• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
DIY2023 - помощник
Здравейте,

Купувам вече втори контакт (двоен) на който пише, че е "заземен". До тук добре, прибирам се отварям го и гледам, че няма нищо заземено и дори няма място където да се свърже жица за заземяване...Аз ли не виждам нещо или тези турски и китайски контакти са пълни боклуци...
Изображение
Изображение

Инсталацията ми е от старите с 2 жици и трябва да направя мост от нулата за да го зануля, но тези контакти с 2 изхода са кошмар да се правят, защото няма място оставено. Единствено остава да го мъча към болтовете с които се натяга към стената, защото са свързани към конекторите (медните), които при нормална инсталация са за заземяването.

Има ли някоя марка, която сте използвали (с 2 гнезда), която или има мост направен или поне място е оставено сам да си сложиш с жица.

Мерси
MamaMy - майстор
Всичко е наред с контактите. Ако не ти се отдава, викни някой на когото това му е работа. :)

Прикачен файл

IMG-2712.jpg
Последна промяна от MamaMy на вт апр 18, 2023 11:29 pm, променено общо 1 път.
brum - майстор
Контакт дето да идва от магазина с връзка между земята и единият извод не съм виждал. Очаква се този който го инсталира да се оправи с това.

Прави го така, както трябва да се прави. Пускаш мост от единият извод до пластината за заземяване. Към болтовете за натягане към стената не връзвай нищо. Не са свързани с зануляващите пластини. Или ако са е по-скоро случайно.

Ползвал съм двойни контакти на Легранд и нямам спомен да е имало драма със свързването на земята.
chapara - майстор
Като те съмнява, при положение че са отбелязан, удри с чука единия като не можеш да го прозвъниш и ще видиш в чий двор е заровено кучето :cool:
chapara - майстор
вт апр 18, 2023 11:29 pmbrum написа:
Контакт дето да идва от магазина с връзка между земята и единият извод не съм виждал. Очаква се този който го инсталира да се оправи с това.

Прави го така, както трябва да се прави. Пускаш мост от единият извод до пластината за заземяване. Към болтовете за натягане към стената не връзвай нищо. Не са свързани с зануляващите пластини. Или ако са е по-скоро случайно.

Ползвал съм двойни контакти на Легранд и нямам спомен да е имало драма със свързването на земята.
Малей :lol: :lol: то кат си се родил и компютри не си видял, ма това не значи че си видял всичко на света :cool:
brum - майстор
Много неща не съм виждал. Включително и къща с 12 липи при 600м2 парцел. Ама ей на - скоро и това ще видя.
DIY2023 - помощник
вт апр 18, 2023 11:21 pmMamaMy написа:
Всичко е наред с контактите. Ако не ти се отдава, викни някой на когото това му е работа. :)
Благодаря, там ще е моста явно, да. място пак няма кой знае колко, явно се предполага, че имат 3 кабела инсталациите и за такива мостове не е помислено да се остави място за лесно свързване...

Ако някой все пак има препоръки за марки да пише!
kozl - майстор
Изглежда усещам носталгия по некви стари бугарски контаци, на които се огъваше метална пластина и така се сдвояваше нулата и защитната клема тип котва.
Е да ама не ги срещам тия по магазините, мое би веке ги не произвеждат :?
А тези де купувам от доста време насам требе да се "замостват" за зануляване с допълнителен проводник, невключен в комплекта :x

И ми се чини, че заглавието требе да е занулено, а не заземено :roll:
Последна промяна от kozl на ср апр 19, 2023 8:23 am, променено общо 1 път.
ср апр 19, 2023 12:18 ambrum написа:
Много неща не съм виждал. Включително и къща с 12 липи при 600м2 парцел. Ама ей на - скоро и това ще видя.
За липите разбрахме, но за моста още не можем.
Има защо да та лъзга Чапара.
Ако един контакт е енигма за някого, най добре да намери подходящ специалист. Вече бе споменато.
petromaniq66 - специалист
Заземен, залунен(занулен) - да си пишат каквото искат продавачите. Навремето в магазините за елматериали работеха възпитаници на електротехникумите. Сега тез продавач-консултанти и семки не могат да продават. Предимно са касиери.
  • 1
  • 2

Тема ""Заземен контакт" от магазина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: