Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
denis_strandjaliev - специалист
Здравейте! Закупихме къща която в коридора и на стълбите вместо стандартните ключове са такива с датчик за движение. VIMAR IDEA.
Тъй като луните бяха жълти и халогенни на 12v. премахнах трафовете и сложих такива на 220v.
След като направихме тази операция лампите светват обаче не изгасят. Датчика си е за 220v
https://www.vimar.com/en/int/catalog/pr ... 10?page=14
kozl - майстор
Този линк дето си посочил е за цялата гама на VIMAR.
Конкретизирай линка за това, което има при теб.
И какви осветители си сложил халогенни или LED, защото подозирам, че си сменил халогенките с LED 4000К за 220V?
чет юни 09, 2022 12:24 amdenis_strandjaliev написа:

Тъй като луните бяха жълти
Ако датчика е за вграждане вместо ключ е възможно да няма отделен проводник за нула в конзолната кутия. Такива датчици съм срещал, предвидени да работят с лампи с НЖ и с LED може и да не се погаждат. Пробвай с крушка нажежаема жичка и ако датчика проработи, тогава опитай с кондензатор 100 nF/400 V паралелно към LED луната.
velas - специалист
Много е възможно датчика да изисква минимален товар. Вържи една обикновенна крушка на 220V в паралел и ще разбереш.
denis_strandjaliev - специалист
Здравейте момчета!
Със старите нажежаеми си работеше безпроемно обаче днес като се разрових в сайта на Vimar се оказа че датчика вероятно е от този който работи с НЖ.
Може ли да се направи нещо без да се подменят тъй като са 5 бр а са по 200лв. и не искам да ги подменям.
Lutchezar - майстор
Виж точно какъв е датчика, не "вероятно е такъв". Никой от форума освен теб няма достъп до твоите датчици.
Имаше няколко съвета, явно не си ги пробвал.
krasi92 - майстор
Да, може да се направи нещо да не ги сменяш.
kozl - майстор
пет юни 10, 2022 12:02 amdenis_strandjaliev написа:
Може ли да се направи нещо без да се подменят тъй като са 5 бр а са по 200лв. и не искам да ги подменям.
А знаеш ли какво е кондензатор или не си прочел постовете?
Със мощно сэпротивление също ще стане, но то ще е източник на топлина дакато датчика е включил.
denis_strandjaliev - специалист
Прочетох ги разбира се! Просто съм на работа и няма как с точност да го проверя, вчера търсих арт.номер по него но няма а и двата модела на VIMAR са идентични в единия просто си е описано че е за НЖ.
denis_strandjaliev - специалист
пет юни 10, 2022 6:33 amkozl написа:
пет юни 10, 2022 12:02 amdenis_strandjaliev написа:
Може ли да се направи нещо без да се подменят тъй като са 5 бр а са по 200лв. и не искам да ги подменям.
А знаеш ли какво е кондензатор или не си прочел постовете?
Със мощно сэпротивление също ще стане, но то ще е източник на топлина дакато датчика е включил.
Колкото до кондензатор наистина не знам какво е. Може ли малко разяснение? Как точно се монтира и т.н.
kozl - майстор
кондензатор 100n/400V.

Аз не гарантирам, че ще се получи, трябва да се пробва. Освен това ако с един не става може да се пробва с 2, 3 такива, свързани в паралел.
А как точно да ги свържеш може би ще получиш отговор като пратиш снимка как си свързал луните.

Тема "Преминаване от 12V на 220 - датчик за движение." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: