• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Hoвoceлckи - майстор
Това оплакване ми е предадено по телефона. Утре ще ходя да се опитам да открия причината. Също така ми беше съобщено, че е ходил колега, който намерил хлабави връзки в табло. След неговата намеса мониторите вече не се рестартирали от включването на конвекторна печка (от терморегулатора й). Опитах се да попитам дали са пробвали на друг токов кръг, но ... не ми се получи.
Друго известено, ми беше, че това се случва и с нови монитори. Т.е. - проблемът го е имало и с други. Питах за марка - Асус.
Мисля, че става дума за хармоници от пиковия пусков ток, но ... не разполагам с техника да ги хвана. По-същественото е как да ги филтрирам? Някой да се е сблъсквал с проблема и да подскаже готово решение?
Няма да изкарвам пари. За свои хора е.
Пп: решението е в следващия ми пост цъкни
Последна промяна от Hoвoceлckи на пон ное 21, 2022 6:14 pm, променено общо 1 път.
chapara - майстор
Този който последен се смее........., ми реши проблем почти автентичен, цакаше ми се телевизор от реле на фризера. Ама този смях като чели не ми мяза продуктивен :?
Lutchezar - майстор
В таблото, а и не само, натегнете и 0та. При мен се нулираха метеостанцийе заради недозатегната 0 при включване/изключване на ток, въпреки че преминават на батерии.
Но явно са лоши връзки някъде....
Успех!
krasi92 - майстор
Той вента на банята вкарва доста хамоници да си знаиш. Имам едно флуке дето ги фаща. :lol: :lol: :lol:. Махни инвертора на вентилатора и пробвай Асусите. Ако са от тия със зелената пластмаса така си правят.
silent - майстор
съб ное 19, 2022 10:33 pmchapara написа:
Този който последен се смее........., ми реши проблем почти автентичен, цакаше ми се телевизор от реле на фризера. Ама този смях като чели не ми мяза продуктивен :?
И на мен същия ми реши такъв проблем....но може да е от всичко вкл и лош ток....
Имам 3 wifi контакта....единият е в София за три месеца не се е изключил самоволно...същия тук където живея се самоизключваше когато си иска...единия особено не се спогажда с климатик на общ бушон... И двете ми табла са прясно ремонтирани ...не е проблема в тях...не е и в инстацията...защото има прблем и там където съм пускал нови кабели...така че ако е шибан ток или в табло на улицата...тегава е работата...
Hoвoceлckи - майстор
нед ное 20, 2022 7:09 amkrasi92 написа:
Той вента на банята вкарва доста хамоници да си знаиш.
Дърдорко, видя, че
съб ное 19, 2022 9:59 pmhidrazin написа:
:lol: :lol: :lol:
и реши да се изФърлиш на негов гръб :lol:
Сега да ви се посмеем задружно:

Прикачен файл:
received_3309699042643093.jpeg
Прикачен файл:
IMG_20221120_104230_HDR.jpg
Просто кондензатор 330nF. Ефекта надхвърли очакванията ми: ставаше дума за два монитора в две стаи. След направата на "подобрението" на разклонителя в едната стая, се оказа, че е достатъчен и за другата. Там опцията беше да го монтирам в контакта. Миг преди това реших да направим проба. Оказа се, че проблемът е изчезнал и там. Последваха многократни проби с включен и невключен разклонителя с кондензатора. Винаги и само, когато е включен, проблемът го нямаше. Придадох му търговски вид
Прикачен файл:
IMG_20221120_104937_HDR.jpg
И си пожелахме да не ме викат скоро.
За протокола ще кажа, че първо опитах с филтър от "Перла" (вижда се на пода на последната снимка). Върши работа. Само дето е големичък ...
За някои неща не е лошо човек да има известни теоретични знания (например за хармоници). Не е задължително и фатално, когато някой ги няма. Кофти е, когато каже: "е па те такова животно нема" (след като не мога аЗ да го открия в гуглето) :-D Искат се и ръчички. И да не го мързи човек ...
В интерес на истината, филтърътцъкни подсказан от (колега на) хидразин, със сигурност би бил полезен. Аз нямаше как да го набавя в днешния неделен ден, но на някого може да върши работа ...
silent - майстор
Хубаво си решил проблема дай боже да е завинаги....това ми дава идея да пробвам дали и на моите ключове ще помогне...ма що не го вкара в разклонителя тоя кондензатор за да е по културна работата...
kozl - майстор
нед ное 20, 2022 6:30 pmHoвoceлckи написа:
.............................
Като се замисля :? такива филтри има ли в мониторите? Ако има означава ли, че им е изфирясал капацитета на кондензаторите :?
Или тенденцията на икономия ги е спестила и филтрите :?
Аз веке са сблъсках с подобен проблем на едно захранване, на което му се подпали филтриращея кондензатор, ама то работи, захранва LED-овете. А в сервиза тва го не броят за повреда, щом работи.
kozl - майстор
пон ное 21, 2022 8:23 amsilent написа:
Хубаво си решил проблема дай боже да е завинаги....това ми дава идея да пробвам дали и на моите ключове ще помогне...ма що не го вкара в разклонителя тоя кондензатор за да е по културна работата...
Мое би щото и разклонителя е от икономичните еднодневки, тип неразглобяем :-D
То по принцип мое да се мисли, че нема неразглобяеми неща, но ако разглобяването е усложнено, пътя на действието е по-лесно да го заобиколи.
На баницата- мекото и на работата - лекото :supz:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Монитори рестартират при включване на вентилатор в баня? / решено" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: