• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 11
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
vekatap - напреднал
smarty написа:
Здравейте, имам питане за DSC PC585

първи въпрос:

Не ми е ясно как се реализира тампер зоната ако има закачени 4-тири пир-а. (тази аларма има четири зони) МУК-а е обособен като клавитурна зона. Клавиатурите на DSC имат възможност за активиране на техен си тампер, но не ми е ясно как се релизира тампер зоната за пировете ?

втори въпрос:
може ли да се програмира да звъни на GSM и да прати код какво се е случило или става дума за позвъняване на специализирно устройство в охранителна фирма и то да разкодира за какво става дума. Така както чета мануела на тази аларма ми се струва че само ще позвъни на GSM-а ми и до там. Т.е. ще видя че ми звъни но какво става няма как ? Бихте ли хвърлили малко светлина в тунела ?

мерси предварително :)
Специално за DSC незнам, но принципа е такъв:
като има тампер ти дава трабъл зоната, т.е. не че е отворена или затворена, ами че има проблем :)
има GSM дайлъри които се връзват към изход и като има аларма набират предварително зададени номера, мисля че има опция и за SMS.
smarty - специалист
ако някой опре някога до същите въпроси - ето отговори:

специално този модел има възможност да звъни на предварително програмирани номера. при позвъняването трябва да му се натисне бутон от клавиатурата на тел.апарат или GSM (където е звъняно) - така се установява връзка и ви "изпява" код на задействие.

относно тампера в описания от мен случай СЕ ОКАЗА ЧЕ два от пировете трябва да са вързани към една зона , САМО така може да остане един хардуерен вход (те са 4 ) който се програмира като 24 часова охраняема зона за тампер
например:
МУК - клавиатурна зона - например 5.
1-ри пир - зона1
2-ри пир - зона2
3-ти и 4-ти пир на една зона 3
тампер на 4 зона .. това е.
Ronin - специалист
Много се изкефих на колегата който каза вземи си Парадокс а и DSC са добри..... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Освен DSC има ли читава техника бре колега.....я питай тези фирми дето работят с DSC колко дежурни техници държат и колко техника държат тези с телетек и парадокс... :lol: Ако ти незнаеш аз мога да ти кажа 1:10
Ronin - специалист
smarty написа:
ако някой опре някога до същите въпроси - ето отговори:

специално този модел има възможност да звъни на предварително програмирани номера. при позвъняването трябва да му се натисне бутон от клавиатурата на тел.апарат или GSM (където е звъняно) - така се установява връзка и ви "изпява" код на задействие.

относно тампера в описания от мен случай СЕ ОКАЗА ЧЕ два от пировете трябва да са вързани към една зона , САМО така може да остане един хардуерен вход (те са 4 ) който се програмира като 24 часова охраняема зона за тампер
например:
МУК - клавиатурна зона - например 5.
1-ри пир - зона1
2-ри пир - зона2
3-ти и 4-ти пир на една зона 3
тампер на 4 зона .. това е.
Само едно уточнение колега...PGM2 на този модел DSC585 може да се програмира като 24 часов вход...Ако колегата който ти я монтира (монтирал вече) незнае аз мога да ти кажа......
Номера става като се пусне + към PGM2 през 2.2 килоома съпротивление...
rolls - специалист
Ronin написа:
Много се изкефих на колегата който каза вземи си Парадокс а и DSC са добри..... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Освен DSC има ли читава техника бре колега.....я питай тези фирми дето работят с DSC колко дежурни техници държат и колко техника държат тези с телетек и парадокс... :lol: Ако ти незнаеш аз мога да ти кажа 1:10
В нашата фирма работим с Парадокс. Единствено ползуваме траперите на ДСЦ. Единствено с Glastrek-а на Парадокс имам отвреме на време проблеми.
Trifun написа:
@kireto1, цветовете си ги избираш ти - важното е всичко да е еднотипно - примерно си казваш че червеното ще бъде +12V - и навсякъде го връзваш за +. Казваш си че синьото ще е минус - и навсякъде го връзваш за минус. Захранването на всички датчици трябва да е паралелно - т.е. от централата до всеки датчик си трябва кабел.
По принцип всяка аларма може да контролира няколко зони. Зоните са следните :
- със закъснение - това е обикновено входната врата. Трябва ти време, за да влезеш и ако знаеш кода, да изключиш алармата преди да се е задействала.
- с мигновено действие - това са охраняемите зони, през които нормално не би трябвало да се прониква. Всяко задействане на такъв датчик е сигнал за нарушител, и алармата се включва веднага.
- тампер-зона - това е специална, 24-часова зона, с която алармата се `самоохранява` така да се каже - т.е. контролира се че всички свързващи кабели са ЦЕЛИ, както и че капаците на всички устройства (датчици, капака на самата аларма, както и на клавиатурата) са ЗАТВОРЕНИ. По същество представлява съвкупност от няколко нормално затворени контакта, свързани последователно - прекъсването на който и да от тях води до прекъсване на веригата - съответно до включването на сирената. ( Ако кабела на датчик се среже, освен че се прекъсва контакта на тампер-зоната, в момента на самото срязване се окъсява и захранването, изгаря предпазител, което също води до включване на сирената ! )
Всеки датчик си има захранване, и най-малко 2 контакта - единият е този, който `охранява` съответната зона, а другият е контакта на тази тампер-зона, за която стана дума вече.
При теб гледам, че има 7 клемички ...
Ако дадеш по-детайлна снимка - такава, че да си личат надписите на клемите, вероятно ще можем да ти кажем коя клема за какво е.
Или просто кажи какво пише на клемите - от ляво на дясно, както е на снимката :)
МУК входна врата си е входна зона (entry zone), а не закъснителна (follow). Някой беше писал, че от централа до всеки датчик се тегли кабел. Пълна глупост! За 1 датчик ти трябват 4 жила: + 12V (червено) и - 12V (черно) и две за алармената верига, които преминават през аларменото реле и тампер клемите. Системите на Парадокс имат възможност ATZ - удвояване на зони чрез подходящи балансни съпротивления във всеки датчик. И така на 2 "сигнални жила" се свързват 2 датчика. Тоест по един 6-жилен СОТ кабел можеш да докараш до централата 4 датчика. Друг е въпроса че могат и 6 датчика да се вържат, но това е хамалска история ...
smarty написа:
Здравейте, имам питане за DSC PC585
първи въпрос:

Не ми е ясно как се реализира тампер зоната ако има закачени 4-тири пир-а. (тази аларма има четири зони) МУК-а е обособен като клавитурна зона. Клавиатурите на DSC имат възможност за активиране на техен си тампер, но не ми е ясно как се релизира тампер зоната за пировете ?
Системата се балансира с резистори във всеки датчик и реално централата следи съпротивлението на веригата. Това е за Парадокс-а от 1728 нагоре. Аз работя с DGP 48 Evo и нагоре ... то това нагоре е само 192 де ... Системата търси саботажно съпротивление 1 килоом на всяка верига датчици и при негова липса (отворен датчик, кутия или срязан кабел) => аларма. Това при условие, че програмираш централата да дава аларма от тампер-а при свалена от охрана система. Ако не е програмирана така дава трабъл (trouble - проблем) на съответните зони и не можеш да предадеш за охрана. При предаден за охрана обект и имаш аларма от тампер - свирва сирена.

Това е начин на свързване, на който мен са ме учили и така го прилагам.
Ronin - специалист
rolls написа:
Ronin написа:
В нашата фирма работим с Парадокс. Единствено ползуваме траперите на ДСЦ. Единствено с Glastrek-а на Парадокс имам отвреме на време проблеми.
Колега незнам нищо за вашата фирма но смятам знаеш защо вашата фирма работи с парадокс....... :lol: ......Също мога да кажа че наблюденията ми се основават на брой обекти над 10 000....как ти звучи.....от тях 1 или 2 процента са Парадокс.....Ако искаш аз мога да напиша 10 причини най-малко защо НЕ трябва да купувате парадокс ако ще ви се налага вие като инсталатори да я поддържате.......или експлоатирате...просто мъка.......Готов съм да докажа пред всеки твърденията си с факти и аргументи...стига да има интерес.......
Ние сме стигнали до решението да не използваме парадокс преди 16 г.
Надявам се да не ви се налага да изминат още толкова за да се убедите в това....!

И да те поправя....Follow зона не е закъснителна а последваща в буквален превод и последва закъснителна...... :yawinkle:
Когато кабелите се полагат в мазилка е почти задължително всеки датчик да е с отделен кабел до централата.....
Последна промяна от Ronin на нед яну 04, 2009 11:49 pm, променено общо 1 път.
rolls - специалист
Долу-горе това е въпросната схема на подвързване с ATZ, с която аз работя - два датчика по 2 жила - бяло и жълто. Червено и черно са ясни - + и - 12 волта.

Датчика с двата резистора по 1К в паралел е малка зона, а другия - голяма. Този резистор 1К на аларменото реле на малката зона между NC (Normal Close - нормално затворен контакт) и COM (COMMON - общ) е въпросното балансно съпротивление. На голямата зона е респективно 2К. Другия 1К в паралел на малката зона (между COM и TAMPER) е саботажния резистор на тази верига. Точно него си търси централата. Когато тази верига е незахранена, релетата са отворени и съпротивлението на веригата по бяло и жълто е към 4,12К (забравих да кажа - малка зона - 1,98К, голяма - 2,14К).

А може и тоя 1К саботажен да се наложи са се измести на края на кабела, ако тампер-контакта го шунтира при затваряне ...
Последна промяна от rolls на нед яну 04, 2009 11:55 pm, променено общо 1 път.
rolls - специалист
Ronin написа:
Колега незнам нищо за вашата фирма но смятам знаеш защо вашата фирма работи с парадокс....... :lol: ......Също мога да кажа че наблюденията ми се основават на брой обекти над 10 000....как ти звучи.....от тях 1 или 2 процента са Парадокс.....Ако искаш аз мога да напиша 10 причини най-малко защо НЕ трябва да купувате парадокс ако ще ви се налага вие като инсталатори да я поддържате.......или експлоатирате...просто мъка.......Готов съм да докажа пред всеки твърденията си с факти и аргументи...стига да има интерес.......
Ние сме стигнали до решението да не използваме парадокс преди 16 г.
Надявам се да не ви се налага да изминат още толкова за да се убедите в това....!

И да те поправя....Follow зона не е закъснителна а последваща в буквален превод и последва закъснителна...... :yawinkle:
Когато кабелите се полагат в мазилка е почти задължително всеки датчик да е с отделен кабел до централата.....
Сподели! Ще се радвам да чуя (не се заяждам сега ...). Колкото до обектите при нас са към 5500 ...

За follow зоната - моя грешка ...

Идеята за комбиниране на датчиците - спестяване на кабел
Последна промяна от rolls на нед яну 04, 2009 11:52 pm, променено общо 1 път.
Ronin - специалист
И ако съветваш човека с DSC 585 много го заблуждаваш .......

Давай модел и да ти говоря че за всички няма да ми стигне цяла нощ
rolls - специалист
Ronin написа:
И ако съветваш човека с DSC 585 много го заблуждаваш .......

Давай модел и да ти говоря че за всички няма да ми стигне цяла нощ
Модел за какво? За контролен панел ли?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 11

Тема "монтиране на алармена система" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: