• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
smarty - специалист
благодаря, би ли ми казал DG55 може ли да се монтира върху равнината на стената или корпуса му е за 90 градуса ъгъл ? ( в смисъл равен ли е отзад ?)
PCL82 - майстор
Може и по двата начина. Пише го в в упътването на датчика. На дъното на задната стена има отвори за монтаж на стена. На скосенията има за монтаж в ъгъл.Важно е като затягаш платката в кутията, да я нагласиш за нужната височина.Има деления в метри.
yurig - специалист
Най-добре първо се допитай до избраната от теб СОТ фирма за да не даваш пари два пъти. СОТ фирмите слагат техен радиотрансмитер, който може да не съвместим със закупената от теб аларма. Освен това те ще искат да направят схемата за разположение на датчиците.Така че първо питай.
alfman - напреднал
До колкото знам всяка сериозна охранителна фирма няма да се съгласи друг да монтира алармената система освен фирми за инсталиране с които те работят или техен спез екип, защото все пак се подписва договор за охрана и имуществени вреди при невременна реакция или проблем в алармата. Също така от значение е къде ще се постави станцията и захранващата кутия. Незнам как ще си я монтираш и после ще се вържеш към СОТ.
Kasper - специалист
Не се занимавай със СОТ, или ако се занимаваш изабщо се свържи с полицейския. Направи си застраховка на имуществото - излиза по-евтино и е по ефективно. При СОт - не поемат отговорност за откраднато имущество ако реагират до пршмирно 5 мин. от подаване на сигнала ама се отчита от ТЯХНАТА система ти изобщо не контролираш времето на влизане в жилището ти, недай си боже да доказваш че са спали 20 мин пред ида дойдат - схемата е - плащаш пък ние не те пазим! ЗАСТРАХОВКА МУ У МАЙКАТА ... бих добавил и бащата . Правиш опис на техниката те ти казват корко струва ... ама примерно за 200 лв на година 5000 лв. ... примерно...
УСПЕХ!
За система земи си Paradox, че колегата с DSC като си прочете инструкцията от 100 страници ще го заболи главата докато приграмира иначе и DSC е добра. Прадох инструкцията е 20 стр. и ще ти я дадат със системата ако си я поискаш разбира се. Ще си я купиш от Сектрон или дистрибуторите им има ги на сайта им. Сектрон са официялният предствител на PARADOX - не че ги обичам, представителите им в Бургас са стращно отивчиви - до сега не са отказали консултация!
Kasper написа:
Не се занимавай със СОТ, или ако се занимаваш изабщо се свържи с полицейския. Направи си застраховка на имуществото - излиза по-евтино и е по ефективно. При СОт - не поемат отговорност за откраднато имущество ако реагират до пршмирно 5 мин. от подаване на сигнала ама се отчита от ТЯХНАТА система ти изобщо не контролираш времето на влизане в жилището ти, недай си боже да доказваш че са спали 20 мин пред ида дойдат - схемата е - плащаш пък ние не те пазим! ЗАСТРАХОВКА МУ У МАЙКАТА ... бих добавил и бащата . Правиш опис на техниката те ти казват корко струва ... ама примерно за 200 лв на година 5000 лв. ... примерно...
УСПЕХ!
За система земи си Paradox, че колегата с DSC като си прочете инструкцията от 100 страници ще го заболи главата докато приграмира иначе и DSC е добра. Прадох инструкцията е 20 стр. и ще ти я дадат със системата ако си я поискаш разбира се. Ще си я купиш от Сектрон или дистрибуторите им има ги на сайта им. Сектрон са официялният предствител на PARADOX - не че ги обичам, представителите им в Бургас са стращно отивчиви - до сега не са отказали консултация!
Да подновя темата ...
Относно застраховката - няма компания която да ти застрахова имуществото против кражба без наличие на СОТ система.

И моя въпрос:
Тъй като окабеляването вече е направено и са пуснати кабели към всеки един датчик, а алармата има само един вход, възможно ли е да се преобразуват от паралелно свързани към последователно свързани датчици ? В моя случай трябва ли да вържа само единия датчик или да сложа 6 аларми ... :sad:
stanetzz - специалист
azsumgot написа:
...................Относно застраховката - няма компания която да ти застрахова имуществото против кражба без наличие на СОТ система...............
Напротив, правят застраховки (моята как съм си я направил?),
просто застрахователната премия е различна- при наличие на СОТ е по-малка.
romanpm - майстор
.......възможно ли е да се преобразуват от паралелно свързани към последователно свързани датчици ? В моя случай трябва ли да вържа само единия датчик или да сложа 6 аларми ........
Възможно е ! И то точно паралелно както лампите в къщи , а идват само два кабела нали , алармата не я е еня кой от всички е сработил :)
smarty - специалист
Здравейте, имам питане за DSC PC585

първи въпрос:

Не ми е ясно как се реализира тампер зоната ако има закачени 4-тири пир-а. (тази аларма има четири зони) МУК-а е обособен като клавитурна зона. Клавиатурите на DSC имат възможност за активиране на техен си тампер, но не ми е ясно как се релизира тампер зоната за пировете ?

втори въпрос:
може ли да се програмира да звъни на GSM и да прати код какво се е случило или става дума за позвъняване на специализирно устройство в охранителна фирма и то да разкодира за какво става дума. Така както чета мануела на тази аларма ми се струва че само ще позвъни на GSM-а ми и до там. Т.е. ще видя че ми звъни но какво става няма как ? Бихте ли хвърлили малко светлина в тунела ?

мерси предварително :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11

Тема "монтиране на алармена система" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: