Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
offvt69 - помощник
След като стоях четири дни в Балкана без ток, реших да си купя малък генератор.
Спрях се на Райдър RD GG10 и Ziel zl2650i, който ми похвалиха.
Искам да е инверторен, преносим,около 2000вт и цена 800-900лв.
Знам китайски са ,но поне имат сервиз.
Дали някой от вас има преки впечатления от тях
Приемам всякакви съвети
Благодаря
addicted - специалист
Аз за да не отварям нова тема ще питам в тая. Какви са предимствата на инвертора? Нали всеки генератор ще създаде "перфектна" синусоида в общия случай. Защо да се "напъваме" за инвертор който да ни рисува някаква синусоида, триъгълна, ръбава, квадратна, според възможностите си?
И да кажа за райдъра. Имам двутактова резачка, имам и генератор. И двете палят от първо теглене на качката.
Резачката винаги ми е свършила работа като ми е потрябвала(дори с бензин на една година) генератора е ползван много малко, колкото за проба, не е инвертор.
barakuda - специалист
чет дек 07, 2023 4:57 pmaddicted написа:
Аз за да не отварям нова тема ще питам в тая. Какви са предимствата на инвертора? Нали всеки генератор ще създаде "перфектна" синусоида в общия случай. Защо да се "напъваме" за инвертор който да ни рисува някаква синусоида, триъгълна, ръбава, квадратна, според възможностите си?
С инвертор е по-икономичен.Неинверторния трябва да поддържа постоянни обороти за да държи 50Нz,даже и 1 лампа да си включил.А инверторния може и на празен ход да работи,а електрониката пак ще ти направи 220V i 50Hz.Т.Е.при малка консумация оборотите падат,съответно разхода на гориво.Така мисля,нямам генератор.

Тема "Какъв генератор?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: