Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
tottenham - специалист
започнах да си монтирам окачент таван в една стая и понеже не ми е известно от къде минават кабелите до сегашното осветление ударих един от кабелите за осветлението, който бе вкопан на 4см в тавана. Изкопах дупка и си оправих нанесената щета. знам че има детектори на кабели с напрежение, но не знам ефективни ли са? дайте идей и мнения, за да знам как да продължа, понеже следва и другата половина на тавана
manolito - специалист
Купих си детектор от Метро за около 20лв. , но е много неточен. Има три режима : ел. кабели ,арматура и дърво. Ако си вземеш марков сигурно ще върши работа. :?
georgiarg - специалист
Дори и марков не можеш да имаш 100% доверие на такъв апарат.
Palawnik - специалист
И един съвет как да се ориентираш в инсталацията. Това е нормалната практика, но може да има всякакви изпълнения. До врата има ключ, над него кутия, от кутията до излаза за лампата върви по права линия.
joniks-serviz - помощник
Да така е Palawnik аз винаги се водя по тази ориентация под прав ъгъл, но когато е изпълнена както казваш от пишман майстори се случва да смениш някой друг свредел ,а да не говорим и за по лоши ситуации!! :)
В магазин BOSH има детектори на SKIL i BOSH, като първите са по-евтини- около 100 лева а скъпите са около 260- професионални.
doctor Zizi - напреднал
lazokm написа:
В магазин BOSH има детектори на SKIL i BOSH, като първите са по-евтини- около 100 лева а скъпите са около 260- професионални.
използвам Бош, но и там има грешка- кабел, арматура- но върши добра работа.
Тани - модератор
И на мен ми предстои купуването на такъв детектор , макар и в малко по-далечно бъдеще. И аз съм се спрял на бош . В какво се изразява грешката и с кой модел работиш?
hygro - майстор
Нашият доставчик Trotec ни натиска да предлагаме скенера на Bosch D-tect 100. На монитора му могат да се наблюдават дълбочините и разположението на кабели, тръби, кухини и т.н. Не сме поръчвали, щото цената ми се струва нереална за българския пазар - 599 евро нето там, което ще рече към 1450лв. бруто тук.

Прикачен файл

d-tect100.jpg
Bosch D-tect 100
d-tect100.jpg (27.89 KиБ) Видяна 10128 пъти
doctor Zizi - напреднал
Тани написа:
И на мен ми предстои купуването на такъв детектор , макар и в малко по-далечно бъдеще. И аз съм се спрял на бош . В какво се изразява грешката и с кой модел работиш?
купих си преди около половин година перфортор Бош и детектора беше екстра към перфоратора на цена 519 лв- ще трябва да погледна какъв е модела, но прилича на Тетрикс- тези детските игри. Грешката според мен не е фатална- при търсене на кабел по стената близо до тавана - арматурата от плочата го" заблуждава". Иначе има доста функции- арматура, кабел с и без напрежение, дърво.

Тема "детектор за ел. инсталация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: