trichko.bg

НаправиСам.bg

Майстори сам с форума на НаправиСам.bg
Бигор-ИН Метални Керемиди и Улуци   Конструктори ЛЕГО на уникални цени   Сублимация.BG   LED осветление   
Дата и час: Пет Авг 01, 2014 3:32 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 110 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Яну 04, 2009 11:58 pm 
специалист
Аватар

Контролен панел....датчик....всичко на парадокс..няма едно нещо което да е направено както трябва.....а и ако незнаеш парадокс от около 5 години се прави в Китай...

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 05, 2009 12:02 am 
специалист

За производството - знам, че е в Китай. За ДСЦ нищо не мога да кажа, аз и не съм казал нищо против тях де, по простата причина че не съм работил с тях. Ако тръгнеш да правиш сравнения на даден КП на парадокс със съответен на ДСЦ - може и да не схвана някои неща.

P.S. - тая техника е фирмено решение, не мое лично ...

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 05, 2009 12:09 am 
специалист
Аватар

rolls написа:
За производството - знам, че е в Китай. За ДСЦ нищо не мога да кажа, аз и не съм казал нищо против тях де, по простата причина че не съм работил с тях. Ако тръгнеш да правиш сравнения на даден КП на парадокс със съответен на ДСЦ - може и да не схвана някои неща.

Вие ползвате PGM изходите ...а при DSC се ползва KEY-BUS шината и там се връзва предавателя и чете всичко....коя зона е сработила...дали е възстановил датчика,тампер на коя зона е сработил ,дали е тампер или късо съединение също различава на всяка отделна зона......изпраща номерата на кодовете с които се борави в системата и още около 1200 видове други събития...... :-D

п.с И горната схема дето си нарисувал и за парадокс не става ...допуснал си грешка....

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 05, 2009 12:20 am 
специалист

Ronin написа:
Вие ползвате PGM изходите ...а при DSC се ползва KEY-BUS шината и там се връзва предавателя и чете всичко....коя зона е сработила...дали е възстановил датчика,тампер на коя зона е сработил ,дали е тампер или късо съединение също различава на всяка отделна зона......изпраща номерата на кодовете с които се борави в системата и още около 1200 видове други събития...... :-D

Хммм ... интересно. Щом ти дава инфо за съответната зона ... да ... интелигентна работа. През PGM-а дава аларма от цялата част ... или освен ако нямаш достатъчно PGM-и и входове на трансмитера, че да си програмираш аларма от всяка зона ... ама на обект с 40-50 датчика ... остай тая работа.

В интерес на истината по едно време бях започнал да събирам инфо за ДСЦ-тата и тях да ги поразуча, но не помня защо спрях ... май бях почнал едно галакси да разучавам ...

Ако не ти е проблем дай някой друг линк откъдето да се образовам? ...

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 05, 2009 12:25 am 
специалист
Аватар

Какво по точно те интересува...кой модел........отивам да спя но утре мога да пусна едно FTP и да си дръпнеш каквото ти трябва......пиши на лично че направихме темата на човека...мармалад

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 05, 2009 12:27 am 
специалист

Ronin написа:
Какво по точно те интересува...кой модел........отивам да спя но утре мога да пусна едно FTP и да си дръпнеш каквото ти трябва......пиши на лично че направихме темата на човека...мармалад

ОК, благодаря ти! То и аз отивам да спя. Лека

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 05, 2009 12:27 am 
специалист
Аватар

Питай за галакситата......тука при нас вземаме по 100 лв....само за програмиране .... :-D :-D

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 05, 2009 7:29 am 
специалист

Ronin написа:

п.с И горната схема дето си нарисувал и за парадокс не става ...допуснал си грешка....

Айде тая схема поне да не съм я объркал и да си става за парадокса прирмерно с DG 55 датчици... за големите системи

На тая key-bus ми е интересно какъв точно трансмитер вързвате и с какъв софтуер го следите? На ДСЦ ли е? Щото иначе не ми е ясно по какъв начин ще изпраща репорт-кодовете, по-точто по какъв начин ще го приеме софтуера?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 05, 2009 7:36 pm 
специалист

Парадокса също имат софтуер за комуникация но нямат трансмитер имат разработки за телефон мобилен телефон и интернет
Поздрави

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 05, 2009 11:05 pm 
специалист
Аватар

lz1wvm написа:
Парадокса също имат софтуер за комуникация но нямат трансмитер имат разработки за телефон мобилен телефон и интернет
Поздрави

И защо да разработват като DSC имат вградени цифрови комуникатори с около 30 известни стандартни формата за комуникация... :lol: от преди аз да проходя...... :? и за тях не се плаща допълнително.... телефонния комуникатор е вграден дори в най-малкия модел примерно 585 и поддържа освен пейджър формат и комуникация с gsm..... :)

И да уточна че DSC е най-стария холдинг в света за производство на охранителна техника до днес......и се произвежда само и единствено в Канада...Парадокс отдавна не се прави в Канада а в Китай....
Разликата е в цената при съответните еквивалентни мадели от около 20$ разлика в цената за DSC....но за възможности и качество и дума неможе да става....DSC е мерцедеса на алармите.....
За колегата ако имаш път към нашия край се обади ...ще останеш доста впечатлен или се обърни към наш дилър в вашия край...там ще те светнат за какво иде реч......Русе,Варна или Бургас......

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 05, 2009 11:54 pm 
специалист

Цитат:
За колегата ако имаш път към нашия край се обади ...ще останеш доста впечатлен или се обърни към наш дилър в вашия край...там ще те светнат за какво иде реч......Русе,Варна или Бургас..

Към вашия край съм идвал още през 93 година тогава Пловдив беше на едно от водещите места в СОТ обурудване.Тази година имахме посещение и от ваши колеги.Но въпроса не е колко много може DSC и колко малко може парадокс.Разликата не е чак толкова огромна колкото се представя в темата.А това че се правят някой компоненти на парадокс в китай няма нищо лошо(те са по канадски лиценз).И за сравнение мога да кажа че една централа спектра 1727 от китай е на цена около 4 евро.
Поздрави

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Яну 06, 2009 11:01 pm 
специалист
Аватар

Разбира се 1727 е еквивалент на DSC 510.....този модел не се произвежда от около 10 години.....защото е морална отживелица...
Факта че разлика няма между двете марки, е много малко вярно, ако пазиш един метален павилион на пазара ,с един мук и един пир и датчик за стъкло.....Да там няма разлика докъто не започне да сработва(фалшиво) някой от датчиците на парадокс.....и за да стане още по интересно павилиона отваря с аларма......хайде сега да разберем от кой датчик е алармата господа професионалисти работещи с парадокс и нямащо разлика ...... :-D :-D :-D

1. Отива техник и гледа....... :?
2. Мисли да провери буфера.... :? Да :shock: Там има аларми от трите зони(Защото отваря с аларма естествено и нормално за обекти два на два метра) :razz:
3. Започва да мисли.... :? От опит решава че мука отпада понеже това се случва рядко.... :?:
4. Решава че е датчика за стъкло...... :roll: Намаля му чувствителноста и си отива....... :oops:
5. На другия ден отива пак защото пак има фалшиви сработвания.......пак т.2 т.3.т.4 само че тука решава да го забрани...и понеже това неможе да стане софтуерно(при парадокс 1727 и всички от тоя клас парадокс) се налага да стане хардуерно..... :x
6. На следващата вечер отново клиента е събуден (той разбира се проявява разбиране.....)
7. повтаря се т.1.т.2.т.3 и тоя път елеминира датчика за движение......
8. Минава едно денонощие (поредното с частична охрана) за да проверим твърдението си......и на другия ден да го сменим...педе*****я датчик и всички са доволни..... :lol:

При DSC нещата стоят така....(Оператора в сот към клиента по телефона)Господин отговорник...имате сработване на датчика за движение четири пъти за 30 сек....явно има проблем с него понеже няма аларма от мука на входната врата явно датчика е за проверка,след 30 мин... ще ви чака дежурен техник да го подмени или установи проблема с датчика....лека вечер....

И това само с един павилион ........ :-D Поздрави от DSC ...никой не агитирам или продавам нещо в форума....не ми е това целта......
но немога да слушам(чета) изказвания от хора непознаващи нивото и професионализма на колегите си с цитати от рода на купи си еинхел понеже са добри а и макита са добри..... :lol:
Надявам се колеги да не се налага след 15 г. да стигнете нивото на което работи техниката DSC днес......искрено наистина го пожелавам........инъче всички губим от това и най-вече клиентите от които зависим всички ние..... :!: И пак казвам...не задължавам и неубеждавам никой в нищо....просто реших да напиша всичките постове просто да знаете....нищо друго...само да знаете........

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Яну 07, 2009 8:26 pm 
специалист

Цитат:
Факта че разлика няма между двете марки, е много малко вярно, ако пазиш един метален павилион на пазара ,с един мук и един пир и датчик за стъкло

Метален павилион и други немасивни постройки са трудни за охрана-без да говорим за марка на техниката
Поздрави

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Яну 07, 2010 11:30 pm 

Колеги,
моля, помогнете за връзването на ДСЦ PC 585H.
имам всичко,но не знам как да свържа алармата.
Не съм лаик, но искам някой с опит да ми помогне.
Моля за помощ.
Благодаря Ви предварително.

ПоЗдрави!!

п.с.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Яну 08, 2010 2:40 am 

Че те DSC не се ли монтират сами :lol: , че това е най великата техника на света :gott: :klugscheisser:

Сори колега ама не се сдържах иначе за програмирането по добре се обърни към техник.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Яну 08, 2010 8:50 am 

LINKSYS написа:
Че те DSC не се ли монтират сами :lol: , че това е най великата техника на света :gott: :klugscheisser:

Сори колега ама не се сдържах иначе за програмирането по добре се обърни към техник.

Аз да стигна до програмирането - проблем ми е връзването.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Яну 08, 2010 9:58 pm 
специалист
Аватар

Nikoo написа:
Колеги,
моля, помогнете за връзването на ДСЦ PC 585H.
имам всичко,но не знам как да свържа алармата.
Не съм лаик, но искам някой с опит да ми помогне.
Моля за помощ.
Благодаря Ви предварително.

ПоЗдрави!!

п.с.

Откъде си ! Не пише....

п.с
Колега LINKSYS ....с незнанието си не помагаш на никой ......пък и никой не го интересува колко много незнаеш.........престани да пишеш по теми където неможеш да помогнеш.....това е форум направи си сам.......за справка погледни там където пише WWW............ и не е чат форум за запознанства.........

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Мар 25, 2010 3:29 pm 

здр ако някои се интересува как да си инсталира алармена система мога да помогна работя в охранителна фирма занимашаща се със това може да ме намерите в skype:ivan228

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Апр 05, 2010 1:16 pm 

Ronin написа:
И да уточна че DSC е най-стария холдинг в света за производство на охранителна техника до днес......и се произвежда само и единствено в Канада...Парадокс отдавна не се прави в Канада а в Китай....

Колега, не така императивно :wink: Работил съм и с DSC, и с PARADOX още когато вносител на DSC беше СЕКТРОН. И DSC си имат кусури, както и "клонингът" им.
Първо, това че нещо се прави в Китай, не значи че е лошо (да не изброяваме неща, правени в Китай - виж си GSM-а). Второ, и DSC вече се прави извън Канада (напр. Унгария). Трето, DSC далеч не е най-старата фирма за охранителна техника (осн. 1979). Четвърто не е важно да си стар, важно е да си иновативен, а PARADOX е по-иновативна фирма (мога да дам и примери, но не тук).
Не съм адвокат на PARADOX, но избягвам крайните мнения.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Апр 05, 2010 2:51 pm 

Цена,качество и не на последно място функционалност: http://www.elkproducts.com/products/m1/Elk_M1EZ8.htm

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 110 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа