределителното табло.
muhala - майстор
bgman написа:
muhala написа:
bgman написа:
Има ли смисъл да използвам катоден отводител за да разделя галванично нула от защитният проводник преди ДТЗ?
Ще постигна ли по-голяма сигурност на инсталацията? :?
Обясни малко по-подробно какво искаш да направиш ?
Каква е постановката ? Къде е вързан ПЕ проводника ? За нулата в главното табло или ?
ПЕ е вързан за нулата в разпределителното табло.
Чудя се дали има смисъл да направя това:
Прикачен файл:
Clipboard01.jpg
Ако направиш тази глупост ПЕ проводника ще остане както каза галванично развързан от каквото и да е.
В случай на късо или утечка към ПЕ, къде ще иде тока според теб ? Мисли за катодния отводител като за отворена верига. Все едно на един контакт да не му вържеш защитните пластини никъде.

Според мен въпроса ти е дали има смисъл от катоден отводител между нулата и ПЕ, ако те са свързани в главното табло. За мен отговора е "не, няма", защото са еквипотенциални.

ЕДИТ: За мен най - правилно е КО да се върже след ДЗТ между фаза и ПЕ с цел на падне ДЗТ-то при високо напрежение.
Може би би станало и след главния предпазител към ПЕ, но там необходимия ток ще е мнооого по-голям.
hidrazin - майстор
bgman написа:
ПЕ не е вързан другаде към нула или земя. Отива към консуматорите.
Ай стига простотии. Ти що не се занимаваш с неща от които разбираш вместо да правиш опити за убийство?
:partyman:
Е затова питам разбиращите повече от мен.

Ако ПЕ е вързан само към земя, тогава не визждам смисъл да се развръзват галванично.

Тогава, какъв е смисъла на тази схема?

Не е ли дефиницията за галванично разделяне - предаване на енергия между електрически вериги без наличие на електрически контакт между тях.

Или както казва muhala единственото приложение е да се върже след ДТЗ.
muhala - майстор
Предполагам, че схемата ти е приложима единствено за кабелна телевизия. Идеята там е ширмовката на кабела да не е вързана галванично с нулата или земята. Вързали са ширмовката през един катоден отводител към земя ПЕ (която е редовно вързана към нулата и заземена многократно).
Целта е, да не тече изравнителен ток по ширмовката, защото нулите на различните апартаменти, може да е с различен потенциал.
Отводителя се използва, за да разреди към земя в случай, че падне светкавица или се натрупа статично електричество.

Зарежи тази схема. Гледай ПЕ-то да е вързано с нулата галванично и здраво! :partyman:
bgman написа:
Е затова питам разбиращите повече от мен.

Ако ПЕ е вързан само към земя, тогава не визждам смисъл да се развръзват галванично.

Тогава, какъв е смисъла на тази схема?

Не е ли дефиницията за галванично разделяне - предаване на енергия между електрически вериги без наличие на електрически контакт между тях.

Или както казва muhala единственото приложение е да се върже след ДТЗ.

Тема "Дефектно токова защита" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: