Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
kr1100 - майстор
вт авг 22, 2023 8:43 amkozl написа:
....Тези пирове за вграждане в конзола са предвидени да се захранват в затворена верига през крушка с нажежаема жичка. Та осветителното тяло е препоръчително да съдържа крушка с НЖ.
Ако е само с LED, ще трябва в паралел на осв.тяло да се добави подходящ резистор или кондензатор.
Без девиаторни остории работят нормално. Само спазваш Ф и 0
Спокойно работят с ЛЕД Е27. Имам 5-6 плафона с по 2х6Вт ЛЕД от 2011-2012 г. Никакъв проблем досега . Не съм сменял и ЛЕД ове.
Тпзи март сложих 1 на стълбището долу в ниското , ама си извдог и мързел ключ за да не маАм с ръце и крака като изгасне , докато търся нещо забравено от някога си.
cliffburton - специалист
Привет на всички!!!
Както казах, през уикенда се занимавах с електриката.
Кашата се оказа доста по-голяма. Оказа се че в кутията на единия ключ влизат нормалните 3 кабела, но в кутията на другия цели 5 кабела. Всъщност едното е ФАЗАта което е прекъсната и вързана с клема.
За да стане по-ясно ще кача снимки.

Прикачен файл

IMG_20230826_125314.jpg Девиатор 2 - за тук не знам какво да кажа....

Прикачен файл

IMG_20230826_125348.jpg Девиатор 1 - тук всичко изглежда добре
B0bi - специалист
Да не би да има (или да е имало) още един девиаторен ключ? Тук да е бил (някога) кръстат? В конзолата на кръстатия е често срещано явление да са точно така, но 6 и два да са"наставени" с клема.
Последна промяна от B0bi на пон авг 28, 2023 12:46 pm, променено общо 2 пъти.
cliffburton - специалист
пон авг 28, 2023 11:47 amB0bi написа:
Да не би да има (или да е имало) още един девиаторен ключ? Тук да е бил (някога) кръстат? В конзолата на кръстатия е често срещано явление да са точно така, но 6 и два да са"наставени" с клема.
Заврян зет съм и от както съм в този апартамен (7 години) е така. Според жената и баща и винаги са били така - два девиатора.
B0bi - специалист
Да се разбира ли, че на другите три е бил вързан девиаторът и всичко си е работело нормално? Ако е така - просто изпълняваш схемата от рисунката ми (без да обръщаш внимание на "прекъсната/свързана с клема фаза").
cliffburton - специалист
пон авг 28, 2023 12:43 pmB0bi написа:
Да се разбира ли, че на другите три е бил вързан девиаторът? Ако е така - просто изпълняваш схемата от рисунката ми (без да обръщаш внимание на "прекъсната/свързана с клема фаза").
Тези двата които са в ляво - отдолу идва ФАЗА и с клема към този който отива нагоре и към ЛАМБАТА.
Този който идва от горе(от ЛАМБАТА) влиза в ключа.
Другите два кабела са (ясни) между ключовете.
cliffburton - специалист
Не съм сигурен дали ще стане по-ясно но въпреки това ще кача схемата която начертах. :)

Прикачен файл

IMG_20230827_111326.jpg
B0bi - специалист
Значи окей - изпълняваш схемата от ГК :)
valentino76bs - майстор
Направи чертеж на коридора с местата на ключовете
B0bi - специалист
Е, сигурно е "Г-образен" и от "заварената" позиция на ключа не покрива надеждно крайните точки. Беше му казано, че ще стане с един ПИР ако това имаш педвид.

Тема "Помощ за PIR сензор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: