• 1
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 68
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
kivanov - специалист
Аз гледам сега инверторите и за съжаление не намирам нищо европейско за моите нужди. 20KWp панели и им търся хибриден инвертор, че ако няма ток за 15-20 мин да не го усещам (с 5KW високоволтова батерия). Само, че няма такова животно designed в EU :D
hidrazin - майстор
ср мар 06, 2024 6:47 pmkivanov написа:
Само, че няма такова животно designed в EU
Хич и не се напъвай да търсиш такова животно.
За сметка на това има хубави китайци...
:partyman:
brum - майстор
Туй, че имаш инвертор не означава, че имаш UPS. Поне моят инвертор като спре тока спира за кратко, разкача мрежата и после си тръгва в островен режим.
Lutchezar - майстор
Не бях се замислял колко време заема прехода... Май излиза повече на сметка да имаш няколко малки UPS вместо един огромен. Гледах една телевизия как товареше техните UPSи. С мотокар в голям товарен бус. Нещо като голям хладилник.
Детето - специалист
ср мар 06, 2024 10:59 pmbrum написа:
Туй, че имаш инвертор не означава, че имаш UPS. Поне моят инвертор като спре тока спира за кратко, разкача мрежата и после си тръгва в островен режим.
При мен не се усеща когато спре тока. Смисъл аз го усещам по помпата на аквариума и чуването на контактора на бекъп бокса.
brum - майстор
А термопомпата продължава ли да работи без да прекъсне?
Детето - специалист
чет мар 07, 2024 1:03 pmbrum написа:
А термопомпата продължава ли да работи без да прекъсне?
При мен системата е малко сложна, но термопомпата не ми е вързана към Гроват инверторите. Но пък климатиците са към Гроват и не спират.
10 или 20ms беше превключването от едното към другото захранване, а по помпата на аквариума го хващам защото си сменя шума. Когато съм на батерия работи по тихо, на външно захранване бръмчи.
Иначе за ТП пише в инструкцията, че при спиране на захранването не трябва да тръгва няколко минути за да оправи някакви налягания, но това тя си го прави сама.
kivanov - специалист
Гледах инверторите, че са 10ms и би трябвало да не се усети, но и да се усети е по-добре да го има отколкото да няма :)
Какви са хубавите китайски инвертори? Панели гледах Longi 580w (общо 21KWp), и според инвертора високоволтова батерия 5-10kw.
hidrazin - майстор
чет мар 07, 2024 11:24 pmkivanov написа:
Какви са хубавите китайски инвертори?
А какви ти трябват и какво разбираш под хубави? :-D
Нали знаеш? Всеки ще ти каже че неговите са най-хубави... За да не изглежда прецакан в чуждите очи... :rock:
Инверторите - според нуждите. Ясно и точно формулирани.
:partyman:
resistbody - майстор
чет мар 07, 2024 11:43 pmhidrazin написа:
.
Наскоро попаднах на коментар за панели с ефективност около 40% !!! Чул ли си нещо за тая работа или е неква шашма... НЕ ги продават, но говорят че вече почвали да излизат от завода... че мислех да накупя няколко палета сега докато са евтини..
  • 1
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 68

Тема "3kW фотоволтаична инсталация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: