Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
i486 - специалист
Съществуват ли разклонители за кабелни канали? В смисъл да се пресичат 2 канала или Т-образно отклонение? Видях някакви снимки, че сякаш има такова нещо, но в Практикер и Практис не открих такива.
chapara - майстор
пон юни 26, 2023 5:43 pmi486 написа:
Съществуват ли разклонители за кабелни канали? В смисъл да се пресичат 2 канала или Т-образно отклонение? Видях някакви снимки, че сякаш има такова нещо, но в Практикер и Практис не открих такива.
Няма. За целта се ползват разклонителни кутии, а не клонинги.
Ма къде ще кръстосаш два кабела. Ако това се случи, значи инсталацията ти е за боклука. Диагонални кабели не се пускат.
Всичко под отвес и нивелир, та като дупчиш за картина, никога в отвеса под разпр.кутия😉
hidrazin - майстор
пон юни 26, 2023 5:43 pmi486 написа:
Съществуват ли разклонители за кабелни канали? В смисъл да се пресичат 2 канала или Т-образно отклонение? Видях някакви снимки, че сякаш има такова нещо, но в Практикер и Практис не открих такива.
Изображение

Опазил ме Господ да търся и купувам нещо ел. точно от Практикер и Практис.
Даже никога не ми е хрумвала тая тъпа мисъл...
:partyman:
iliya_i - майстор
пон юни 26, 2023 5:43 pmi486 написа:
Съществуват ли разклонители за кабелни канали? В смисъл да се пресичат 2 канала или Т-образно отклонение? Видях някакви снимки, че сякаш има такова нещо, но в Практикер и Практис не открих такива.
Търси в специализирани ел. магазини.
Например: http://steinberger.bg/category/344/kabelni-kanali.html
В супермаркетите поддържат само по-масова стока.
brum - майстор
Има, от Ташев Галвинг по спомен съм вземал. В Диском-а също трябва да има.
i486 - специалист
пон юни 26, 2023 7:04 pmhidrazin написа:
Опазил ме Господ да търся и купувам нещо ел. точно от Практикер и Практис.
Даже никога не ми е хрумвала тая тъпа мисъл...
Чак пък тъпа мисъл е доста крайно. Много умно ли е за едно нещо да обикалям половината град след като знам, че го има там? Примерно трябват ми 2м кабел 2х2,5 - трябва ли да ходя до незнам къде си и да се чудя къде да спра след като Практикер ми е по път. Влизам, вземам и заминавам.
hidrazin - майстор
пон юни 26, 2023 10:55 pmi486 написа:
Чак пък тъпа мисъл е доста крайно.
Написал съм ясно - за мен е тъпа мисъл.
Защо? Ми защото там асортимента е безкрайно постен и не помня някога да съм купувал 2 метра кабел.
Тези 2м клонят към изрезки. Просто мащабите са различни.
Между другото взех че сравних цената на 2 метра кабел 3х1,5 в Практис и специализиран магазин.
За 2 метра разликата е 1,28 лева или дизел за около 10 километра пробег.
Как ме виждаш да отида и купя от Практис няколко топчета кабел? :-D
Все едно например ....някой земеделски производител с 10 000 декара земя да си купи торове от кварталната агроаптека.
Така че абстрахирай се какво съм казал - отнася се само и единствено за мен.
Но когато търсиш нещо изчанчено - отиваш в специализиран магазин а не ширпотреба като Практикер и Практис.
:partyman:
P.S. Между другото за какво ти са тези отклонения за кабелни канали? Почти никой не ги използва пък и са доста калпави.
Масово с прави следното - там където искаш да има отклонение от главния кабелен канал правиш страничен отвор.
Демек правиш два прореза в страничната стена и отчупваш парчето между тях. После там долепяш кабелния канал който е отклонението.
По същия начин става и "пресичане"...

Прикачен файл:
канал.jpg
канал.jpg (60.81 KиБ) Видяна 896 пъти

На живо изглежда нещо такова:

Прикачен файл:
555.jpg
i486 - специалист
вт юни 27, 2023 12:34 amhidrazin написа:
Как ме виждаш да отида и купя от Практис няколко топчета кабел? :-D
Правиш ли разлика между мен и теб? Няколко топчета кабел купувам веднъж на 5 години или по-рядко. Вероятно не живеем и в един и същи град, така че специализираните магазини и Практикер/Практис се намират на доста различно място. В Практикер влизам, гледам, мисля, може и да си замина без нищо. В специализирания магазин (магазинче) влизам, след 5 секунди ми се лепва отсреща някакъв продавач / продавачка и следва въпрос "какво ще искате" след като явно оглеждам и не съм застанал в позиция да чакам продавач, нито пък има други хора, че да се бърза. Като се прибави и губене на време в търсене на място за спиране - цялото посещение гледам да е при крайна нужда. При 1-2 лв по-висока крайна сметка, предпочитам да си купя време и спокойствие. (Описанието почти съвпада за 3 различни специализирани магазина.)
torbalan - Дървен философ
пон юни 26, 2023 6:08 pmchapara написа:
...
Ма къде ще кръстосаш два кабела. Ако това се случи, значи инсталацията ти е за боклука.
...
Да кръстосаш - не, но да разклоняваш - случва се.
hidrazin написа:
...
Масово с прави следното - там където искаш да има отклонение от главния кабелен канал правиш страничен отвор.
Демек правиш два прореза в страничната стена и отчупваш парчето между тях. После там долепяш кабелния канал който е отклонението.
По същия начин става и "пресичане"...
jekasus - майстор
вт юни 27, 2023 12:34 amhidrazin написа:
пон юни 26, 2023 10:55 pmi486 написа:
Чак пък тъпа мисъл е доста крайно.
Написал съм ясно - за мен е тъпа мисъл.
Защо? На живо изглежда нещо такова:


555.jpg
Грозно, дизайна иска красивото, а не трафпост със изрязани на ръка кабел канали и врезки.
И хората понякога си искат красивото... И готови да платят.
То и аз пазарувам в практикер, щото ми е по пътя, времето ми по скъпо от отстъпка за два метра кабел...

Тема "Кабелни канали - разклонения" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: