• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
u-ray - напреднал
mobi написа:
Трябва да "занулиш" грешката.Не знам при Тека как се оправя.Пробвай при вклочено положение и отворена врата да задържиш продължително време бутона за избор на програми.Ако ти покаже нула е добре.Ако не стане,звънни в оторизиран сервиз да ти кажат как става.
Не става "зануляване" по тоя начин. Изписва си грешка "Е1". Като я изключа и включа отново грешката изчезва.
Ще търся телефони на официалния сервиз. Има и една друга възможност - ниско налягане на водата.
След ремонта на улицата, налягането видимо спадна, ма чак пък толкова...знам ли?
По указания налягането трябва да е от 0,04 МРа до 1,0 МРа.
Как да разбера дали не съм под тази стойност? Има ли някакъв начин да се установи налягането, в точката в която е свързана съдомиялната?
vk - специалист
1 bar = 0.1 megapascals
Диапазона 0.04 megapascals до 1 megapascals е много широк диапазон (0.4 bar до 10 bar)
Средното налягане по водопроводната мрежа е 5 - 6 бара, а началното изисквано от машината е много ниско, явно не е това проблема.
Изображение
mien - специалист
Здравейте,сабуждам темата с моя проблем.Миялната е Миелле.От два дена спря да мие.Вода има,цедките са проверени-чисти са.Проблема е че не се въртят перата.Предполагам е някаква помпа която прави налягане,но незнам от каде да я почвам,отзад ли от долу ли,каде може да е тази помпа.Машината е старичка,около дест годишна,механичен програматор и няма дисплей.
Ако някой е отварял такова "нещо",моля да сподели от каде да я подхващам.

Мери за вниманието!!!
lyubohar - майстор
Помпата е долу под перките.
Трябва да се обърне с главата на долу.
Поне на моята Zanusi е така.
Обикновено коксовия лагер се износва и другите лагери корозират
и блокират.Ако е така би трябвало да бучи.Ако вече не е изгоряла.
mien - специалист
Помпата я прегледах,не е спекала,смених работния кондензатор,но неще и неще...
Предавам се - пращам я в сервиз....
Здравейте,имам проблем с входящия маркуч на миялна Whirpool,има някакъв клапан отпред и не пуска вода,какво може да се направи по въпроса,благодаря
hidrazin - майстор
Клапана електрически или механичен?
Обикновено нов маркуч с аквастоп - около 40-50 кинта.
:partyman:
zdravcho - специалист
Работила ли е до сега или е нова току що монтирана? Прочете ли темата по-нагоре? Евентуално модел на машината...
nikolai781 - помощник
Здравейте имам съдомиялна Whirpool от скоро се появи проблем когато включа програма се чува едно бучене миялната тръгва да пълни вода но веднага същата излиза през маркуча за мръсна вода и така миялната остава без вода. Имам чувството че помпата за изпомпване на мръсната вода работи постоянно и изпомпва входящата чиста вода веднага след влизането й след което програмата върви на сухо. Наклоних я изтече вода от легенчето но пак същата работа. Моля за помощ.
Jacomo - специалист
nikolai781 написа:
Здравейте имам съдомиялна Whirpool от скоро се появи проблем когато включа програма се чува едно бучене миялната тръгва да пълни вода но веднага същата излиза през маркуча за мръсна вода и така миялната остава без вода. Имам чувството че помпата за изпомпване на мръсната вода работи постоянно и изпомпва входящата чиста вода веднага след влизането й след което програмата върви на сухо. Наклоних я изтече вода от легенчето но пак същата работа. Моля за помощ.
Ако е имало вода, в легенчето на корпуса на съдомиялната, то значи имаш теч и сработва защитата от наводнение. Изглежда, че тази защита на твоята съдомиялна не е обвързана с програмата и затова не прекъсва програмата с грешка. Отстрани теча, подсуши корпуса и би трябвало да се оправи.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "проблем със съдомиялна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: